Nowe zasady użytkowania parkingu przy ERGO ARENIE

Od połowy lutego 2022 zmienią się zasady użytkowania parkingu P2 przy ERGO ARENIE. Parking będzie płatny całodobowo z wyszczególnieniem trzech taryf, a płatności dokonamy w parkomatach lub za pomocą aplikacji.

Zmiana ta ma na celu m.in. zmniejszenie korków przy dojeździe do hali (te spowodowane były często pobieraniem opłaty na wjeździe) oraz poprawienie płynności ruchu na przyległych drogach przed dużymi imprezami.

Po przeprowadzeniu konkursu Spółka Hala Gdańsk – Sopot sp. z o.o. wyłoniła operatora terenu – umowę na zarządzanie parkingiem P2 podpisano z firmą WEIP Sp.  z o.o. Trwa montowanie parkomatów i znaków informacyjnych, a parking w nowej formule zostanie uruchomiony 15 lutego 2022 r.

CENNIK CODZIENNY

pojazdy osobowe:
pierwsza godzina – 1,00 zł
każda kolejna godzina – 3,00 zł

autobusy:
pierwsza godzina – 2,00 zł
każda następna godzina – 5,00 zł

CENNIK PODCZAS MAŁYCH IMPREZ 

pojazdy osobowe:
pół godziny bezpłatnie po pobraniu darmowego biletu z parkometru
6 godzin – 10,00 zł

autobusy:
6 godzin – 30,00 zł

CENNIK PODCZAS DUŻYCH IMPREZ

pojazdy osobowe:
pół godziny bezpłatnie po pobraniu darmowego biletu z parkometru
8 godzin – 30,00 zł

autobusy:
8 godzin – 50,00 zł

O tym, czy impreza zaliczana jest do drugiej czy trzeciej taryfy przeczytać będzie można każdorazowo w opisie wydarzenia w kalendarzu imprez na stronie ergoarena.pl. Podobnie jak dotychczas, na wybrane imprezy prowadzona będzie przedsprzedaż miejsc parkingowych za pośrednictwem strony eventim.pl.

Opłaty za parking dokonać będzie można w jednym z 15 rozlokowanych na całym parkingu parkomatów. W parkomatach będzie można płacić monetami, kartą płatniczą oraz BLIKiem. Przy zakupie biletu obowiązkowe będzie wpisanie numeru rejestracyjnego dzięki czemu płatność będzie mogła być weryfikowana online niezależnie od tego czy kierowca pozostawi bilet na podszybiu. Nabywcy biletów w przedsprzedaży również zobligowani będą do wpisania numeru.

Płatności za parking będzie można dokonywać również przez aplikację mobilną ePark. Nowi użytkownicy aplikacji mogą użyć kodu rabatowego EPARK5 dzięki czemu otrzymają dodatkowe 5zł do użycia przy kolejnym parkowaniu. Przy pomocy aplikacji mobilnej będzie również możliwość zakupienia abonamentów na parking – aktualnie obowiązująca cena to 150zł/miesiąc.

W dni dużych wydarzeń na parkingu nadal pracować będą osoby kierujące ruchem do właściwych sektorów, ruch nie będzie wstrzymywany jednak przez pobieranie opłat.

Zasady parkowania dla osób z niepełnosprawnościami korzystających ze specjalnie wyznaczonych miejsc nie zmieniają się. W przypadku parkowania na miejscach standardowych, nieoznaczonych, osoby te również będą musiały uiścić opłatę parkingową.

Operator ERGO ARENY w dalszym ciągu namawia do korzystania z alternatywnych środków transportu, w tym głównie komunikacji miejskiej i zachęca do zapoznania się z akcją #DobryDojazd.

Firma WEIP Sp. z o.o. posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze parkingów w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. Kontakt z firmą możliwy jest poprzez jej stronę weip.pl, mailowo biuro@weip.pl oraz telefonicznie, dzwoniąc na bezpłatną infolinię +48 733 703 733.