Osiem tysięcy biletów na finał PlusLigi w Gdańsku już sprzedanych!

Już w piątek zdobywcy Pucharu Polski, LOTOS Trefl Gdańsk, podejmą finalistów Ligi Mistrzów, Asseco Resovię Rzeszów, w drugim meczu o mistrzostwo Polski. Podczas tego spotkania na kibiców, a szczególnie na dzieci, czeka również wiele pozasportowych atrakcji.

Sprzedaż wejściówek na piątkowy, drugi mecz finału PlusLigi wystartowała dziesięć dni temu, a właścicieli znalazło dotąd prawie osiem tysięcy biletów na to siatkarskie święto. Wciąż w sprzedaży pozostaje ich około trzech tysięcy. Nabywać je można za pośrednictwem strony www.trefl.kupbilety.pl, w kasach ERGO ARENY (również w dniu meczu), w Sklepie Koszykarza, w Hotelu Haffner, siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot i salonikach prasowych sieci Kolporter, a na wybrane sektory także na terenie całego kraju w punktach sieci Empik, Media Markt, Media Expert i Saturn.

 

Piątkowe spotkanie śledzić będzie najprawdopodobniej ponad 10 tysięcy widzów. Niezależnie od ostatecznej frekwencji, w piątek każdy fan LOTOSU Trefla otrzyma tytuł i koronę „Super Kibica”. To symboliczne podziękowanie za całosezonowe wsparcie dla drużyny żółto-czarnych.

 

– Te korony to wyraz wdzięczności drużyny i całego klubu dla naszych „Super Kibiców”! Wszyscy wierzymy, że to nie będzie nasz ostatni mecz w ERGO ARENIE w tym sezonie, jednak już teraz chcemy podziękować naszym fanom za to, że byli z nami przez całe rozgrywki, za rekordy frekwencji i wsparcie, którego udzielali naszym graczom. Doping dodaje chłopakom skrzydeł, niesie do zwycięstwa i motywuje wszystkich do jeszcze cięższej pracy. Gra przed najliczniejszą publicznością w PlusLidze jest dla nas wyróżnieniem, a swoją wdzięczność wyrażamy poprzez ukoronowanie „Super Kibiców” – tłumaczy Małgorzata Ciszewska, kierownik ds. marketingu LOTOSU Trefla Gdańsk.

 

Podobnie jak na poprzednich meczach, w związku z koniecznością dostosowania się do zasad bezpieczeństwa organizacji imprezy masowej, kącik zabaw został przeniesiony do „strefy kibica” w restauracji Classic nad wejściem A1. Drogę dzieciom wskazywać będą ich ulubione maskotki oraz sympatyczni wolontariusze. Żeby nie zakłócać rodzicom przeżywania sportowych emocji, w miejscu zabawy ich pociech wciąż będą mogli śledzić transmisję meczu LOTOSU Trefla z Asseco Resovią. Tym razem w kąciku dla dzieci przygotowano więcej atrakcji, np. clowny układające rozmaite kształty z balonów. Tradycyjna kraina zabaw nie będzie jednak jedynym miejscem, gdzie na dzieci czekać będzie rozrywka.

 

Po ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej obiecaliśmy, że na kolejnym meczu, podczas którego będziemy spodziewali się dużej liczby dzieci, przygotujemy dla nich specjalne atrakcje. Wszystkie nasze dotychczasowe domowe spotkania w fazie play-off rozpoczynaliśmy jednak nie wcześniej niż o 20.00. Liczymy, że na piątkowy mecz przyjdzie wielu naszych najmłodszych fanów i jesteśmy przekonani, że wszystkie dzieci wyjdą z hali uśmiechnięte i ze wspaniałymi wspomnieniami – zapowiada Ciszewska.

 

Kibiców od ronda przy ERGO ARENIE pod same drzwi znów dowiezie siedmioosobowy rower. Tuż przed wejściem wszystkich kibiców witać będą postaci z  dziecięcych bajek. Na powitanie każde dziecko otrzyma upominek – lizak od Grupy LOTOS SA, puzzle i podkładki od firmy Trefl lub gadżet od ZKM Gdańsk. Clowny wraz z najmłodszymi puszczać będą także wielkie bańki mydlane, zaś nieco starszych w tajniki swoich sportów wprowadzać będą rugbiści Czarnych Pruszcz Gdański i szkoła kitesurfingu kiteacademy.pl. W przerwach, prócz Cheerleaders Flex Sopot, wystąpią także małe cheerleaderki ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Gdańsku.

 

Dorośli w piątek również będą mogli poczuć się jak dzieci, bowiem w trakcie meczu prezenty dla wszystkich dosłownie spadać będą z nieba. W informatorach meczowych ukryte zostaną magiczne naklejki, będące przepustką do kolejnych gadżetów, a wszyscy chętni otrzymają od Grupy LOTOS SA przyjemne zapachy samochodowe. Ci, którzy od prezentów wolą wywalczone trofea, będą mogli wziąć udział w licznych konkursach, w których do zdobycia będą m.in. dieta Light Box, rower Electra oraz vouchery na brunch i SPA w Hotelu Haffner.

 

Drugi mecz finału PlusLigi pomiędzy LOTOSEM Treflem Gdańsk a Asseco Resovią Rzeszów odbędzie się w piątek, 24 kwietnia, o godz. 18.00 w ERGO ARENIE. Mistrzem Polski zostanie ta drużyna, która jako pierwsza wygra trzy mecze.

/źródło: Biuro Prasowe LOTOS Trefl Gdańsk/

­­