Otaczamy życzeniami ERGO ARENĘ – rozwijamy najdłuższy na świecie list do Świętego Mikołaja!

Wiara w Świętego Mikołaja czyni cuda! Jeszcze wczoraj obawialiśmy się, że próbę stworzenia najdłuższego listu do Świętego Mikołaja będziemy zmuszeni przełożyć  na przyszły rok.

Wszystko zmieniło się jednak w piątkowy wieczór. Siatkarze LOTOSU Trefl Gdańsk wygrali po raz czternasty w sezonie, a najmłodsi fani przynieśli do ERGO ARENY kilka tysięcy życzeń! W efekcie możemy potwierdzić, że przygotowujemy najdłuższy na świecie list do Świętego Mikołaja!

W niedzielę, 21 grudnia, o godz. 10:30 zapraszamy do ERGO ARENY na zakończenie akcji „Otocz ERGO ARENĘ życzeniami”, podczas której  rozwinięty zostanie list napisany przez kibiców  LOTOSU Trefla Gdańsk, Trefla Sopot i PGE Atomu Trefla Sopot. Według Księgi Rekordów Guinnessa najdłuższa napisana dotąd wiadomość do Świętego Mikołaja mierzyła 300 metrów. List, który rozwinięty zostanie na otoku ERGO ARENY na pewno będzie dłuższy. Rozwijać go będziemy w towarzystwie siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk, siatkarek PGE Atomu Trefla Sopot i koszykarzy Trefla Sopot. Tę najdłuższą wiadomość osobiście przejmie Święty Mikołaj. Wybrana zostanie także najlepsza praca, której autor otrzyma voucher na zakupy w Galerii Bałtyckiej na kwotę 3000 zł. Wyłonione zostaną także szkoły, które dostarczyły największą liczbę listów. Podstawową ideą akcji była  jednak pomoc dzieciom z domów dziecka.  Powstanie najdłuższego listu oznacza, że każdy z podopiecznych Domów Dla Dzieci „To Nasz Dom” w Ustce i Słupsku otrzyma wspaniały świąteczny prezent.

Organizatorami tej niezwykłej akcji są ERGO ARENA, LOTOS Trefl Gdańsk, Trefl Sopot i PGE Atom Trefl Sopot, zaś partnerami przedsięwzięcia zostali Trefl SA, Galeria Bałtycka, Sportpoland.com, Loopy’s World i International Paper.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych akcja zostanie przeniesiona do ERGO ARENY.