PGE Największa Lekcja WF-u w ERGO ARENIE już 9 listopada!

Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz PGE Polską Grupą Energetyczną zapraszają na kolejną edycję PGE Największej Lekcji WF-u! 9 listopada w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE aż 3 tysiące uczniów szkół podstawowych z całej Polski przeżyje największą sportową przygodę swojego życia.

PGE Największa Lekcja WF-u to inaczej wielka zachęta. Zachęta do tego, by regularnie i bez zbędnych wymówek uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego w swoich szkołach. Regularne zajęcia sportowe w przypadku najmłodszych mają ogromny wpływ na ich prawidłowy rozwój, wyższą samoocenę czy zdolność nawiązywania relacji. Regularny wysiłek fizyczny i sportowa pasja mają też ogromną rolę do odegrania w przeciwdziałaniu niebezpiecznemu zjawisku jakim staje się w ostatnich latach depresja dzieci i nastolatków. Zdając sobie jednak sprawę z tego, że czasem prosta werbalna zachęta do zbyt mało by zaszczepić w młodych ludziach chęć do regularnego wysiłku fizycznego Stowarzyszenia Akademia Sportu Artura Siódmiaka od lat szuka najbardziej atrakcyjnych form dotarcia do dzieci i młodzieży z prozdrowotnym i pro-sportowym przekazem.

Każdy z treningów realizowanych w ramach PGE Największej Lekcji WF-u uświetniają znani sportowcy, dziennikarze, prezenterzy, dzięki czemu projekt zyskuje dodatkowe walory, a obiekty w których wydarzenie jest organizowane wypełnione są uczestnikami, którzy chętnie biorą udział w zajęciach i wspólnie ze swoimi idolami stawiają czoła sportowym wyzwaniom.

Ambasadorami PGE Największej Lekcji WF-u były już takie gwiazdy polskiego sportu jak: Michał Winiarski, Wojciech Grzyb, Dariusz Michalczewski, Artur Sobiech czy Sławomir Peszko. 9 listopada zajęcia poprowadzą z kolei: mistrz olimpijski i czterokrotny mistrz świata w wioślarstwie Adam Korol, olimpijczyk i mistrz świata w windsurfingu Piotr Myszka, wicemistrz świata i brązowy medalista globu w piłce ręcznej Damian Wleklak, olimpijka i mistrzyni Europy w judo Adrianna Dadci – Smoliniec, oraz trzykrotny uczestnik piłkarskiego Euro Jakub Wawrzyniak.

Patronat medialny nad PGE Największą Lekcją WF-u objęło Radio ESKA oraz Wirtualna Polska, która 9 listopada o godz. 11.30 rozpocznie transmisję na żywo wydarzenia na swojej stronie głównej. Partnerem Tytularnym jest PGE Polska Grupa Energetyczna, a projekt współfinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Pomysłodawcą i głównym organizatorem PGE Największej Lekcji WF-u jest Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka, który po zakończeniu obfitującej w sukcesy kariery szczypiornisty zaangażował się w popularyzację sportu jako drogi wychowawczo-rozwojowej dla najmłodszych pokoleń. O PGE Największej Lekcji WF-u i innych sportowych projektach dla dzieci i młodzieży można znaleźć informację na facebooku’u oraz Instagramie Stowarzyszenia Akademia Sportu.

Do zobaczenia 9 listopada w ERGO ARENIE na PGE Największej Lekcji WF-u!