Półfinał PlusLigi – emocje nie tylko na boisku!

Już w sobotę o 20.00 LOTOS Trefl i PGE Skra zmierzą się ze sobą w drugim meczu o wejście do finału siatkarskiej ekstraklasy. To wielkie spotkanie wymaga wyjątkowej oprawy oraz pewnych zmian organizacyjnych.

 

2015-03-06_LOTOS Trefl Gdańsk - PGE Skra BełchatówWszystko wskazuje na to, że mecz pomiędzy LOTOSEM Treflem Gdańsk a półfinalistą Ligi Mistrzów, PGE Skrą Bełchatów, w ERGO ARENIE może obejrzeć nawet 11 tysięcy widzów. Dwa dni przed spotkaniem wolnych jest jeszcze około 2 tysięcy miejsc.

 

Prócz sportowych emocji i starcia czołowych drużyn PlusLigi na kibiców tego dnia czeka również wiele pozasportowych atrakcji. Przed głównym wejściem do ERGO ARENY fanów witać będzie efektowny fireshow – teatr ognia, przygotowany przez grupę JumpFire. By skrócić widzom drogę do hali, od ronda przy ERGO ARENIE kursować będzie bezpłatny, siedmioosobowy rower, który dowozić będzie fanów pod wejście A1.

 

W przerwach spotkania jak zawsze wystąpią Cheerleaders Flex Sopot, a także małe cheerleaderki ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Gdańsku, które kilkukrotnie występowały już na meczach LOTOSU Trefla, zdobywając serca gdańskiej publiczności. Prócz nich swój show zaprezentują także Szczudlarze Polska – akrobaci na skaczących szczudłach, którzy brali udział w licznych produkcjach telewizyjnych, m.in. w programie „Mam talent”.

 

W związku z wysunięciem wszystkich trybun na pierwszej kondygnacji oraz koniecznością dostosowania się do zasad bezpieczeństwa organizacji imprezy masowej, kącik zabaw został przeniesiony do „strefy kibica” w restauracji Classic nad wejściem A1. Dostęp do kącika będzie możliwy zarówno z tego punktu gastronomicznego, jak i od strony wind zjeżdżających na drugie piętro. Drogę dzieciom wskazywać będą ich ulubione maskotki oraz sympatyczni wolontariusze. Żeby nie zakłócać rodzicom przeżywania sportowych emocji, w miejscu zabawy ich pociech wciąż będą mogli śledzić transmisję meczu LOTOSU Trefla z PGE Skrą.

 

Kącik zostanie przeniesiony, by maksymalnie zwiększyć pojemność hali i by wszyscy kibice, którzy chcą obejrzeć sobotni mecz, mogli to zrobić. Ulokowanie kącika w „strefie kibica” zagwarantuje przy tym dostęp do dziecięcej krainy również dla tych najmłodszych fanów, których rodzice kupili bilety na wyższych kondygnacjach. Prócz tego na trzecim piętrze uruchomimy punkt malowania buziek, a także udostępnimy rowery dla aktywnych dzieci  – informuje Małgorzata Ciszewska, kierownik ds. marketingu LOTOSU Trefla.

 

Dla wygody kibiców, którzy coraz liczniej przychodzą na mecze LOTOSU Trefla w klubowych barwach, otwarte zostaną tym razem aż trzy sklepiki z gadżetami. Akcesoria będzie można nabywać przy wejściu A1 oraz w dwóch punktach na trzeciej kondygnacji.

 

W jednej z przerw między setami zmierzone zostanie to, jak głośni potrafią być kibice w ERGO ARENIE. Na fanów z trybuny, która okaże się głośniejsza, czekać będzie wyjątkowa niespodzianka. Podczas meczu kibice będą także mieli okazję do zdobycia licznych gadżetów, w tym nowych t-shirtów z wizerunkiem „fAnastasiego” i książek o szkoleniowcu LOTOSU Trefla – „Krasnal, który stał się gigantem”, koszulek rajdowego kibica od Grupy LOTOS czy voucherów na wielkanocne wypieki od Hotelu Haffner. W trakcie spotkania zbierane będą także środki na rzecz fundacji „Mam marzenie”.

 

Na parkiecie dwie czołowe drużyny tego sezonu PlusLigi, siedmiu medalistów mundialu i gwiazdy światowej siatkówki, walczące w spotkaniu o ogromnej stawce. Na trybunach kolejny rekord frekwencji, wspaniała zabawa i moc atrakcji! Na meczu LOTOSU Trefla Gdańsk z PGE Skrą Bełchatów (14.03, godz. 20.00, ERGO ARENA) nie może zabraknąć żadnego sympatyka sportu! Organizatorzy apelują, by z przyjazdem do hali nie zwlekać do ostatniej chwili, by ograniczyć ryzyko wystąpienia korków przed spotkaniem.

2015-03-06_LTG PLAYOFF

Bilety kupować można za pośrednictwem strony www.trefl.kupbilety.pl, w kasach ERGO ARENY (również w dniu meczu!), w Sklepie Koszykarza, na stoisku Toys4Boys w Galerii Bałtyckiej, w Hotelu Haffner i siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot, a na wybrane sektory także na terenie całego kraju w punktach sieci Empik, Media Markt, Media Expert i Saturn.

 

Prosimy o zapoznanie się z zaleceniami porządkowymi, obowiązującymi w ERGO ARENIE podczas największych imprez:

 

W trosce o  zapewnienie komfortu widzów wybierających się do  ERGO ARENY   informujemy, że tego dnia dedykowany wjazd na parking przy hali od strony Gdańska to Droga Zielona.  Od strony Sopotu  dojazd możliwy będzie ulicą Łokietka jak również Drogą Zieloną.

 

Parkingi, jakie będą udostępnione dla widzów to :

  • Parking przy Hali – płatny – o pojemności około 700 miejsc – 10 zł samochód osobowy, 30 zł autokar. Prosimy o przygotowanie najlepiej odliczonej kwoty, co skróci czas oczekiwania na wjazd na parking.
  • Parking wzdłuż ulicy Łokietka o pojemności około 300 miejsc – płatny – dedykowany dla widzów dojeżdżających od strony Sopotu. Czas dojścia do Hali około 5 minut
  • Parkingi dodatkowe – bezpłatne – na lewym pasie ulicy Pomorskiej o pojemności około 300 miejsc– bezpłatne. Czas dojścia do Hali około 15-20 minut;
  • Parking dodatkowy – bezpłatny – przy ulicy Polnej o pojemności około 150 miejsc. Czas dojścia do Hali około 20 minut

Mając na względzie możliwość wystąpienia utrudnień w ruchu kołowym w  obrębie ERGO ARENY prosimy o wcześniejsze przybycie do obiektu oraz skorzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Przewidywane jest okresowe zamknięcie ruchu kołowego na odcinku : skrzyżowanie Pomorska/Gospody – rondo przy ERGO ARENIE, a dojeżdżające samochody zostaną przekierowane na parkingi dodatkowe przy ulicy Pomorskiej.

 

Drzwi dla publiczności otwieramy od godziny  18.30

 

W trosce o mieszkańców osiedla Żabianka bardzo prosimy nie korzystać z miejsc parkingowych zlokalizowanych w obrębie osiedli i dedykowanych głównie dla mieszkańców.

 

Prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie dróg oraz stosowanie się do  poleceń służb porządkowych i obsługi parkingu.

 

Na wniosek Policji, po zakończeniu meczu, na około 20-30 minut może być wstrzymany zostanie wyjazd z parkingu przy Hali, z uwagi na konieczność umożliwienia przejścia osobom pieszym.

 

/źródło: Biuro Prasowe LOTOS Trefl Gdańsk/

­­