POLSAT BOXING NIGHT – NOWE ROZDANIE

Polsat Boxing Night, to wartość sama w sobie. 24 czerwca 2017 w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE kolejna, pełna niespodzianek edycja imprezy, która zmieniła polski boks.

Na ring wraca Tomasz Adamek, to już jest pewne. Były mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej jest twarzą Polsat Boxing Night od początku. Osiem lat temu w łódzkiej Atlas Arenie „Góral” zadebiutował w kategorii ciężkiej pojedynkiem o którym mówiła cała Polska. Jego rywalem był Andrzej Gołota, polska legenda tej dyscypliny, pięściarz który czterokrotnie walczył o mistrzostwo świata wagi ciężkiej i dwukrotnie powinien być uznany za zwycięzcę.

  • 24. 10. 2009.  Atlas Arena. Łódź. Kilkanaście tysięcy na widowni, dziewięć milionów przed telewizorami, kilka ciekawych walk, choćby ta – efektownie, przez nokaut, wygrana Mateusza Masternaka z Łukaszem Janikiem. No i wreszcie pojedynek, który tak naprawdę nie miał prawa mieć miejsca. Adamek w wadze ciężkiej ? To nie mieściło się w głowie. Gołota był przekonany, że go połknie i wypluje, ale stało się inaczej. Andrew w konfrontacji ze sporo lżejszym, ale piekielnie szybkim Adamkiem nie miał nic do powiedzenia. Padał na deski, wstawał, by wreszcie zostać poddanym przez sędziego ringowego Billa Clancy w piątej rundzie. Dwa lata później Adamek walczył o MŚ z Witalijem Kliczką na stadionie we Wrocławiu, a Gołota nawet nie śnił, że zostanie znokautowany przez Saletę. A jednak …
  • 23.02. 2013.  ERGO ARENA Gdańsk/Sopot Na kolejne Polsat Boxing Night czekaliśmy cztery lata. I warto było, choć tym razem bez Adamka w roli głównej, za to z Przemysławem Saletą i Gołotą. Śmiano się, że to będzie „Wieczór Emerytów”, by na zakończenie bić brawa na stojąco. Panowie po przejściach dali z siebie wszystko, stworzyli emocjonujące widowisko mocno osadzone w historii polskiego boksu zawodowego, a wygrana Salety (przed czasem) była sensacją.
  • 08. 11. 2014. Tauron Arena. Kraków. W listopadzie 2014 roku mieliśmy Polsat Boxing Night III i walkę, która miała dać odpowiedź na pytanie: Adamek czy Szpilka ? Który z nich jest lepszy, jak się zakończy konfrontacja rutyny z młodością. To była druga impreza Polsatu sprzedawana w systemie pay per view. 18 tysięcy ludzi na widowni robiło ogromne wrażenie, podobnie jak wyniki sprzedaży i rekordowy dochód.
    Na ringu rutyna przegrała z młodością i Szpilka mógł już zacząć marzyć o podboju Ameryki. A zrezygnowany Adamek chyba nie wierzył, że za rok pojawi się na kolejnej imprezie organizowanej przez Polsat i stoczy jeszcze jedną dobrze płatną walkę, tym razem z Saletą, którego wcześniej nazywał inwalidą i zarzekał się, że nigdy nie będzie z nim walczył.
  • 26. 09. 2015. Atlas Arena. Łódź. Saleta oczywiście, w swoim stylu zapowiadał wygraną, ale w Łodzi zdecydowanie lepszy był „Góral” z Gilowic, który do tego występu trenował w Polsce, w Osadzie Śnieżka, na obozie przygotowanym od początku do końca przez Mateusza Borka, dziennikarza Polsatu, który z kolei chyba jeszcze nie myślał, że za rok będzie decydował też o sportowej stronie Polsat Boxing Night w Krakowie, a w tym zostanie promotorem, zaś jego MB Promotions zmierzy się już w całości z machiną tego ogromnego przedsięwzięcia.
  • 02. 04. 2016. Tauron Arena. Kraków. Druga wizyta w tym mieście była bardzo bolesna dla „Górala”, który został znokautowany w ostatniej sekundzie dziesiątej rundy przez Erica Molinę, przybysza z dalekiego Teksasu. Konia z rzędem temu, kto postawiłby wtedy na powrót Adamka, na to że jeszcze zobaczymy go na tej prestiżowej imprezie. Wcześniej jednak było jeszcze Polsat Boxing Night VI  i godne sportowego szacunku starcie jedynego wówczas polskiego mistrza świata, Krzysztofa Głowackiego, z Ołeksandrem Usykiem, złotym medalistą z Londynu i mistrzem świata olimpijskiego boksu.
  • 16.09. 2017.  ERGO ARENA Gdańsk/Sopot „Główka” robił co mógł, ale Ukrainiec był lepszy odbierając mu w swojej dziesiątej zawodowej walce pas WBO, bijąc przy tym rekord legendarnego Evandera Holyfielda. W  ERGO ARENIE z okazji tej wali gościli między innymi Witalij Kliczko, oraz Wasyl Łomaczenko, jeden z najlepszych dziś pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe, czempion kategorii superpiórkowej, wielki mistrz pięści, który już w trzeciej zawodowej walce sięgnął po pas WBO, wtedy wagi piórkowej.

Jak będzie kolejna, siódma już edycja Polsat Boxing Night? Wszystko wskazuje na to, że wyjątkowa. Będą ciekawi debiutanci marzący o wielkich karierach, będzie Polka walcząca o pas mistrzyni świata, polski były mistrz świata, będzie Mateusz Masternak w zupełnie nowej rzeczywiści, już bez promującej go wcześniej Sauerland Event na karku, będzie wreszcie stary, nowy Adamek, wprawdzie bez Rogera Bloodwortha, za to z nowym, młodym ambitnym trenerem, który miał już pod swoimi skrzydłami zawodowego mistrza świata.

To będzie naprawdę NOWE ROZDANIE na wielu frontach, ale o tym w kolejnych odsłonach cyklu informującego o czerwcowym Polsat Boxing Night.

 

/źródło: materiały prasowe organizatora/