Polska – Niemcy w ERGO ARENIE!

Piłka ręczna na najwyższym poziomie ponownie w ERGO ARENIE! 7 czerwca (sobota) o godz. 16.45 w hali położonej na granicy Gdańska i Sopotu rozegrany zostanie pierwszy mecz kwalifikacyjny Polska – Niemcy do Mistrzostw Świata Katar 2015!  Rewanż odbędzie się 14 czerwca o godz. 15:00 w Magdeburgu.

 

Spotkania mają dla obu ekip bardzo duże znaczenie. Oprócz prestiżu zapewniają zwycięzcy tej rywalizacji udział w MŚ 2015, skąd będzie można uzyskać kwalifikację olimpijską do Igrzysk w Rio de Janeiro.

Reprezentanci Polski bardzo sobie chwalą atmosferę jaką potrafią stworzyć kibice w ERGO ARENIE. Do tej pory obiekt dwukrotnie gościł nasz zespół narodowy piłkarzy ręcznych. W kwietniu 2012 r. w spotkaniu towarzyskim Biało-czerwoni ulegli Niemcom 26:28, a rok temu w eliminacjach Euro 2014 pokonali Szwecję 22:18. Za każdym razem trybuny 10-tysięcznego obiektu wypełniły się do ostatniego miejsca. Fani żywiołowym dopingiem przez 60 minut zachęcali do ofiarnej gry.

Rewanż z Niemcami odbędzie się w magdeburskiej GATEC Arena, która może pomieścić 7100 widzów. – Łatwo nie będzie. Niemcy są głodni awansu, zważywszy, że zabrakło ich w Euro 2014. Z tym większą determinacją podejdą do spotkań z nami – mówił Bartosz Jurecki na łamach „Handball Polska”.

Nasz najlepszy obrotowy ligowe spotkania w Budeslidze w barwach S.C. Magdeburg rozgrywa właśnie w GATEC Arena. – Jest tam świetna akustyka. Miejscowi kibice uznawani są za jednych z najlepszych w Niemczech. To dla mnie będzie fajne wyzwanie. Jeżeli zagramy tak jak ostatnio z Francją czy Szwecją podczas Euro to powinno być dobrze – zakończył starszy z braci Jureckich.

Szczegóły dotyczące sprzedaży biletów już wkrótce.