Ponad 3 miliony widzów w ERGO ARENIE!

Podczas czwartkowego meczu rozgrywek Plusligi siatkarzy Trefla Gdańsk z Cerradem Czarnymi Radom na trybunach ERGO ARENY przekroczona została granica 3 milionów widzów! Tyle osób zgromadziło się już bowiem w hali na granicy Gdańska i Sopotu podczas 1113 imprez, które zorganizowano w blisko siedem i pół roku od otwarcia hali.

Dziękujemy za zaufanie.  Gdańscy i sopoccy podatnicy, wspólnie budowaliśmy  tę cudowną halę.  Było wielu przeciwników tej budowy, ale wbrew im, zbudowaliśmy halę, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Prezydentowi Karnowskiemu dziękuje za współpracę. – powiedział Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

ERGO ARENA to jeden z najnowocześniejszych obiektów widowiskowo-sportowych w tej części Europy. Hala leżąca dokładnie na granicy Gdańska i Sopotu otwarta została 18 sierpnia 2010 roku, a jej działalność zainaugurował mecz siatkówki męskiej: Polska – Brazylia. Od tego czasu w ERGO ARENIE odbyło się już 1113 imprez – były to zarówno wydarzenia sportowe, jak i koncerty, imprezy rodzinne, kabarety, czy musicale. To właśnie tutaj w wypełnionym po brzegi obiekcie występowali m.in. Depeche Mode, Lady Gaga, czy Rammstein. Rekordowym rokiem był 2017, w którym odbyło się 268 imprez, czy wydarzeń– oznacza to, że  co półtora dnia w hali na granicy miast odbywało się jakieś wydarzenie.

Wydawało się, że milion, dwa to dużo – dodaje Magdalena Sekuła Prezes Zarządu spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora ERGO ARENY.  Tymczasem w ósmym roku funkcjonowania hali przekraczamy 3 milion.  Nie byłoby to możliwe gdyby nie  kibice, którzy dopingując swojej ukochanej drużynie regularnie pojawiają  się w ERGO ARENIE. Dziś wspólnie możemy cieszyć się z tego sukcesu, sukcesu, którego nie byłoby gdyby nie wizje i marzenia  Prezydentów: Gdańska i Sopotu.  To ich zdecydowanie i upór spowodowały, że miejsce gdzie przed ponad dekadą  nie było dosłownie nic, dziś tętni życiem przez cały rok, gwarantując emocje i rozrywkę na najwyższym poziomie.

To sukces władz jak i całego zespołu ERGO ARENY podkreślił Prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Dziękuje także całej grupie Trefl i wszystkim sportowcom, dla których ta hala powstała. Życzę sobie byśmy się spotykali tutaj aż do ostatniego finału, zarówno  w koszykówce jak i  w siatkówce.

Kibice, którzy pojawili się na meczu siatkarzy mogli wziąć udział w  quizie wiedzy o ERGO ARENIE i Treflu Gdańsk. Nagrodami były zaproszenia na najbliższe wydarzenia w ERGO ARENIE m.in. koncert The Kelly Family, 2Cellos i Mazowsze.  Przekroczenie  granicy trzech milionów widzów w gdańsko-sopockiej hali świętować będziemy także podczas sobotniego starcia Trefla Sopot z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski.