Rolkowisko w ERGO ARENIE w wakacyjne niedziele!

To będzie  niepowtarzalna okazja dla miłośników rolek! Oddajemy do dyspozycji płytę areny głównej o powierzchni 4000 metrów kwadratowych! Do hali na granicy Gdańska i Sopotu zapraszamy każdego niezależnie od umiejętności jazdy na rolkach. W ERGO ARENIE czekać będzie 5 stref jazdy, oraz instruktorzy. Zapraszamy w każdą wakacyjną niedzielę, od 9 lipca do 20 sierpnia w godz. 16.00-19.00. Wejście przez Pub Classic obok wejścia głównego A-1.  Wejście do hali od godz. 15.30. Wstęp WOLNY!

Od kilku lat w Polsce zauważalny jest szybki wzrost zainteresowania sportami wrotkarskimi. Coraz więcej osób zaczyna traktować jazdę na rolkach nie tylko jako zabawę, ale element treningu a nawet formę transportu. Gdańsk i Sopot mają coraz więcej ścieżek rowerowych wykonanych z gładkiej nawierzchni, które idealnie nadają się do jazdy na rolkach. Niestety obecnie przepisy prawa traktują rolkarzy jak pieszych a co za tym idzie- zakazują jazdy po tych ciągach komunikacyjnych. Teoretycznie rolkarz powinien jechać chodnikiem. Konsekwencją jest sytuacja, w której rolkarze nie mają w Trójmieście za wiele możliwości nauki jazdy na rolkach, a istnieje duże zapotrzebowanie na bezpieczne miejsce, w którym rolkarze mogliby zarówno nauczyć się jeździć jak i odbywać treningi rolkarskie. Ponadto z każdym rokiem zwiększa się liczba licencjonowanych instruktorów sportów wrotkarskich, którzy szukają odpowiedniego miejsca na prowadzenie zajęć i szkółek jazdy na rolkach. Idealnym miejscem do tego typu aktywności jest  płyta główna  ERGO ARENY.  Przy współpracy ze stowarzyszaniem Media Team, ERGO ARENA otwiera się na tę właśnie dyscyplinę sportu.

Pomysł udostępnienia hali rolkarzom pojawił się już dawno – mówi Magdalena Sekuła, Prezes spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora ERGO ARENY.  Kłopotem było znalezienie odpowiednich terminów, bowiem większość imprez w ERGO ARENIE odbywa się w weekendy. Wakacje to czas, kiedy imprez w hali jest mniej, dlatego tak dostosowaliśmy harmonogram niezbędnych przeglądów czy renowacji by w niedzielę hala mogła przyjąć fanów rolek. Mam nadzieję, że „Rolkowisko w ERGO ARENIE” cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem. Jazda na rolkach w hali ma tę przewagę, że może się odbywać niezależnie od warunków atmosferycznych.

W każdą niedzielę w okresie 9 lipca – 20 sierpnia 2017 r. w godz. 16.00 – 19.00 na płycie głównej będą odbywały się zajęcia podzielone tematycznie:

  1. Strefa nauki jazdy (nauka od podstaw prowadzona przez instruktora i szkółki wrotkarskie)
  2. Strefa freestyle slalom – nauka jazdy między kubeczkami dla początkujących i zaawansowanych rolkarzy, pod nadzorem instruktora.
  3. Strefa nauki jazdy agresiv/urban – strefa dla średniozaawansowanych rolkarzy, którzy będą chcieli podnieść swoje umiejętności. Zajęcia będą prowadzone na podstawowych przeszkodach (poręcz, hopka, podest), pod nadzorem instruktora,
  4. Strefa jazdy szybkiej i rekreacyjnej – na obwodzie płyty głównej zostanie utworzony tor po którym rolkarze będą jeździć w kółko w jednym kierunku (rotacyjnie). W tej strefie jazda odbywa się bez instruktora w rytmie muzyki. (UWAGA: Strefa jazdy szybkiej uruchomiona zostanie  16 lipca)
  5. Strefa hokeja na rolkach – plac otoczony bandami do unihokeja, dodatkowo odgrodzony płotkami. Będą się na nich odbywać zajęcia dla dzieci z instruktorem, do dyspozycji dzieci będą kije hokejowe. (UWAGA: strefa hokeja uruchomiona zostanie 9 lipca)

UWAGA: Liczba miejsc u instruktorów w poszczególnych strefach ograniczona.

Raz w miesiącu zaplanowane są zawody w dyscyplinach:

  1. Hokej na rolkach dla dzieci,
  2. Freestyle (jazda na kubeczkach) dla dzieci i dorosłych,
  3. Wyścigi dla dzieci i dorosłych (dorośli z podziałem pod względem wielkości kółek),
  4. Zawody bladecross (wyścig po torze przeszkód) dla dzieci i dorosłych.

W trakcie trwania rolkowiska zapraszamy do skorzystania z oferty Classic Restaurant.