Rowerowa sobota z ERGO ARENĄ

3 lipca wokół ERGO ARENY ścigać będą się najmłodsi cykliści! Pętla bezpłatnego wyścigu Kids Race Polish Bike Tour poprowadzona zostanie przez tereny ERGO ARENY i sopockie błonia. Tego samego dnia o godz. 12 spod ERGO ARENY wystartuje wyścig Polish Bike Tour WSCHÓD 1000.

Młodzi rowerzyści podzieleni zostaną na 4 kategorie wiekowe. Dla wszystkich uczestników  przewidziano medale i dyplomy, bo najważniejszy jest ruch i sportowy duch! Udział w zawodach dla dzieci jest bezpłatny, organizatorzy wymagają własnego sprzętu i kasku.
Atrakcja dla dzieci związana będzie z dużym rowerowym startem – 3 lipca o godz. 12:00 spod ERGO ARENY wyruszy wyścig Polish Bike Tour WSCHÓD 1000: Wschód 1000 będzie przebiegał przez zdecydowanie najdziksze tereny Polski. Na pokonanie tego dystansu przewidziano 8 dni. Początek jeszcze pozwoli na kilka wdechów jodu biegnąc wzdłuż wybrzeża, potem już leśne ostępy Warmii i Kraina Mazurskich Jezior. Zapowiada się przeprawa przez tereny Podlasia i szansa na spotkanie żubra. Przemierzając na południe najczystszy pod względem przyrodniczym region kraju rowerzyści dotrą do terenów Roztocza i Polesia, kierując się w wymarzoną destynację wszystkich, którzy zamierzają kiedyś coś rzucić – w Bieszczady. Mając na horyzoncie zarys połoniny, etap zakończy się w stolicy regionu, w Sanoku. 
Program zawodów Kids Race PBT (03.07.2021):
12:00/13:00 rejestracja Kids Race PBT od 100m do 1000m
13:00 start Kids Race PBT do 4 lat (tup-tupy i inne rowerki)
13:30 start Kids Race PBT 4-5 lat
14:00 start Kids Race PBT 6 lat
15:00 start Kids Race PBT 7-8 lat
Organizatorem rowerowych wydarzeń na terenach ERGO ARENY jest Polish Bike Tour: