Rozlosowano grupy Amber Cup 2017

W piątek i sobotę kibiców czekają pierwsze piłkarskie emocje w 2017 roku. 6 i 7 stycznia w ERGO ARENIE odbędzie się 11. edycja halowego turnieju Amber Cup.
Podczas wtorkowej konferencji prasowej rozlosowano grupy turnieju głównego i  dziecięcego.

W hali na granicy Gdańska i Sopotu zagrają: Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław, Chojniczanka Chojnice, Stomil Olsztyn, Fabryka Futbolu i reprezentacja Polski w beach soccerze.   Pierwszego dnia turnieju rywalizować będzie 12. zespołów rocznika 2007. Do gry przystąpią drużyny: Lechii Gdańsk, Pogoni Szczecin, Arki Gdynia, Jagiellonii Białystok, Śląska Wrocław oraz AS Pomorze, KS Beniaminek 03, UKS Byki Słupsk, Stomil Olsztyn, Kotwica Kołobrzeg, Drutex-Bytovia i Chojniczanka Chojnice. Mecze rozpoczną się o godz. 10.00. W  drugim dniu turnieju seniorów piłkarze Lechii Gdańsk będą bronić wywalczonego w ubiegłym roku zwycięstwa.

– W ubiegłym roku po raz pierwszy Amber Cup zawitał do ERGO ARENY. Turniej wypadł okazale, dlatego i w tym roku grać będziemy w hali na granicy Gdańska i Sopotu – mówi główny organizator Amber Cup Daniel Kaniewski. Cieszymy się, że w turnieju zagrają mocne zespoły z Lotto Ekstraklasy i I ligi, a także drużyna Fabryki Futbolu oraz reprezentacja Polski w Beach Soccerze. Ten zestaw uczestników gwarantuje wysoki poziom – dodaje.

Emocjom turnieju głównego oraz turnieju dziecięcego towarzyszyć będzie moc atrakcji. ERGO ARENĘ odwiedzi m.in. Bartek Ignacik z Canal+ wraz z ekipą Turbokazaka, a także Tomasz Zimoch. Planowana jest również obecność reprezentantów Polski, m.in. Kamila Wilczka. Dla kibiców przewidziano wiele konkursów, w których do wygrania będą oryginalne koszulki reprezentacji Polski oraz wiele innych nagród od Lechii Gdańsk i Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Cieszymy się, że po raz drugi możemy gościć u siebie piłkarzy, grających w turnieju Amber Cup. Obecność piłki nożnej w hali to coś wyjątkowego, dlatego tym bardziej nie ukrywamy satysfakcji, że takie wydarzenie odbywa się w ERGO ARENIE. Cieszymy się szczególnie, że w turnieju rywalizować będą także dzieci. To będzie dla nich na pewno duże przeżycie – podkreśla prezes ERGO ARENY Magdalena Sekuła.

– Zdajemy sobie sprawę, w jaki sposób dzieci reagują na zwycięstwa, a także na porażki. Dlatego w turnieju akademii nie zabraknie okrzyków radości, ale i łez po przegranych meczach, zatem poziom emocji będzie bardzo wysoki. Podobnie jak ten piłkarski, bo ci chłopcy wiele już potrafią na boisku. Dodatkowo nagrodą dla finalistów będzie możliwość gry w meczu pokazowym podczas turnieju głównego – dodaje Sławomir Wojciechowski, dyrektor sportowy Akademii Lechii Gdańsk.

Po piątkowych emocjach turnieju dziecięcego w sobotę rywalizować będą seniorzy. Tytułu wywalczonego przed rokiem bronić będą Biało-Zieloni.

– W piątek wracamy do treningów po zimowych urlopach, więc w sobotę u każdego z chłopaków, który wystąpi, będzie z pewnością widać głód piłki – przekonuje pomocnik Lechii Gdańsk Michał Chrapek. – Myślę, że dla wielu piłkarzy możliwość gry w hali to świetna sprawa, bo jest pewną odskocznią od gry na normalnym boisku. Tutaj liczyć się będą walory techniczne, więc będzie można zaprezentować ciekawe zagrania. Poziom w ubiegłym roku był bardzo wysoki, dlatego fajnie, że udało nam się wygrać. To zapoczątkowało naszą dobrą grę na wiosnę. A kto będzie faworytem w tym roku? Na pewno Śląsk Wrocław, grający na co dzień w Lotto Ekstraklasie, groźna będzie także drużyna reprezentacji Polski w beach soccerze. W nich upatruję czarnego konia turnieju – zaznacza Chrapek.

Ceny biletów na Amber Cup znajdują się w przedziale 10 – 30 zł. Wejściówki do nabycia na stronie eventim.pl, a także w salonach sieci Empik, Media Markt, Saturn i Media Expert. Bilety można także zakupić w kasie ERGO ARENY czynnej w godz. 10 – 16.

Skład grup turnieju głównej Amber Cup

Grupa A

 • Lechia Gdańsk
 • Reprezentacja Polski w beach soccerze
 • Chojniczanka Chojnice

Grupa B

 • Śląsk Wrocław
 • Stomil Olsztyn
 • Fabryka Futbolu

Skład grup turnieju rocznika 2007

Grupa A

 • Akademia Lechii Gdańsk
 • Arka Gdynia
 • Chojniczanka Chojnice
 • Byki Słupsk

Grupa B

 • Jagiellonia Białystok
 • Śląsk Wrocław
 • Stomil Olsztyn
 • Beniaminek Starogard Gdański

Grupa C

 • Pogoń Szczecin
 • AS Pomorze
 • Drutex-Bytovia
 • Kotwica Kołobrzeg

Harmonogram turnieju głównego Amber Cup, sobota 7 stycznia

Rozgrywki grupowe

14:10 – 14:30 – Reprezentacja Polski w beach soccerze – Chojniczanka Chojnice

14:40 – 15:00 – Stomil Olsztyn – Fabryka Futbolu

15:12 – 15:32 – Lechia Gdańsk – Chojniczanka

15:44 – 16:04 – Śląsk Wrocław – Fabryka Futbolu

16:18 – 16:38 – Reprezentacja Polski w beach soccerze – Lechia Gdańsk

16:50 – 17:10 – Stomil Olsztyn – Śląsk Wrocław

17:22 – 17:37 – Mecz pokazowy finalistów turnieju rocznika 2007

Półfinały

17:49 – 18:09 – zwycięzca grupy A – 2. miejsce grupy B

18:21 – 18:41 – zwycięzca grupy B – 2. miejsce grupy A

18:53 – 19:08 – Mecz pokazowy drużyn artystów i sportowców

Finał

19:20 – 19:40 – zwycięzca półfinału I – zwycięzca półfinału II