Siatkarski trening Marcina Możdżonka z dziećmi w ERGO ARENIE

Punktualnie o 10:30 w  ERGO ARENIE rozpoczął się pierwszy tegoroczny Trening Siatkarski z Marcinem Możdżonkiem. Ze środkowym reprezentacji Polski trenowało w sumie 130 dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Pomocnikiem Możdżonka podczas dzisiejszych zajęć był libero reprezentacji Polski – Damian Wojtaszek.

Na konferencji prasowej przed inauguracją tegorocznej edycji imprezy Marcin Możdżonek podkreślił, że trening w Gdańsku będzie bardzo ograniczony czasowo, ze względu na obowiązki kadrowe. „Niestety będziemy musieli wszystko ogarnąć bardzo sprawnie, ponieważ już o 17:00 muszę być w Bełchatowie na treningu reprezentacji. Lepiej dla mnie byłoby, gdybym tam dojechał na czas. Trener Antiga jest wyrozumiały, jeśli chodzi o promocję siatkówki wśród najmłodszych, ale każda cierpliwość i wyrozumiałość ma swoje granice” – powiedział z szerokim uśmiechem środkowy reprezentacji Polski.

Dzisiejszy pomocnik Marcina Możdżonka, libero Jastrzębskiego Węgla i kadry – Damian Wojtaszek przyznał, że nie wahał się długo z podjęciem decyzji o pomocy swojemu koledze z parkietu. „Wystarczył jeden telefon od Marcina i się zgodziłem. Bardzo się cieszę, że będę mógł zarażać dzieci miłością do tej dyscypliny sportu” – wyznał Wojtaszek.

Uczestnicy Treningów Siatkarskich z Marcinem Możdżonkiem szerokim uśmiechem powitali swoich trenerów w ERGO ARENIE. Po prezentacji sztabu szkoleniowego, Możdżonek i Wojtaszek rozpoczęli profesjonalną rozgrzewkę z dziećmi. Uczestnicy wykonywali wszystkie polecenia z wielkim zaangażowaniem. „Każdy, nawet najmniejszy mięsień musi być dobrze rozgrzany, aby przystąpić do kolejnego etapu treningu” – przestrzegał Marcin Możdżonek.

Następnie dzieci trenowały na specjalnych „stacjach”. Każda „stacja” to każdy element siatkarskiego rzemiosła (odbicie piłki sposobem górnym, dolnym, atak, blok oraz zagrywka).

Gdy dzieci z uśmiechem na twarzach wylewały „siódme poty”, na trybunach trwały liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Po szlifowaniu umiejętności siatkarskich, przyszedł czas na sprawdzenie swoich ich podczas specjalnego „Meczu z Gwiazdami”. Marcin Możdżonek i Damian Wojtaszek wybrali po

6 uczestników do swojej ekipy i zagrali pokazowe spotkanie. Podczas tego spotkania, nie był najważniejszy wynik, ale dobra zabawa.

Z ERGO ARENY zarówno kibice, jak i uczestnicy wychodzili zadowoleni i uśmiechnięci, a dzieci zgodnie twierdziły, że mogłyby trenować siatkówkę całymi dniami.

2014-07-23_IMG_02502014-07-23_IMG_03642014-07-23_IMG_0431

2014-07-23_IMG_05852014-07-23_IMG_0587