„Siatkarz z klasą” w ERGO ARENIE – ruszają zapisy!

Sześć tygodni po starcie roku szkolnego – dokładnie w połowie października – ruszy nowy sezon PlusLigi, a wraz z nim kolejna odsłona programu Trefla Gdańsk „Siatkarz z klasą”. Współorganizatorem projektu została ERGO ARENA.

Tegoroczna piąta edycja skierowana będzie do wszystkich chętnych szkół z Województwa Pomorskiego, tak aby ze sportową pasją, siatkarskim bakcylem i wartościami, którymi kierują się „gdańskie lwy” dotrzeć do jak najszerszego grona uczniów ze wszystkich szkół z regionu. Chętne szkoły i nauczyciele już teraz mogą zgłaszać swój udział w projekcie!

Trefl Gdańsk projekt „Siatkarz z klasą” prowadzi nieprzerwanie od sezonu 2014/2015. W pierwszej pilotażowej edycji jeden zawodnik drużyny – Wojciech Grzyb – miał pod swoimi skrzydłami jedną klasę z gdańskiej Szkoły Podstawowej nr 8. Następnie projekt rozszerzał się o kolejnych graczy i kolejne klasy. W minionych rozgrywkach pięciu siatkarzy przez cały rok szkolny miało pod swoimi skrzydłami pięć klas, realizując w trakcie sezonu szereg zadań i zarażając uczniów miłością do siatkówki.

Szkolenie dla nauczycieli

Przed sezonem 2018/2019 formuła programu została zmodyfikowana, tak by rozszerzyć projekt na wszystkie chętne szkoły z całego województwa pomorskiego, nadal przekazując dzieciom sportowe zamiłowanie i wartości, którymi kierują się „gdańskie lwy” – m.in. działanie zgodnie z zasadami fair-play, ambicja, waleczność, czy pomoc innym.

Piąta edycja programu podzielona będzie na trzy etapy. Pierwszym inauguracyjnym będzie szkolenie dla nauczycieli, podczas którego trener przygotowania fizycznego Trefla Gdańsk Wojciech Bańbuła będzie przekazywać obecnym wiedzę, dzięki której nauczyciele będą mogli kontrolować prawidłowy i harmonijny rozwój dzieci pod względem motorycznym oraz pracować indywidualnie nad słabszymi elementami. Szkolenie skupi się także na aspektach poprawy postawy oraz przeciwdziałaniu popularnym, wśród dzieci, schorzeniom ruchowym. Wykwalifikowana i świadoma kadra ma bowiem ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju od najmłodszych lat.

Najliczniejszy doping na meczach = „lwia lekcja” WF-u

Kolejna część programu to aktywność grup szkolnych. Jej pierwszym etapem będzie uczestnictwo zorganizowanych grup szkolnych w meczach Trefla Gdańsk, a ocenie podlegać będzie frekwencja na wybranych spotkaniach (lista poniżej). Po każdym z pięciu konkursowych meczów trzy najliczniejsze grupy szkolne zostaną zaproszone do ERGO ARENY na „lwią lekcję” – oprócz spotkania z zawodnikami i wspólnego treningu planowanych jest przy tej okazji dużo aktywności dodatkowych, jak np. spotkanie z dietetykiem, szkolenie z psychologiem sportu, warsztaty pierwszej pomocy czy zwiedzanie ERGO ARENY.

Poprzez takie działania klub chce promować zrównoważony rozwój zarówno motoryczny, jak i psychospołeczny, aby dzieci i młodzież od wczesnych lat zwiększały swoją aktywność fizyczną, uwzględniającą wszelkie aspekty prawidłowego rozwoju, a także umożliwiającą jak największą zdolność motoryczną. Kolejnym celem jest przeciwdziałanie powstawaniu kontuzji oraz innym schorzeniom, które w dłuższej perspektywie mogą negatywnie wpływać na zdrowie. Oprócz podłoża sportowego klub chce również przekazywać uczniom i nauczycielom wiedzę na temat bardzo ważnego aspektu psychologicznego, który jest przydatny nie tylko w sporcie. Sport może być bowiem znakomitą analogią każdego dnia, a wartości w nim kultywowane można wykorzystać w życiu codziennym.

Wielkie zakończenie i bicie rekordu

Ostatnią częścią projektu będzie impreza podsumowująca, która odbędzie się wiosną w ERGO ARENIE. Spotkają się podczas niej wszyscy uczestnicy V edycji „Siatkarza z klasą”, a w programie znajdą się m.in. wspólna zabawa, atrakcje dodatkowe i spotkanie z zawodnikami, a to wszystko zwieńczone zostanie biciem rekordu w odbijaniu piłki.

Harmonogram meczów

Poniżej harmonogram meczów w ERGO ARENIE objętych konkursem. Z każdego meczu na wspólną „lwią lekcję” zapraszamy trzy najliczniejsze grupy.

16.11.2018 Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów (BILETY – uczniowie 5 zł)

16.12.2018 Trefl Gdańsk – Cerrad Czarni Radom (BILETY – uczniowie 2 zł)

20.01.2018 Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów (BILETY – uczniowie 5 zł)

17.02.2018 Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel (BILETY – uczniowie 5 zł)

10.03.2018 Trefl Gdańsk – Aluron Virtu Warta Zawiercie (BILETY – uczniowie 2 zł)

Na wszystkie mecze opiekunowie grup mają darmowy wstęp, rodzice uczniów mogą z kolei skorzystać z preferencyjnych cen na bilety -> BILETY -> k.lesniewski@sport.trefl.com.

SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI 02.10.2018r. – zgłoszenia na adres j.tecza@sport.trefl.com, do 24.09.2018r.