Siatkarze LOTOSU Trefla świątecznie pożegnają rok

W najbliższy piątek siatkarze LOTOSU Trefla rozegrają ostatni mecz w 2014 roku. W ERGO ARENIE zmierzą się z Cerradem Czarnymi Radom. Spotkaniu towarzyszyć będzie bożonarodzeniowy jarmark oraz zbiórka artykułów dla gdańskich domów dziecka.

2014-12-10_Plakat grudzienCerrad Czarni Radom  przyjadą żądni rewanżu za porażkę w pierwszej rundzie sezonu zasadniczego PlusLigi. W październiku LOTOS Trefl po emocjonującym meczu wygrał w Radomiu 3:2, strącając radomian z sensacyjnie osiągniętego szczytu PlusLigi. Później podopiecznym Roberta Prygla nie szło już tak dobrze i obecnie z sześcioma zwycięstwami w 15 meczach plasują się na ósmym miejscu w tabeli.

LOTOS Trefl z kolei wciąż jest rewelacją sezonu, zajmuje trzecie miejsce i depcze po piętach liderom z Bełchatowa i Rzeszowa. Gdańszczanie wygrali 13 spotkań, zdobywając 36 punktów, z tego aż 11 z drużynami „wielkiej czwórki”.

Spotkaniem z Cerradem Czarnymi Radom gracze LOTOSU Trefla zakończą 2014 rok. Dwa kolejne mecze – pucharowy i ligowy – które zaplanowane były na 23 i 28 grudnia, zostały przełożone na początek przyszłego roku. Jeśli więc kibice chcą jeszcze przed świętami spotkać się z siatkarzami żółto-czarnych, muszą w piątek stawić się w ERGO ARENIE.

By fani siatkówki nie musieli wybierać między przygotowaniami do świąt a siatkarskimi emocjami, klub postanowił zorganizować tuż przy boisku bożonarodzeniowy jarmark. W hali będzie można kupić prezenty i ozdoby świąteczne oraz opakować podarki w klubowe barwy.

Z ERGO ARENY będzie można wyjść nie tylko ze świątecznymi prezentami, ale i z planami na Sylwestra. Dwoje zwycięzców konkursu zorganizowanego w przerwie spotkania ten wyjątkowy wieczór spędzi na ekskluzywnym balu w sopockim Hotelu Haffner. Ich dzieci w tym czasie będą bawić się w rodzinnym centrum Loopy’s World, w którym pozostać będą mogły aż do noworocznego południa.

Święta to nie tylko prezenty, ale też doskonały czas, by pomóc tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. W trakcie spotkania LOTOSU Trefla z Cerradem Czarnymi klasa Ve ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Gdańsku, której „opiekunem” został we wrześniu Wojciech Grzyb, przeprowadzi zbiórkę produktów dla gdańskich domów dziecka. Wszyscy kibice proszeni są zatem o to, by do ERGO ARENY przynieść produkty, które mogą przydać się podopiecznym tych placówek – zeszyty, przybory szkolne, koce, pościel, gry, artykuły chemiczne czy kosmetyki.

Piątkowe spotkanie będzie ostatnią okazją, by włączyć się w akcję „Otocz ERGO ARENĘ życzeniami”, polegającą na przygotowaniu rekordowo długiego listu do Świętego Mikołaja. Podczas grudniowych meczów klubów Grupy Trefl kibice mogą przynosić swoje życzenia. Jeżeli połączone listy dadzą długość 412 metrów, każdy z podopiecznych Domów Dla Dzieci „To Nasz Dom” w Ustce i Słupsku otrzyma wspaniały, świąteczny prezent.

Mecz LOTOSU Trefla Gdańsk z Cerradem Czarnymi Radom rozpocznie się w piątek, 19 grudnia, o godz. 19.00 w ERGO ARENIE. Najtańsze ulgowe wejściówki na to spotkanie dostępne są już za 10 złotych, zaś ceny biletów normalnych rozpoczynają się od 15 złotych. Można je nabywać za pośrednictwem strony www.trefl.kupbilety.pl, w kasach ERGO ARENY, w Sklepie Koszykarza, na stoiskach sieci Toys4Boys w Galerii Bałtyckiej i Centrum Riviera, w Hotelu Haffner i siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot.

/Biuro Prasowe LOTOSU Trefla Gdańsk/