Jak to się robi w ERGO ARENIE – 2 koncerty w ciągu 24 godzin.

Na czym polega wielofunkcyjność hali? Choćby na tym, że w ciągu 24 godzin można zorganizować dwa koncerty. Tak było w ostatni weekend w ERGO ARENIE gdzie wystąpiły prawdziwe gwiazdy swoich gatunków: Hans ZImmer i André Rieu. Na potrzeby tych wydarzeń niezbędne były: dwie sceny, dwa różne zestawy nagłośniające, oświetlenie itd. , a także wszechobecna  walka z czasem, po to, by wykluczyć opóźnienia i  nie zawieść widzów. Oba koncerty obejrzało w sumie 16 tys. osób, 270 ton sprzętu przywieziono w 18 TIR-ach, przy produkcji dzień i noc pracowało 120 osób.

 Przygotowania i metamorfozy ERGO ARENY  uwieczniła nasza kamera.

https://youtu.be/3bZ4b_DPysw

Hans Zimmer Live to było święto miłośników muzyki filmowej. Ścieżki dźwiękowe z klasyków światowego kina w nowych, niesztampowych aranżacjach to kwintesencja występów Zimmera na żywo. Za mistrzem do ERGO ARENY przyjechali fani z różnych zakątków Europy. Wrażenia? Cała gama muzycznych emocji!

https://youtu.be/vJwdAiCZyfo

André Rieu kolejny raz zachwycił publiczność na granicy  Gdańska i Sopotu. Holender z orkiestrą Johanna Straussa zabrali widzów w bajeczny świat muzyki. Skąd taka popularność skrzypka? O fenomen Króla Walca pytaliśmy naszych gości.

https://youtu.be/-s5oh85Pmy0

 

  • 2 koncerty w ciągu 24 godzin
  • 120 osób zaangażowanych w produkcje
  • 270 ton  sprzętu w 18. tirach
  • 16 000 widzów na obu koncertach