W sobotę rozpoczynamy piłkarski rok w Polsce!

Pomimo zimy w najbliższą sobotę  ERGO ARENA zapłonie od futbolowych emocji. Wszystko za sprawą największego i najsilniej obsadzonego turnieju halowego w kraju – 10. edycji Amber Cup, który oficjalnie rozpoczyna rok Euro 2016 w Polsce. 

Jubileuszowa edycja imprezy po raz pierwszy rozegrana zostanie w Trójmieście. Dotychczas Amber Cup odbywał się w Słupsku. Tym razem w Słupsku rozegrano eliminacje, a Wielki Turniej Finałowy   zaplanowano 9. stycznia w ERGO ARENIE.

W turnieju wystąpią zespoły ekstraklasy, pierwszej ligi i zwycięzcy turnieju regionalnego. W akcji zobaczyć będzie można Lechię Gdańsk (w roli gospodarza), Podbeskidzie Bielsko-Biała, Śląsk Wrocław, Drutex-Bytovia Bytów, Chojniczankę Chojnice, skład łączący reprezentantów Polski wraz z gwiazdami ekstraklasy „Fabryka Futbolu” i Polska Stars – drużyna złożona z byłych reprezentantów Polski (w składzie m.in. Tomasz Frankowski, Kamil Kosowski, Tomasz Kłos, Maciej Żurawski, Olgierd Moskalewicz). Odbędzie się także mecz pokazowy dwóch najlepszych drużyn z rozegranego w Słupsku turnieju dzieci z rocznika 2007. Zobaczymy w nim Bałtyk Koszalin i Kotwicę Kołobrzeg. W ERGO ARENIE rozstrzygnie się też awans jednej z dwóch najlepszych drużyn w eliminacjach regionalnych – zwycięzca meczu AZS Uniwersytet Gdański – EL Auta Poznań, wejdzie do Wielkiego Turnieju Finałowego, aby tam zmierzyć się z piłkarskimi gwiazdami. Rozlosowano już grupy, w jakich zmierzą się poszczególne zespoły.

 

Grupa A: 

 

Podbeskidzie Bielsko – BIAŁA

Drutex-Bytovia Bytów

Polska Stars

Zwycięzca Turnieju Regionalnego

 

Grupa B:

 

Chojniczanka Chojnice

Lechia Gdańsk

Śląsk Wrocław

Fabryka Futbolu

 

Mecze rozgrywane będą w grupach systemem każdy z każdym, następnie ponad grupami odbędą się: mecz o 3 miejsce, półfinały i wielki finał. Wszystkie spotkania rozgrywane będą na specjalnej, sprowadzonej z Niemiec nawierzchni – sztuczna trawa panelowa, układana z puzzli – przypominająca mocno „zbitą” gąbkę. Na tej samej nawierzchni w okresie zimowym rywalizują czołowe zespoły niemieckiej Bundesligi.

 

Wiadomo, że w ERGO ARENIE zobaczymy zespoły naszpikowane gwiazdami ekstraklasy.

Daniel Kaniewski, dyrektor generalny Amber Cup zapowiada, że jubileuszowa edycja imprezy będzie najsilniejszą pod względem sportowym. – Do ostatniej chwili prowadziliśmy rozmowy z drużynami, jakie wystąpią podczas turnieju. Zależało nam na mocnej obsadzie, nie na przyjeździe rezerw i juniorów. Mamy zapewnienia od trenerów, którzy przyjadą ze swoimi drużynami 9.stycznia do ERGO ARENY, że pojawią się z najsilniejszymi składami. Szkoleniowcy zapowiadają, że udział w turnieju traktują, jako ważny element rozpoczynający okresy przygotowawcze ich zespołów przed startem rundy wiosennej. Podczas imprezy nie zabraknie też atrakcji dla publiczności. Będą konkursy z nagrodami i wiele gadżetów, które dostaną odwiedzający tego dnia ERGO ARENĘ piłkarscy kibice. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy pakiet 500 pamiątkowych koszulek z logo imprezy i vouchery ufundowane przez partnera technicznego Nike – adrenaline.pl – mówi Daniel Kaniewski.

Ostrą walkę o zwycięstwo w turnieju zapowiada Lechia Gdańsk, która pomimo tego, że w roli gospodarza, to o gościnnym daniu łatwych punktów rywalom mowy być nie morze.

– Będziemy walczyć w każdym meczu, na pewno nie zawiedziemy naszych kibiców. Niestety ja osobiście nie mogę wystąpić na boisku, bo wracam do zdrowia po operacji, ale pojawię się na pewno na trenerskiej ławce. Naszego składu na razie nie zdradzę, ale wiem, że kibice będą zadowoleni. Pokażemy się z dobrej strony, bo będzie to połączenie młodości i rutyny – zapowiada Jarosław Bieniuk, pełnomocnik Zarządu Lechii Gdańsk do spraw sportowych.

 

Podczas imprezy odbędzie się także akcja charytatywna na rzecz podopiecznych Hospicjum „Pomorze Dzieciom”, prowadzonego przez Fundację „Pomorze Dzieciom”. W ERGO ARENIE pojawi się stoisko fundacji, na którym w zamian za wsparcie akcji będzie można zmierzyć poziom tkanki tłuszczowej w swoim organizmie wraz z omówieniem wyników, otrzymując potwierdzający go certyfikat. Badanie kosztuje tylko 8 złotych, a dla podopiecznych fundacji jest to 1 godzina opieki medycznej.

Gwiazdą muzyczną tegorocznego Amber Cup będzie zespół Sound’n’Grace. Transmisję telewizyjną całego turnieju przeprowadzi na żywo Telewizja Polsat. Relacja z Wielkiego Turnieju Finałowego nadawana będzie w dostępnym bezpłatnie na obszarze całego kraju Polsacie Sport News. Partnerem imprezy jest Miasto Gdańsk.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy zaplanowano o godz. 13. Drzwi do hali zostaną otwarte o godzinie 12. Bilety na imprezę można kupić poprzez serwis eventim.pl i w kasach ERGO ARENY.

Kontakt dla mediów w sprawie wydarzenia, pracy w hali podczas turnieju i akredytacji prasowych na Amber Cup: Jakub Klimek (jakub.klimek@ambercup.pl; tel. kom. +48 602 313 003). Akredytacje prasowe będą do odbioru w dniu turnieju, w biurze zawodów od godz. 12 w ERGO ARENIE (wejście techniczne C1).