SolarSpot zamontuje fotowoltaikę na dachu ERGO ARENY!

Operator ERGO ARENY wyłonił wykonawcę instalacji fotowoltaicznej na dachu obiektu. Firma SolarSpot z Wielkopolski zamontuje na ERGO ARENIE 246 modułów fotowoltaicznych. Całość inwestycji, którą przeprowadzi Spółka Hala Gdańsk-Sopot, sfinansuje Pomorski Fundusz Pożyczkowy.

Poza 246 monokrystalicznymi, fotowoltaicznymi modułami (o mocy 405 W każdy), na hali zamontowane zostaną również dwa inwertery (łącznie 80 kW) marki SolarEdge. Projekt zrealizowano na zabezpieczeniach oraz przewodach dedykowanych instalacjom fotowoltaicznym, a planowana, sumaryczna moc inwestycji to 99,63 kWp (jeden kilowatopik to tysiąc watów, a moc jednego modułu pomnożona przez 246 da maksymalną moc generatora zamontowanego na dachu).

Cała instalacja, aż do poziomu pojedynczego modułu, będzie monitorowana zdalnie poprzez system aplikacji. To zapewni najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa oraz do minimum skróci czas rekcji serwisowej. Instalacja została zaprojektowana indywidualnie na potrzeby obiektu pokrytego membraną. Wykonawca przedstawił również prognozę uzysków na najbliższe lata, opierając się na danych z pobliskich stacji pogodowych.

Z ciągłą rozwagą podchodzimy do kwestii ekologicznych starając się, by ERGO ARENA utrzymała status obiektu przyjaznego środowisku. Po modernizacji oświetlenia zewnętrznego i wymianie opraw na energooszczędne LED w sali treningowej, realizujemy kolejne inwestycje, które pomogą nam obniżyć koszty zużycia energii. Przy ciągle rosnących cenach stawiamy na fotowoltaikę i cieszymy się na początek współpracy z firmą SolarSpot – mówi Magdalena Sekuła, Prezes Zarządu Spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora ERGO ARENY.