W środę padnie ligowy rekord frekwencji w ERGO ARENIE?

Środowy hit PlusLigi, w którym LOTOS Trefl Gdańsk podejmie PGE Skrę Bełchatów, obejrzeć może rekordowa, ponad 10-tysięczna publiczność. Wśród kibiców zasiądzie m.in. Stephane Antiga, selekcjoner reprezentacji Polski.

Tego, że w środę pobity zostanie rekord frekwencji na meczu LOTOSU Trefla, można było spodziewać się już od dawna. W 2011 roku spotkanie gdańszczan z PGE Skrą oglądało 7313 widzów, a na środowe spotkanie sprzedano już około 8000 wejściówek. Tempo ich sprzedaży wciąż nie maleje i organizatorzy spodziewają się ponad 10 000 kibiców.

Prawdopodobnie uda się pobić rekord frekwencji w ERGO ARENIE podczas spotkania ligowego. W kwietniu 2012 roku mecz Trefla Sopot z Asseco Prokomem Gdynia zgromadził 10 152 widzów. Do tej pory w gdańsko-sopockim obiekcie 12 razy sporty drużynowe przyciągały przynajmniej 10 000 widzów, ale w dziesięciu przypadkach były to międzynarodowe mecze siatkówki i piłki ręcznej. Frekwencja, która zostanie zanotowana podczas środowego spotkania LOTOSU Trefla i PGE Skry może więc okazać się najlepszą podczas ligowego meczu w halowym sporcie w Trójmieście oraz drugą najlepszą w historii PlusLigi.

Całkowicie wyprzedane zostały pierwsza i trzecia kondygnacja trybun, a jedyne wolne miejsca (w cenie 20 zł ulgowe, 30 zł normalne) dostępne będą jeszcze na piątym poziomie. Wejściówki nabywać można za pośrednictwem stron: www.eventim.pl i   www.trefl.kupbilety.pl, w kasach ERGO ARENY, w salonach sieci EMPiK, MediaMarkt, Saturn, w Sklepie Koszykarza, na stoiskach sieci Toys4Boys w Galerii Bałtyckiej i Centrum Riviera, w Hotelu Haffner i siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot. Z ich zakupem radzimy nie zwlekać do ostatniej chwili, by przy kasach w dniu spotkania nie tworzyły się kolejki.

Na trybunach w środę zasiądzie m.in. Stephane Antiga, selekcjoner reprezentacji Polski. Jeszcze przed rokiem Francuz przyjeżdżał do Gdańska jako zawodnik ekipy z Bełchatowa, a teraz jako szkoleniowiec mistrzów świata obserwować będzie pięciu swoich podopiecznych ze złotej drużyny – Mateusza Mikę z LOTOSU Trefla oraz Mariusza Wlazłego, Michała Winiarskiego, Karola Kłosa i Andrzeja Wronę z PGE Skry.

Hit PlusLigi pomiędzy trzecim w tabeli LOTOSEM Treflem Gdańsk a mistrzem Polski i aktualnym liderem rozgrywek, PGE Skra Bełchatów, rozpocznie się w środę, 4 lutego, o godz. 20.30.

/źródło: Biuro Prasowe LOTOS Trefl Gdańsk/

­­