Stali bywalcy i mieszkańcy ERGO ARENY 2021

AZS UG Futsal Ladies, Siatkarska Liga Trójmiasta SL3, Fractal Flyball Team oraz Kościół Radość Życia to 4 spośród grup regularnie spotykających się ERGO ARENIE. Z przyjemnością przedstawiamy ekipy, które w hali na gdańsko-sopockiej granicy trenują, realizują swoje pasje i budują lokalne wspólnoty.

ERGO ARENĘ znacie doskonale jako jaskinię gdańskich lwów i miejsce, w którym najmocniej bije sportowe serce Sopotu. Trefl Gdańsk i Trefl Sopot są z nami od początku funkcjonowania hali, ale czy wiecie jaka inna drużyna rozgrywa w ERGO ARENIE boje w najwyższej klasie rozgrywkowej? Czy wiecie, kto w ERGO ARENIE pracuje nad formą fizyczną, kto w gdańsko-sopockie hali uwalnia endorfiny, a kto realizuje swoją największą pasję? Czy wiecie jaka wspólnota wzrasta w ERGO ARENIE?

Piłkarki AZS UG Futsal Ladies przeprowadzkę do ERGO ARENY łączą ze sportowym awansem, bo jak zapowiada powołana do Reprezentacji Polski Kobiet w Futsalu Izabela Pawłowska: mieszkankę młodości i doświadczenia będzie się w tym sezonie naprawdę dobrze oglądało. Mecze w ERGO ARENIE rozgrywane w ramach Ekstraligi to najwyższa klasa rozgrywkowa w tej dyscyplinie w kraju. Pierwsza okazja do wspierania podpiecznych trenera Aftańskiego w drugim sezonie meczów AZS UG Futsal Ladies w ERGO ARENIE już 27.11 – Akademiczki podejmą DTS Helios Białystok.

Siatkarskia Liga Trójmiasta SL3 to największe, amatorskie rozgrywki siatkarskie na Pomorzu. Regularne spotkania w ERGO ARENIE pozwalają na dobrą zabawę i wpływają na sportową formę, co gromadzi wieczorami w gdańsko-sopockiej hali przedstawicieli lokalnych firm i nieformalne grupy znajomych. Podczas spotkań SL3 sala treningowa ERGO ARENY dzielona jest na 3 boiska, dzięki czemu same rozgrywki rozbite są na 3 poziomy zaawansowania. – Obecnie mamy 36 drużyn i ciągle się rozwijamy – tłumaczy Mateusz Gajewski z SL3, który zachęca do kontaktu wszystkich zainteresowanych siatkarską rywalizacją.

Niedzielne nabożeństwa północnego kampusu Kościoła Radość Życia to okazja do międzypokoleniowej integracji i wzrastaniu w wierze. Zielonoświątkowcy trafili do ERGO ARENY przy okazji konferencji Exodus kilka lat temu, teraz na ich spotkania modlitewne trafić można w każdą niedzielę o godz. 10:30. Muzyczne uwielbienie i dzielenie się własnymi doświadczeniami prowadzi do budowy społeczności, która może się nawzajem bardzo mocno inspirować – opowiada pastor Szymon Wolniak.

Fractal Flyball Team to obecni mistrzowie i rekordziści Polski w drużynowym sporcie równoległych, psich sztafet. – Każdy pies nadaje się do flyballu, ważne, żeby był zdrowy – podkreśla trener Jan Doliński, który ze swoim teamem w ERGO ARENIE trenuje już trzeci sezon. Obiekt jest gwarancją wielu dużych przestrzeni, a to w przypadku biegowych treningów z szalenie szybkimi psami rzecz kluczowa. We Fractalu trwają teraz przygotowania do Mistrzostw Świata, które w przyszłym roku odbędą się w Belgii, ale nadal mile widziani są początkujący, bo w treningach chodzi przede wszystkim o wspólną radość piesków i ich właścicieli.

Zachęcamy do sprawdzania oficjalnych stron i śledzenia naszych grup w mediach społecznościowych, a zainteresowanych do bezpośredniego kontaktu:

AZS UG Futsal Ladies: https://azs.ug.edu.pl/category/main-sekcje/futsal-kobiet/

Siatkarska Liga Trójmiasta SL3: https://www.sl3.com.pl/

Kościół Radość Życia: http://www.kzgdansk.org/

Fractal Flyball Team: http://fractal.flyballpolska.org/