Aktualności

Szlachetna Paczka dostarczona!

To był prawdziwy weekend cudów! 14 tysięcy paczek dotarło do najbardziej potrzebujących rodzin w kraju. Podobnie jak w ubiegłych latach, pracownicy operatora ERGO ARENY – Spółki Hala Gdańsk-Sopot, włączyli się do ogólnopolskiego projektu. Tym razem Szlachetna Paczka przygotowana została wspólnie z klubami spod znaku Trefla, a świąteczne wsparcie otrzymała Pani Joanna z rodziną.

Pani Joanna jest byłą kasjerką. Niestety, z uwagi na chorobę swojej córki, a później ze względu na własne problemy zdrowotne, musiała zrezygnować z pracy. U pani Joanny najpierw stwierdzono cukrzycę, a następnie okazało się, że choruje również na szybko postępujące stwardnienie rozsiane. Rodzina utrzymywała się z pieniędzy zarobionych przez męża kobiety oraz renty zdrowotnej, lecz choroba pani Joanny wciąż postępowała m.in. utrudniając jej chodzenie, dlatego z pracy zrezygnować musiał również jej mąż. Wówczas sytuacja rodziny stała się bardzo trudna. Odliczając rachunki na utrzymanie i leczenie, domownikom zostaje po ok. 250 złotych na osobę.

Historia rodziny poruszyła kluby spod znaku Trefla oraz pracowników Spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora ERGO ARENY. Po zapoznaniu się z listą potrzeb rodziny w ERGO ARENIE ruszyła zbiórka pieniędzy oparta na czterech puszkach – po jednej dla każdej ze sportowych drużyn oraz po jednej dla pracowników biura Trefla Sopot i Trefla Gdańsk, a także dla pracowników Spółki Hali Gdańsk-Sopot.

Kluczowymi potrzebami rodziny były: urządzenie do nieinwazyjnego badania cukru w organizmie, żywność trwała i blender. Zebranie funduszy na w/w przedmioty było dla nas podstawą, ale chcieliśmy również spełnić pozostałe potrzeby, dlatego każdy sportowiec i pracownik dokładał swoją cegiełkę do wspólnego celu. Po blisko dwóch tygodniach zbiórki i podsumowaniu jej oraz przeliczeniu kosztów zakupów – udało się! Rodzina dodatkowo otrzymała prezenty oznaczone jako dodatkowe i wymarzone, tj. laptop, elektryczną maszynkę do golenia, torbę fitness czy szczoteczkę elektryczną.

Paczki przeznaczone na Szlachetną Paczkę co roku były dostarczane do wybranych rodzin przez koszykarzy, siatkarzy i przedstawicieli Spółki, jednak teraz, ze względu na pandemię koronawirusa, podarunki trafiły do specjalnego magazynu Szlachetnej Paczki w Gdańsku. Stamtąd transport wyruszył na Mazury – do domu pani Joanny i jej najbliższych.

14.12.2020

Powrót do listy wiadomości

24 stycznia 2021

Zmiany w kalendarzu imprez

W związku z ograniczeniami, które obowiązują od dnia 17.10, do odwołania zawieszone zostają wycieczki z przewodnikiem po gdańsko-sopockiej hali, mecze Trefla Gdańsk z AZS-em Olsztyn i GKS-em Katowice rozegrane zostaną bez udziału publiczności, 7 spośród planowanych na rok 2020 koncertów ma już nowe terminy, a więcej informacji znaleźć można w zakładce Imprezy/Bilety. Operator obiektu otrzymał wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

21 stycznia 2021

„ERGO ARENA kibicuje Biało-Czerwonym!” – konkurs

Polscy szczypiorniści walczą o każdą piłkę podczas Mistrzostw Świata Egipt 2021, a my kibicujemy im śledząc uważnie wszystkie spotkania i wspominając wspólne sukcesy osiągane w hali na granicy Gdańska i Sopotu! Weź udział w naszej zabawie, pochwal się swoją wiedzą, pasją i zgarnij koszulkę reprezentacji Polski!

15 stycznia 2021

Domowa siłownia z Train Me Now – transmisja z ERGO ARENY

W ramach cyklicznie odbywających się treningów z Train Me Now, które transmitowane są za pośrednictwem strony gdansk.pl, operator ERGO ARENY zaprasza na wspólne ćwiczenia rozciągające. Domowa siłownia z Train Me Now już w najbliższą niedzielę, 17.01 o godz. 9:00. Połącz się i ćwicz z nami!

Archiwum wiadomości