Szlachetna Paczka z ERGO ARENY dla Pani Marty

Trefl Gdańsk, Trefl Sopot, Stowarzyszenie Trefl Pomorze oraz Spółka Hala Gdańsk-Sopot, operator ERGO ARENY ponownie razem przygotowali Szlachetną Paczkę. Sportowcy, pracownicy klubów, stowarzyszenia oraz obiektu oraz wsparli Panią Martę z okolic Człuchowa, bo tam na Pomorzu w największym stopniu brakowało darczyńców.

Paczka w Weekend Cudów – 11 i 12 grudnia – trafi do lokalnego magazynu, skąd przed świętami zostanie dostarczona do Pani Marty. – Mamy nadzieję, że dzięki naszej małej cegiełce te święta będą choć trochę bardziej wyjątkowe i pozbawione codziennych trosk – mówią kapitanowie drużyn Mariusz Wlazły i Paweł Leończyk.

Od wielu lat na przełomie listopada i grudnia drużynom spod znaku Trefla towarzyszy mobilizacja nie tylko sportowa, ale także o możliwie jak największe zaangażowanie w pomoc innym. W tym wyjątkowym, przedświątecznym okresie zespoły wspierają różnorodne licytacje, ale też już tradycyjnie przygotowują Szlachetną Paczkę. W tym roku Paczka przygotowana przez zawodników, pracowników klubów, a także Stowarzyszenie Trefl Pomorze i Spółkę Hala Gdańsk-Sopot, operatora ERGO ARENY, powędruje do Pani Marty. Pani Marta mieszka pod Człuchowem, kilka lat temu uległa wypadkowi, który uniemożliwił jej dalszą pracę i utrzymuje się z renty po zmarłym mężu, która wynosi 1150 zł. Wśród głównych potrzeb Pani Marty znajdowały się przede wszystkim drewniany opał, środki czystości, żywność, a wśród dodatkowych rzeczy kurtka zimowa czy kozaki. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu zebrana została kwota, która w zupełności wystarczyła na przygotowanie świątecznych podarków.

W czwartek 9 grudnia zespół sportowo-administracyjny wszystkich podmiotów, które były zaangażowane w przygotowywanie Paczki spakował produkty, które w weekend trafią do magazynu w Człuchowie, skąd dalej zostaną doręczone do Pani Marty. – Co roku dołączamy do inicjatywy Szlachetnej Paczki, a także sportowcy m.in. malują bombki, które są licytowane na rzecz pomorskich hospicjów, czy w przypadku Trefla Sopot organizowane jest wsparcie dla schroniska Sopotkowo. Trefl Gdańsk w listopadzie podczas meczu z PGE Skrą zainaugurował natomiast aukcje wyjątkowych koszulek siatkarskich, z których udało się zebrać łącznie ponad 18 tys. zł na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. To nasz miły obowiązek, by przyłączać się do tego typu inicjatyw i pokazywać, że pomaganie jest fajne – mówi Justyna Gdowska, rzecznik prasowy Trefla Gdańsk.

Świąteczne podarki razem ze sportowcami przygotowywali wolontariusze Szlachetnej Paczki, dla których Weekend Cudów 11 i 12 grudnia jest jednym z najbardziej wyjątkowych w roku. Kluby dziękując wolontariuszom za ich zaangażowanie zaprosiły ich także do ERGO ARENY na swoje mecze w weekend 18 i 19 grudnia, kiedy Trefl Sopot w sobotę podejmie Legię Warszawa, a Trefl Gdańsk w niedzielę Ślepsk Malow Suwałki.