„The Legacy Tour” zespołu Smokie w marcu 2024 w ERGO ARENIE!

Przyszłą wiosną udamy się w przebojową podróż inspirowaną melodyjnym soft-rockiem! Brytyjski fenomen lat 70-tych, zespół Smokie, wystąpi w ERGO ARENIE 22 marca 2025. Gdańsko-sopocki koncert będzie przystankiem trasy THE LEGACY TOUR, w ramach której legendarni Anglicy zagrają i zaśpiewają nad Zatoką swoje największe hity. Bilety są już w sprzedaży!

Patrząc na Księgę Przebojów Guinnessa, można by pomyśleć, że historia sukcesu Smokie to fenomen lat 70-tych. W końcu 11 z ich 14 brytyjskich hitów pojawiło się w tej bogatej w wydarzenia muzycznej dekadzie. Jednak ich ogromny sukces rozkwitł na całym świecie, w tym w Skandynawii, RPA, Niemczech, a nawet w Chinach. Smokie to zespół, który wyprzedał trasy koncertowe i zdobył platynowe płyty w ciągu czterech dekad – w latach 70-tych, 80-tych, 90-tych i obecnie.
Ostatnie wydarzenia na świecie, a także bardziej druzgocące wieści o odejściu Terry’ego Uttleya sprawiły, że dzisiejszy skład musiał się zmienić i rozwinąć wraz z dołączeniem Pete’a Lincolna, byłego członka The Sweet na wokalu prowadzącym i gitarze rytmicznej oraz Luke’a Bullarda, syna Martina Bullarda, który zastąpił Terry’ego na basie i wokalu wspierającym, dziedzictwo Smokie, które zostało założone przez Terry’ego, będzie żyło dalej, a Smokie nie może się doczekać spotkania z wami wszystkimi podczas ich dalszej podróży. Skład Smokies to: Steve Pinnell na perkusji, Mick McConnell na gitarze prowadzącej i wokalu, Pete Lincoln wokal prowadzący i gitara rytmiczna, Martin Bullard klawisze, Luke Bullard na gitarze basowej i wokalu wspierającym.

Nie ma dymu bez ognia, jak mówi przysłowie – a Smokie wciąż działają na wszystkich pięciu cylindrach!

Więcej informacji, BILETY: https://www.artbilet.pl/smokie