UFC GDAŃSK 21 października w ERGO ARENIE!

UFC – największy na świecie promotor walk MMA zorganizuje jedną z europejskich gal w ERGO ARENIE. 21 października  2017,  fani z ponad 150. krajów skupieni będą na wydarzeniach w hali na granicy Gdańska i Sopotu.

 

UFC-logo

UFC® OGŁASZA TRZY KOLEJNE GALE W EUROPIE

 

UFC wraca w roku 2017 do Glasgow i Rotterdamu,
wielki event odbędzie się też w Gdańsku

 

Na konferencji UFC® w Londynie ogłoszone zostały daty trzech dodatkowych wieczorów z najlepszymi zawodnikami organizacji.

Walki UFC obejrzeć będzie mogła publiczność w Glasgow, Rotterdamie i Gdańsku. Polska gala odbędzie się 21 października 2017 w ERGO ARENIE.

Trzy dodatkowe walki zamykają kalendarz UFC na rok 2017. Tym samym w Europie w tym roku zobaczymy 5 gal organizacji.

Po całkowicie wyprzedanym debiucie UFC w Glasgow, w lipcu 2015, kiedy, decyzją sędziów, Brytyjczyk Michael Bisping pokonał Brazylijczyka Thalesa Leitesa po bardzo twardej i wyrównanej walce, federacja UFC zapowiedziała wielki powrót do stolicy Szkocji i kolejną, niezapomnianą noc dla fanów najlepszego MMA. W SSE Arenie gala odbędzie się ponownie 16 lipca 2017.

Organizacja UFC zdecydowała się również na ukłon w stronę fantastycznej i bardzo wymagającej publiczności holenderskiej. Uczta dla miłośników MMA w obiekcie Ahoy Rotterdam już we wrześniu. Raptem kilka tygodni temu Holendrzy świętowali pierwsze mistrzostwo świata swojej rodaczki – Germaine de Randamie, która zdobyła pas w wadze piórkowej (do 66 kg). Wraz z Randamie w elicie UFC uwzględnia się zajmującego obecnie 5 miejsce w wadze półciężkiej Gegarda Mousasiego i topowych zawodników wagi ciężkiej – Alistaira Overeema i Stefana Struve’a, którzy bardzo liczą na możliwość zawalczenia przed rodzimą publicznością.

Rok 2017 z UFC w Europie zakończy się wizytą najlepszych zawodników w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE, 21 października. Organizacja wraca do Polski po dwóch latach. W poprzedniej, w kwietniu 2015, w walce wieczoru doszło do starcia legendarnych reprezentantów kategorii ciężkiej – Mirko Cro Copa i Gabriela Gonzagi. Od tego czasu Polacy byli świadkami czterech mistrzostw świata UFC wywalczonych przez Joannę Jedrzejczyk. Polskich talentów jest jednak więcej. Jako druga w kategorii słomkowej kobiet sklasyfikowana jest Karolina Kowalkiewicz, a wśród 15 najlepszych zawodników w kategorii ciężkiej uwzględnia się Daniela Omielanczuka.

Wiceprezes organizacji UFC Joe Carr ujawnił, że: “Europa pozwoliła nam rozwinąć się międzynarodowo i nadal pozostaje niezwykle ważnym rynkiem i polem biznesowym w naszych działaniach. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się poszerzyć naszą ofertę na rok 2017 i zorganizować walki w regionach, gdzie tak popularne jest MMA.”

Dotychczasowe wieczory z MMA w Glasgow i Rotterdamie nie tylko wyprzedały się w całości, ale były przede wszystkim fantastycznymi eventami sportowymi. Te gale wspominamy jako najbardziej udane imprezy w latach 2015 i 2016, dlatego też decyzja o powrocie do tych dwóch miast podjęta została bez dodatkowych analiz. Coraz większą różnicę robią polscy zawodnicy, którzy reprezentują organizację, dlatego powrót do Polski zdaje się być naturalną koleją rzeczy.”

W organizacji mamy teraz czwórkę europejskich mistrzów, warto też wspomnieć o wielkim potencjale marketingowym. Przyszłość MMA w Europie wygląda naprawdę ciekawie.”

Więcej informacji uzyskać można zapisując się do nasego newslettera, odwiedzając stronę UFC.com, a także obserwując konto @UFCEurope w serwisie Twitter. Daty i godziny walk mogą ulec zmianie.

UFC®
UFC® jest międzynarodową marka sportową i największym na świecie promotorem walk MMA w przekazie Pay-Per-View. Obok lidera w branży rozrywkowej, firmą WME | IMG i wspólnie ze strategicznymi partnerami, firmami Silver Lake Partners i KKR, UFC ma swoją siedzibę w Las Vegas, a zatrudnia całą sieć pracowników na całym świecie. UFC organizuje rocznie ponad 40 gal, które wypełniają najbardziej prestiżowe areny świata. Walki UFC transmitowane są w 35. językach dla fanów w ponad 150 krajów i dotarły już do ponad miliarda odbiorców. FIGHT PASS® to możliwość cyfrowej subskrypcji wszystkich ekskluzywnych gal, tysiące walk na-żądanie i wyjątkowe materiały dla wiernych fanów na całym świecie. Więcej informacji na stronach UFC.com i Facebook.com/UFC, a także w serwisach Twitter, Snapchat i Instagram, pod hasłem @UFC.

Osoba do kontaktu:

Vicky Coghlan
Communications Manager
+44 207 786 9220
vcoghlan@ufc.com