W ERGO ARENIE podziękujemy Michałowi Jureckiemu!

9.05 polscy piłkarze ręczni zagrają w ERGO ARENIE pierwszy mecz o awans na MŚ 2025! Tego dnia będziemy mieli także okazję wspólnie podziękować za grę w reprezentacji Michałowi Jureckiemu, który przez lata dostarczał nam wielkich emocji i stał się symbolem walki. „Dzidziuś” w biało-czerwonych barwach zagrał w 200 meczach i zdobył 553 bramki.

Michał Jurecki urodził się 27 października 1984 roku w Kościanie, a grę w piłkę ręczną rozpoczął w miejscowej Tęczy, której barwy reprezentował do 2003 roku. Następnie był zawodnikiem Chrobrego Głogów, Vive Kielce, trzech klubów niemieckich i Azotów Puławy. Karierę zawodniczą zakończył w 2023 roku, by wkrótce potem objąć funkcję dyrektora sportowego w zespole mistrza Polski z Kielc.

W reprezentacji Polski zadebiutował 20 grudnia 2005 w wygranym meczu towarzyskim ze Słowacją. Koledzy z kadry szczególnie pamiętają time-out przy stanie 25:26, kiedy w półfinale Mistrzostw Świata w 2007 roku w Niemczech przeciwko Duńczykom, selekcjoner Biało-Czerwonych Bogdan Wenta powiedział do siedzącego na ławce Michała Jureckiego:

– „Dzidziuś”, jesteś gotowy?

– Trenerze, jestem gotowy od urodzenia! – odpowiedział 23-letni zawodnik wtedy Vive Kielce.

Jak się okazało była to bardzo dobra decyzja Wenty, bowiem Michał Jurecki rzucił bardzo ważne trzy bramki, a Polska wygrała po dwóch dogrywkach 36:33!

Za ten i inne, wielkie mecze Michała Jureckiego podziękujmy wspólnie „Dzidziusiowi” 9 maja w ERGO ARENIE! Bilety na gdańskie starcie Polska – Słowacja są wciąż w sprzedaży: https://www.eventim.pl/artist/kwalifikacje-do-mistrzostw-swiata/?affiliate=ERA