W ERGO ARENIE pracują nad bogatym kalendarzem

Gdańsko-sopocka hala podsumowała rok 2021, w którym, we wprowadzonym reżimie sanitarnym, na 237 wydarzeniach udało się ugościć  192 632 widzów, a w otwartym pod koniec kwietnia punkcie szczepień masowych podano 89 118 dawek szczepionek. Czego spodziewać się można będzie w ERGO ARENIE w najbliższych miesiącach?

2021

Złagodzone wiosną restrykcje zezwoliły najemcom hali zrealizować w roku 2021 3 gale MMA, 12 meczów w ramach ME siatkarzy i 6 meczów piłkarzy ręcznych podczas 4 NATIONS CUP. Jesienią wróciły rozgrywki Plusligi i Energa Basket Ligi, do Sopotu zawitała też liga międzynarodowa – FIBA Europe Cup, a na meczach klubów spod znaku Trefla ponownie zasiadać mogli żółto-czarni kibice. Do rozgrywania meczów Ekstraligi Futsalu Kobiet w sali treningowej z udziałem publiczności wróciły również piłkarki AZS UG Futsal Ladies. Absolutnym hitem dla miłośników sportu i dobrej zabawy w międzynarodowym gronie był finał Red Bull BC One z udziałem 16 najlepszych tancerzy świata.

Nie brakowało też koncertów, show w ERGO ARENIE wyprzedała sanah, jubileusz pracy artystycznej świętowała Agnieszka Chylińska, liczną publikę podczas Hip Hop Festival 3Miasto zgromadzili polscy raperzy i traperzy, występował legendarny duet Kayah & Bregović, a Royal Symphony Orchestra z udziałem słynnych, rodzimych wokalistek i wokalistów zaprezentowała m.in. najsłynniejsze filmowe soundtracki i angielskojęzyczne hity świąteczne.

Wszystkie fotogalerie z roku 2021 znaleźć można tutaj

Stand-upy, kabarety, imprezy targowe, a nawet egzaminy – te mniejsze i większe wydarzenia rozrywkowe, wystawy i cykle szkoleniowe nauczyły operatora obiektu pracy w nowych realiach, dzięki czemu kalendarz imprez ERGO ARENY na rok 2022 zapowiada się bardzo interesująco.

2022

Kalendarz na rok 2022 uwzględnia ciekawe nowości i powroty wielkich produkcji. Nadal funkcjonował będzie też koordynowany przez Szpitale Pomorskie punkt szczepień.

Sopot już w styczniu (20-23.01) będzie przystankiem wielkiego jeździeckiego święta – CAVALIADA TOUR. 4-dniowa impreza to jedyne takie wydarzenie w Polsce, podczas którego zobaczyć można odpowiednio cztery konkurencje jeździeckie w jednym miejscu.

Sporty halowe w ligowym wydaniu będą towarzyszyły kibicom w ERGO ARENIE regularnie, bo kolejne rundy, a co za tym idzie, decydujące fazy swoich rozgrywek w roku 2022 zaczynają odpowiednio #sercesopotu i #gdańskielwy, czyli koszykarze i siatkarze spod znaku Trefla. O jak najlepszy wynik na parkiecie ERGO ARENY walczyć będą również podopieczne trenera Aftańskiego – piłkarki AZS UG Futsal Ladies.

W tym roku o gdańsko-sopocką halę zahaczą trasy koncertowe takich muzycznych sław jak chór Gregorian, André Rieu, Slipknot, Nick Cave, ZAZ czy Andrea Bocelli. W wielkim obiekcie wystąpią ponownie popularni polscy artyści młodego pokolenia – Quebonafide, sanah, czy LemON, nie zabraknie też, tak lubianych przez pomorską publiczność, koncertów muzyki filmowej.

Swoje rocznice na scenie ERGO ARENY świętować planują Lady Pank (40-lecie) i Studio Buffo z Musicalem Metro (30-lecie). Również finał okazałego jubileuszu 120. urodzin Sopotu odbędzie się w ERGO ARENIE – koncert wypełniony przebojami znanymi z sopockich festiwali w aranżacjach i orkiestracjach przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Smolika i Jana Stokłosę przewidziany jest na 01.04.

Co poza sportem i muzyką? Do ERGO ARENY regularnie zapraszać będą czołowi polscy komicy i kabareciarze – w kalendarzu na rok 2022 jest już kolejna odsłona Polskiej Nocy Kabaretowej i następne gale Stand-up. Fani sztuki cyrkowej koniecznie zobaczyć muszą CORTEO – jedna z najbardziej uwielbianych produkcji Cirque du Soleil przyjedzie do ERGO ARENY we wrześniu!

W roku 2022 hala wciąż spełniać chce swoje funkcje społeczne: #zaszczepsięwERGOARENIE – to hasło aktualne będzie również w nowym roku. Najskuteczniejszą bronią w walce z pandemią są szczepienia, dlatego podjęto decyzję o przedłużeniu współpracy ze Szpitalami Pomorskimi na kolejne miesiące. W gdańsko-sopockiej hali (wejście D3) zaszczepić się można w poniedziałki i wtorki w godz. 8-18, od środy do piątku w godz. 8-15:30 oraz w soboty w godz. 8-15. Podawane są pierwsze, drugie, dodatkowe i przypominające dawki szczepionki.

– Rok 2021 przypomniał nam, jak potrzebne są wydarzenia integrujące społeczność, jak wielką wartość mają spotkania na żywo. Mieszkańcy i goście chętnie przybywali na realizowane w reżimie sanitarnym mecze oraz koncerty, co bardzo motywuje nas do dalszego rozszerzania oferty eventowej na rok 2022.

Cały czas zwracamy uwagę organizatorów i uczestników imprez na obowiązek noszenia maseczek i regularnej dezynfekcji, nadal zachęcamy też do szczepień w punkcie w ERGO ARENIE – mówi Magdalena Sekuła, Prezes Zarządu Spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora ERGO ARENY.

W przypadku szczepień osób dorosłych: rejestracja nie jest wymagana, zapraszamy z ważnym dokumentem tożsamości.. W przypadku szczepień dzieci: dzieci w wieku 5-11 lat szczepione są w ERGO ARENIE we wtorki, środy i czwartki w godz. 8:00-14:00, wymagana jest wcześniejsza, telefoniczna rejestracja dziecka. Komplet informacji uzyskać można telefonicznie pod numerami:   +48 58 763 40 97 i +48 603 262 205. Są to też numery służące do rejestracji dzieci.

Sprzedaż biletów na dotychczas zakomunikowane wydarzenia prowadzona jest on-line, a kolejne pozycje w kalendarzu na rok 2022 pojawią się już wkrótce. Nadal trwa kampania #DobryDojazd, w ramach której na nagrody i rabaty liczyć mogą udający się do hali komunikacją miejską oraz uczestnicy imprez, którzy pojawią się w obiekcie ze stosownym wyprzedzeniem. Wszelkie informacje znaleźć można na stronie ergoarena.pl. Do zobaczenia w ERGO ARENIE!