W ERGO ARENIE szczepią się już tysiące Pomorzan

Akcja szczepień w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE nabiera tempa. W hali na Placu Dwóch Miast zaszczepiło się już blisko 5 000 osób, a rekordowy dotychczas dzień przypadnie na piątek, 7.05, kiedy to planuje się podanie aż 2 000 dawek szczepionki przeciw COVID-19.

Na terenie hali widowiskowo-sportowej powstało 7 stanowisk kwalifikujących, 7 stanowisk szczepień i 4 punkty rejestracji. W ERGO ARENIE pracuje doświadczony personel „Szpitali Pomorskich” złożony m.in. z lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, dla których wsparciem są żołnierze, wolontariusze i pracownicy operatora ERGO ARENY. Ścisła współpraca pozwala na skuteczną realizację Narodowego Programu Szczepień, a popularna wśród mieszkańców Pomorza lokalizacja zachęca do licznego stawiania się na szczepieniach.

Misją „Szpitali Pomorskich” od początku istnienia było wychodzenie do pacjenta również poza budynki szpitali. W ciągu czterech lat naszej działalności byliśmy z akcjami profilaktycznymi m.in. na plażach, w filharmoniach, w centrach handlowych, na deptakach, jarmarkach, dożynkach. Dzięki zaproszeniu przez partnerów samorządowych i rządowych do ogólnopolskiej akcji szczepień, obecnie prowadzimy 8 punktów szczepień, w tym otwarty 28 kwietnia br. punkt szczepień powszechnych w hali widowiskowo-sportowej ERGO ARENA na granicy Gdańska i Sopotu – opowiada Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Zarządu „Szpitali Pomorskich” – Cieszymy się, że dzięki dobrej współpracy z lokalnym samorządem udało nam się stworzyć miejsce, w którym możemy zaszczepić jak największą liczbę osób. Zachęcamy – korzystajmy ze szczepień – rozegrajmy ten mecz z wirusem koncertowo i wygrajmy dla siebie i dla naszych bliskich! – apeluje pani prezes.

Od dziś rejestrować mogą się trzy kolejne roczniki – osoby urodzone w 1994, 1995 i 1996 roku. Zapisy na szczepienia możliwe są przez całodobową, bezpłatną infolinię (989) i specjalną stronę (pacjent.gov.pl). Bezpośrednia rejestracja do punktu w ERGO ARENIE prowadzona jest telefonicznie (603-262-205 oraz (58)763-40-97) od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 oraz w soboty w godz. 8:00-15:00.

Osoby zapisane na szczepienia powinny kierować się do wejścia A3, zlokalizowanego vis a vis głównego wjazdu. Dla ułatwienia dojścia ustawione zostało specjalne oznakowanie, kierunkujące do miejsca szczepień. Przed wejściem do punktu szczepień każdemu pacjentowi mierzona jest temperatura, a po zakończeniu szczepienia, ze względu na obowiązek poczekania po iniekcji 15 minut, pacjenci oczekują na wyjście pod opieką ratownika medycznego w specjalnie przygotowanym miejscu.