Czy wicelider PlusLigi przedłuży zwycięską serię?

Gdańscy siatkarze w środę wygrali piąty kolejny mecz w lidze i zachowali drugie miejsce w tabeli. W sobotę LOTOS Trefl powalczy w ERGO ARENIE  nie tylko o przedłużenie passy ligowych zwycięstw, ale również o utrzymanie prymatu pod względem frekwencji.

Zespół LOTOSU Trefla nigdy nie wygrał w PlusLidze pięciu meczów z rzędu. W przeszłości zdarzały się wręcz sezony, w których żółto-czarni takiej zdobyczy nie zanotowali przez całe rozgrywki. Od początku tego sezonu w grze gdańszczan widać zupełnie nową jakość. Mateusz Mika i spółka grają efektownie i skutecznie niezależnie od klasy rywala. Podopieczni Andrei Anastasiego pewnie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, zajmując aktualnie drugie – najwyższe w historii klubu – miejsce w tabeli.

W sobotę w ERGO ARENIE ich rywalem będzie beniaminek PlusLigi, MKS Banimex Będzin. Zespół, w którym występują byli gracze LOTOSU Trefla – Robert Milczarek i Michał Żuk – dotąd nie zaznał smaku zwycięstwa w elicie, ale z pewnością nie można go lekceważyć. Będzinianie dotąd urywali sety trzem drużynom z tzw. „wielkiej czwórki” – PGE Skrze Bełchatów, Asseco Resovii Rzeszów i Jastrzębskiemu Węglowi. Zespół występujący w charakterystycznych, „tygrysich” strojach zajmuje jednak w PlusLidze ostatnie miejsce, a z tak nisko klasyfikowanym rywalem gdański zespół nigdy nie przegrał.

LOTOS Trefl jest nie tylko wiceliderem tabeli PlusLigi, ale też liderem pod względem łącznej i średniej frekwencji na meczach siatkarskiej elity. Trzy dotychczasowe mecze gdańszczan w ERGO ARENIE śledziło łącznie 12583 widzów, a wynik uzyskany podczas meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle – 4711 kibiców – jest najlepszym spośród wszystkich spotkań rozegranych w tym sezonie w lidze. Każdy domowy mecz żółto-czarnych śledziło średnio 4194 osób. Dzięki temu rezultatowi LOTOS Trefl jest lepszy od pozostałych drużyn PlusLigi, włącznie z niedającą się wcześniej strącić z kibicowskiego topu Asseco Resovią. Czy gdańscy sympatycy siatkówki znów dopiszą, utrzymując pierwsze miejsce w tej klasyfikacji?

Początek meczu LOTOS Trefl Gdańsk – MKS Banimex Bedzin już w sobotę, 25 października, o godz. 19.00 w ERGO ARENIE. Najtańsze ulgowe wejściówki na to spotkanie kupić można już za 10 złotych, zaś ceny biletów normalnych rozpoczynają się od 15 złotych. Można je nabywać za pośrednictwem strony w kasie ERGO ARENY, www.trefl.kupbilety.pl, w Sklepie Koszykarza, na stoiskach sieci Toys4Boys w Galerii Bałtyckiej i Centrum Riviera, w Hotelu Haffner i siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot.

/Biuro Prasowe LOTOSU Trefla Gdańsk/