Wielka gra o wielki puchar!

Czas na starcie siatkarskich gigantów. W połowie kwietnia w ERGO ARENIE, cztery czołowe zespoły w kraju zagrają w turnieju finałowym Pucharu Polski. Aby móc oklaskiwać zdobywcę cennego krajowego trofeum, wcale nie musimy koncentrować się na play-off Plusligi. Fakt, Mistrzostwo Polski to cel, do którego dążą wszyscy uczestnicy ligowej batalii. Ale jest pewien szczególny turniej, który rozpala nie mniejsze emocje niż walka w o medale krajowego czempionatu. To Puchar Polski – rozgrywki, których prestiż wyznacza historia sięgająca czasów przedwojennych. Jego wyjątkowość podkreśla także wyzwalająca wielkie emocje atrakcyjna dla kibiców formuła rywalizacji. Puchar Polski nie wybacza wpadek i momentów słabości. Przegrywasz – odpadasz. Jeden słabszy fragment gdy, chwilowy przestój i z marzeniami o zdobyciu trofeum można się pożegnać.

 

Stąd w Pucharze Polski tak wielka ilość niespodzianek. Zmęczeni ligowym sezonem faworyci często nie wytrzymują psychicznej i fizycznej presji. Nie musimy daleko sięgać pamięcią – dwa ostatnie sezony to triumf w Pluslidze PGE Skry Bełchatów i Asseco Resovii. Żadnemu z tych zespołów nie udało się, prócz mistrzostwa, wywalczyć wtedy Pucharu Polski. To trofeum rok i dwa lata temu zdobywała ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

 

Drużyna Sebastiana Świderskiego pucharu nie obroni – do półfinałów awansowały Asseco Resovia, PGE Skra Bełchatów i LOTOS Trefl Gdańsk, czyli czołowa trójka fazy zasadniczej Plusligi. Elita. Czwartego uczestnika turnieju finałowego w Gdańsku poznamy pod koniec marca. Z roli faworyta w starciu z MKS-em Banimex Będzin będzie starał wywiązać się Jastrzębski Węgiel.

 

Najlepsze zespoły w kraju, niewybaczająca chwil słabości rywalizacja i towarzyszące jej niespodzianki. No i wielkie pieniądze – na triumfatora czeka 150 tysięcy złotych. Wszystko to w zaledwie dwa dni, w jednej hali. Turniej finałowy o Puchar Polski siatkarzy 18 i 19 kwietnia w ERGO ARENIE.

 

Bilety w sprzedaży od 26 marca w kasie nr 3 w ERGO ARENIE, poprzez www.ticketpro.pl oraz w punktach stacjonarnych sieci.