Wielki tenis w ERGO ARENIE!

Mecz I rundy Grupy Światowej Pucharu Davisa Polska – Argentyna odbędzie się w ERGO ARENIE! Ten historyczny i niezwykle prestiżowy mecz rozegrany zostanie w dniach 4-6 marca 2016. Informacje nt. cen i sprzedaży biletów już niebawem!


We wrześniu polscy tenisiści po raz pierwszy w historii awansowali do grona 16. najlepszych zespołów w drużynowych rozgrywkach. Pokonali w Gdyni Słowaków 3:2.  Pozostaje wierzyć, że i tym razem Trójmiasto okaże się szczęśliwe dla biało-czerwonych. Piękna i nowoczesna hala widowiskowo-sportowa  znajduje się na granicy Gdańska i Sopotu. Sportowe czy muzyczne wydarzenia może oglądać nawet do 15 tysięcy osób (jest tu 11 tys. miejsc siedzących). 

Miasto Gdańsk kocha sport. Podjęło się organizacji wielu ważnych imprez m.in. Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012 czy Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. W styczniu o medale w ERGO ARENIE walczyć będą piłkarze ręczni. 

 

Polacy pod wodzą Radosława Szymanika są gotowi do skutecznej rywalizacji z Argentyńczykami. Stawką jest awans do ćwierćfinału i zarazem utrzymanie się w Grupie Światowej.  Jerzego Janowicza, Michała Przysiężnego, Marcina Matkowskiego i Łukasza Kubota czekać będzie trudne zadanie. Rywale z Ameryki Południowej czterokrotnie występowali w finałach Pucharu Davisa – w latach 1981, 2006, 2008, 2011. W tym sezonie pokonali Brazylijczyków 3:2 i Serbów 4:1. Dopiero w półfinale przegrali z Belgami 2:3.

 

Jest duża szansa, że do Gdańska przyleci Juan Martin Del Potro. Gwiazda argentyńskiego zespołu wyleczyła już uraz nadgarstka i na początku nowego roku wróci na kort. Jeśli zdrowie pozwoli, to otrzyma powołanie do reprezentacji swojego kraju. Obecnie najwyżej notowanym tenisistą drużyny naszych gości jest Leonardo Mayer, który zajmuje 35. miejsce w światowym rankingu. 

 

Wkrótce więcej informacji o sprzedaży biletów i wyborze nawierzchni kortu.