Wiosna pełna wydarzeń w ERGO ARENIE – konferencja prasowa

Mecz reprezentacji Polski, wielkie koncerty – wiosna 2024 w ERGO ARENIE obfitować będzie w emocje sportowe i muzyczne. O bieżącej działalności Spółki Hala Gdańsk-Sopot podczas konferencji prasowej opowiedzieli gospodarze obiektu: Prezes Zarządu Magdalena Sekuła, pełniąca funkcję Prezydenta Miasta Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim oraz Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska Piotr Borawski.

W związku z przypadającą na 7 marca 2024 okrągłą rocznicą 10-lecia organizacji w ERGO ARENIE Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, przy okazji konferencji zaprezentowane zostały zdjęcia dokumentujące przebieg historycznego czempionatu autorstwa uznanej i wielokrotnie nagradzanej fotografki Karoliny Misztal-Świderskiej, które oglądać będzie można również podczas wybranych, wiosennych imprez.

– Ubiegłoroczne wyniki finansowe dowodzą, że najtrudniejszy czas pandemii to już przeszłość, a liczba imprez oraz frekwencja pokazują, jak ważną rolę w naszym codziennym życiu odgrywają razem przeżywane emocje i dostępne dla szerokiego grona odbiorców sport i kultura. Ogromnie cieszę się i dziękuję wszystkim widzom, którzy tak licznie biorą udział w wydarzeniach z naszego kalendarza. W roku 2023 w ERGO ARENIE odbyły się 302 różnej rangi wydarzenia, z czego 76 przez 138 dni zajmowało przestrzeń areny głównej i zgromadziło ponad 425 000 gości – skomentowała bieżącą sytuację Spółki Hala Gdańsk-Sopot Prezes Zarządu Magdalena Sekuła dodając, że działalność operatora hali nie ogranicza się tylko do realizacji imprez – Codzienność ERGO ARENY to m.in. organizowane w przestrzeniach hali bezpłatne zajęcia sportowe i artystyczne dla dzieci i młodzieży czy wykłady i szkolenia dla studentów uczelni wyższych, z którymi współpracujemy.   

Prezes Sekuła podziękowała partnerom, firmom i markom dostępnym w przestrzeniach hali, ze Sponsorem Tytularnym na czele: – Efektywne zarządzanie halą od lat możliwe jest również dzięki wsparciu ERGO Hestii, która jest z nami od początku funkcjonowania obiektu. Nazwa ERGO ARENA ma dziś swoje stałe miejsce na rynku.

Co zwiastuje ten rok? Na podstawie pierwszego kwartału obserwujemy olbrzymią popularność polskich artystów, a w odpowiedzi na ten trend wiosną 2024 w ERGO ARENIE gościć będziemy m.in. sanah, Taco Hemingwaya czy MROZA. Nie zabraknie również występów światowych gwiazd, w tym także Stinga. 10 lat temu nasza wspólnota gościła najlepszych lekkoatletów świata, a dzisiaj, wspólnie z Miastami, przygotowujemy się do kolejnych ważnych zawodów – podsumowała Pani Prezes.      

O współpracy samorządów i operatora obiektu, która pozwala realizować tak bogaty kalendarz imprez opowiedziała pełniąca funkcję Prezydenta Miasta Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim: – Hala na granicy Sopotu i Gdańska to doskonały przykład współpracy sąsiedzkiej. Dzięki temu, sopocianki i sopocianie mają dostęp do wydarzeń kulturalnych i sportowych, które nigdy w Sopocie nie mogłyby się odbyć m.in. ze względu na wielkość miasta jak mistrzostwa świata czy koncerty największych gwiazd. Cieszę się bardzo z wyników finansowych hali i gratuluję Pani Prezes Magdalenie Sekule i całemu zespołowi.

Słowa uznania skierowane zostały również w odpowiedzi na zaangażowanie pracowników operatora ERGO ARENY w tworzenie miejsca zbiorowego zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy czy prowadzenie punktu szczepień masowych w dobie pandemii: Spółka Hala Gdańsk-Sopot realizuje także funkcje społeczne jak wydarzenia dla dzieci. Przy tej okazji chciałabym także podziękować za ogromne zaangażowanie spółki w pomoc uchodźcom, naszym nowym mieszkańcom, a w okresie pandemii wzorowe prowadzenie punktu szczepień – powiedziała Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Ważne wydarzenie wiosenne, na które do sportowego Gdańska i ERGO ARENY zaproszeni są mieszkańcy całej metropolii ogłosił Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotr Borawski: – Już 9 maja reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn rozegra w ERGO ARENIE mecz o awans do przyszłorocznych mistrzostw świata. Rywala Polaków poznamy 15 marca, będzie to zwycięzca dwumeczu Słowacja-Izrael. Bilety są już w sprzedaży, jestem przekonany, że biało-czerwoni kibice dopiszą i zapełnią obiekt, który dla naszych drużyn narodowych jest bardzo szczęśliwy.

Prezydent Borawski zauważył, że 3000 imprez zrealizowanych dla ponad 5 000 000 gości to rozrywka, ale i koło zamachowe dla pomorskiej gospodarki: – Wielu lokalnych usługodawców współpracuje z ERGO ARENĄ, a goście imprez w hali korzystają z turystycznej oferty naszych miast. Każdego roku, dzięki głosom radnych, wspólnie z Miastem Sopot przeznaczamy środki na inwestycje, przez co razem udoskonalamy obiekt w zakresie instalowania odnawialnych źródeł energii, modernizujemy oświetlenie i usprawniamy system inteligentnego zarządzania budynkiem. Poprawiając standardy odpowiadamy na wymogi federacji i związków sportowych, które chętnie wracają z dużymi, ważnymi meczami do Gdańska.    

Dzień konferencji zbiegł się w czasie z okrągłym jubileuszem organizacji w ERGO ARENIE Halowych Mistrzostw Świata w lekkoatletyce, dlatego wiosną 2024 w hali na granicy Gdańska i Sopotu z przyjemnością wspominać będziemy tamten, wyjątkowy czas: – W dziesiątą rocznicę jednego z największych i najważniejszych wydarzeń sportowych organizowanych w Polsce pokazujemy dziesięć symbolicznych fotografii dokumentujących czas mistrzostw. Fotografowanie sportowej rywalizacji na tak wysokim poziomie było dla mnie wówczas dużym wyzwaniem. Towarzyszenie zawodnikom w chwilach ich triumfu czy porażki, przy łzach radości lub rozpaczy, bicia rekordów i wielkich emocji to czas niezwykle intensywnej pracy, ale też i chwytania bezcennych doświadczeń. Z przyjemnością wróciłam do zdjęć z 2014 roku, nie dowierzając że to już 10 lat i ciesząc się jednocześnie, że mogę ułamkiem mojej pracy podzielić się z szerszą publicznością w ERGO ARENIE. – zapowiedziała wystawę „10 lat minęło… Światowe święto lekkoatletyki w ERGO ARENIE” wielokrotna laureatka Grand Press Photo i Gdańsk Press Photo, autorka zdjęciowej dokumentacji na zlecenie operatora hali, Karolina Misztal-Świderska. Zdjęcia oglądać będzie można na wszystkich imprezach sportowych w ERGO ARENIE w przestrzeni A1, do majowego meczu reprezentacji szczypiornistów włącznie.

Zapis video z konferencji obejrzeć można na kanale ERGO ARENA TV w serwisie YouTube.