Wybrzeże kontra jedna z najlepszych drużyn w Europie!

Po ogromnych emocjach związanych z wygranym meczem we Wrocławiu, Wybrzeże Gdańsk czeka potyczka z dominatorem PGNiG Superligi. Do ERGO ARENY zawita VIVE Tauron Kielce, które w tym sezonie jeszcze nie przegrało ligowego spotkania.

 

VIVE Tauron Kielce, to nie tylko główny faworyt PGNiG Superligi, ale również drużyna, która świetnie radzi sobie w Lidze Mistrzów. Podopieczni Talanta Dujszebajewa nie przegrali w niej jeszcze żadnego meczu, a w niedzielę, 15 marca wygrali na wyjeździe z Montpellier Agglomeration HB 29:25 w meczu 1/8 finału tych najbardziej prestiżowych na świecie klubowych rozgrywek.

 

Kielczanie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, ale nas może cieszyć, że jedna z dwóch najniższych wygranych ekipy, w której niemal wszyscy zawodnicy grali na ostatnich mistrzostwach świata, miała miejsce 11 listopada. Wówczas do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjechało Wybrzeże Gdańsk i dzięki świetnej grze zespołowej, gdańszczanie ulegli zaledwie 22:25, remisując do przerwy 13:13. Wówczas różnicę wypracował Chorwat Ivan Cupić, zdobywca ośmiu bramek. Poza Orlenem Wisłą, każdy polski zespół przegrywał w tym sezonie wyżej w starciu z ekipą złożoną z samych gwiazd.

 

Wygrana w ERGO ARENIE z takim zespołem jak VIVE Tauron z pewnością byłaby największą sensacją w całych tegorocznych rozgrywkach PGNiG Superligi, jednak po zwycięstwie w meczu za cztery punkty we Wrocławiu, dobre humory nie opuszczają zawodników Wybrzeża. W ERGO ARENIE będą oni chcieli po prostu pokazać się z jak najlepszej strony i mimo drobnych kłopotów zdrowotnych,  pokazać swoją wolę walki i serce na boisku przy tysiącach kibiców w hali oraz oglądających bezpośrednią transmisję na żywo w Polsacie Sport News. – Nie ukrywajmy, że czeka nas trochę ciężkie spotkanie i nie jesteśmy faworytami (śmiech), ale na pewno zostawimy serce na boisku. Będziemy walczyć do upadłego, by ten wynik był dla nas jak najlepszy – skomentował Patryk Plaszczak.

 

Ze względu na napięty harmonogram związany z udziałem w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzów zawodnicy VIVE Tauronu do Gdańska przylecą prosto z Francji. Kielczanie proszą kibiców o wyrozumiałość, gdyż po meczu w bardzo szybkim tempie muszą udać się na lotnisko, skąd powrócą do domu by ponownie przygotować się do starcia z Montpellier.

 

Kibice, którzy przyjdą do ERGO ARENY będą mogli liczyć nie tylko na emocje związane z samym meczem.  Nie zabraknie konkursów z cennymi nagrodami dla najmłodszych, jak i dla najstarszych kibiców. Utworzona zostanie strefa dla dzieci, która organizowana razem z Rodzinnym Centrum Rozrywki Loopy’s World przy okazji ostatniego meczu gromadziła tłumy milusińskich przybyłych do ERGO ARENY. W gdańsko-sopockiej hali pojawi się również stoisko naszego partnera firmy KEMPA. Na stoisku przybyli będą mieli możliwość zobaczyć oraz zakupić w specjalnych cenach produkty do piłki ręcznej marki Kempa, m.in. buty, torby, piłki, stroje meczowe i odzież rekreacyjną.

 

Wybrzeże Gdańsk – Vive Tauron Kielce / środa, 18.03.2015 godz. 18:00

Otwarcie drzwi do hali: 17.00

 

Bilety do nabycia:

 

– sprzedaż internetowa www.eventim.pl, www.ergoarena.pl

– kasa nr 3 w ERGO ARENIE, czynna pn.- pt. w godz. 10-16, tel.: (58) 76 72 101

– sieci Empik, Media Markt, Saturn, Media Expert

 

Kasy w ERGO ARENIE w dniu meczu czynne:

 

  • Kasa nr 3  godz. 10:00 – 18:00
  • Kasa nr 2 godz. 14:00 – 18:00
  • Kasa nr 4  godz. 15:30 – 18:00
  • Kasa nr 1 godz. 15:30 – 18:00

Wymiana karnetów  w kasie nr 1. Wymiana karnetów VIP oraz zaproszeń w recepcji  przy wejściu C3.

 

Bilety w cenie:

 

20 i 15 zł – bilet normalny

15 i 10 zł – bilet ulgowy (bilet ulgowy przysługuje młodzieży szkolnej oraz studentom za okazaniem legitymacji)

5 zł – dla grup zorganizowanych (grupy młodzieży szkolnej oraz studenci AWFiS za okazaniem legitymacji pod nadzorem opiekuna po wcześniejszym zgłoszeniu w biurze Klubu (uwaga: ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

Dzieci do 5 roku życia – wejście darmowe.