Zaszczep się przeciw COVID-19 w ERGO ARENIE

W listopadzie i grudniu 2021 punkt szczepień w ERGO ARENIE działał będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8-15:30 oraz w soboty w godz. 8-15. 

Rejestracja nie jest wymagana, zapraszamy z ważnym dokumentem tożsamości. Realizowane są również dawki dodatkowe i przypominające.

Komplet informacji uzyskać można telefonicznie pod numerami:   + 48 58 763 40 97 i + 48 603 262 205.

Informacja Prasowa (02.11.2021): W ERGO ARENIE podanych zostało dotychczas ponad 76 tysięcy dawek szczepień, a sam punkt powstał w odpowiedzi na potrzebę masowego szczepienia mieszkańców Pomorza: –Szpitale Pomorskie” były pierwszym podmiotem na Pomorzu, które rozpoczęły akcję szczepień przeciw covid-19. Łącznie w zorganizowanych przez nas punktach podaliśmy już ponad 340 tysięcy dawek szczepionki. W punkcie na granicy Gdańska i Sopotu mamy wszystkie dostępne w Polsce szczepionki, dlatego to miejsce cieszy się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców, ale licznie przebywających tu turystów – tłumaczy Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Zarządu „Szpitali Pomorskich sp. z o.o”- Mamy nadzieję, że uwolnienie możliwości przyjęcia III dawki szczepień dla osób od 18 roku życia spowoduje, że w ERGO ARENIE znów licznie stawią się chętni i odpowiedzialni. Zachęcamy do szczepień, bo kolejna fala pandemii covid-19 trwa. Obserwujemy to gwałtownym wzrostem ilości pacjentów przebywających na oddziałach zakaźnych w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, z których większość to osoby niezaszczepione. Dlatego apelujemy – szczepmy się i dbajmy o siebie i bliskich!

Punkt szczepień masowych w ERGO ARENIE zlokalizowany jest w przestrzeni na trzeciej kondygnacji (otok) – do wejścia D3 kieruje strzałka wyświetlana na elewacji obiektu. Od poniedziałku do piątku punkt działa w godz. 8:00-15:30, w soboty zaszczepić można się w godz. 8:00-15:00. W niedziele i święta punkt jest nieczynny. W punkcie szczepień masowych w ERGO ARENIE dostępne są wszystkie dopuszczone w Polsce rodzaje szczepionek.

Komplet informacji na temat kolejnych dawek uzyskać można łącząc się ze specjalnie uruchomionymi infoliniami pod numerami: + 48 58 763 40 97 i + 48 603 262 205.

Do Szczepień nieustannie namawiają przedstawiciele lokalnego samorządu: – Niestety sceptyczne podejście niektórych osób do szczepień przeciw COVID-19 pozwala czwartej fali zbierać żniwo: mamy w kraju coraz więcej osób zakażonych, hospitalizowanych i rosnącą liczbę zgonów – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu – Niezmiennie przypominamy – pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie nasze i naszych najbliższych, ale także innych, których spotykamy na co dzień w pracy, sklepie czy autobusie. Tylko masowe szczepienia, dzięki którym możemy osiągnąć odporność zbiorową, uchronią nas przed kolejnymi groźnymi falami i ponownym zaostrzaniem restrykcji.

– Apeluję i stale zachęcam wszystkie osoby, które są uprawnione do przyjmowania szczepień przeciwko Covid-19. Szczególnie zachęcam uczennice i uczniów, rodziców, a także nauczycieli i pracowników gdańskich szkół. Pozwoli to zapobiec kolejnym okresom nauki zdalnej – mówi Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania. – Wszyscy wiemy, jak trudny był dla nas ubiegłoroczny lockdown. Zróbmy wszystko, żeby się nie powtórzył.

DOJAZD

Osoby udające się na szczepienie samochodem będą mogły skorzystać z bezpłatnego parkingu mieszczącego 700 miejsc. Pozostałe osoby mają możliwość dotarcia do ERGO ARENY środkami komunikacji miejskiej. Z łatwością można tu dojechać Szybką Koleją Miejską (SKM), tramwajem,  autobusem i trolejbusem (ZTM i ZKM).

Osobom o ograniczonej mobilności dedykowany będzie podjazd od strony ul. Łokietka (Sopot), wjazd przy boisku do koszykówki.