Zaszczep się przeciw COVID-19 w ERGO ARENIE

UWAGA: BEZPOŚREDNIE NUMERY TELEFONU DO PUNKTU SZCZEPIEŃ W ERGO ARENIE: + 48 58 763 40 97 oraz + 48 603 262 205, 

W każdy wtorek i czwartek w godzinach 16.00-18.00 szczepienie dziecka na miejscu skonsultować można z lekarzem pediatrą – zapraszamy!

W ODPOWIEDZI NA LICZNE PYTANIA DOT. MOŻLIWOŚCI ZASZCZEPIENIA SIĘ BEZ REJESTRACJI INFORMUJEMY, ŻE INFOLINIA PUNKTU SZCZEPIEŃ W ERGO ARENIE DZIAŁA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 8-18 I W SOBOTY W GODZ. 8-15,  ZACHĘCAMY DO POTWIERDZANIA SWOICH WIZYT U NASZYCH KONSULTANTÓW I POTWIERDZANIA DOSTĘPNOŚCI DANEJ SZCZEPIONKI W DANYM DNIU 

Na początek 1000 szczepień przeciw COVID-19 dziennie – by w kolejnych tygodniach osiągnąć liczbę 1500 szczepień każdego dnia. Takie są założenia działalności uruchomionego dzisiaj przez samorządy Gdańska i Sopotu punktu szczepień powszechnych w ERGO ARENIE przy Placu Dwóch Miast 1. Punkt szczepień prowadzić będą „Szpitale Pomorskie”, które jako pierwsze na Pomorzu rozpoczęły szczepienia przeciw COVID-19 i dotychczas wykonały w swoich placówkach ich ponad 72 tysiące.

Punkt w ERGO ARENIE będzie drugim w województwie pomorskim pod względem ilości wykonywanych szczepień. Szczepienia odbywać się będą 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w przedziale między godz. 8.00 a 18.00, w soboty od godz. 8.00 do 13.00.

– W tym celu na terenie hali powstanie 7 stanowisk kwalifikujących, 7 stanowisk szczepień i 4 stanowiska rejestracji. W ERGO ARENIE pracować będzie doświadczony personel „Szpitali Pomorskich” złożony m.in. z lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, innych zawodów medycznych, a także rejestratorek, pracowników obsługi, żołnierzy i wolontariuszy. Cieszę się, że dzięki dobrej współpracy w Gdańskiem i Sopotem udało nam się stworzyć miejsce, w którym planujemy zaszczepić jak największą ilość osób – mówi Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Zarządu „Szpitali Pomorskich”.

– Każdy tydzień przynosi nam kolejne powody do radości i nadzieję na uzyskanie zbiorowej odporności, którą mamy szansę nabyć dzięki szczepieniom przeciwko COVID-19. Po piątkowym otwarciu punktu szczepień powszechnych w hali centrum sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Dębowej 21, otwieramy kolejny, tym razem w hali ERGO ARENA. W tym miejscu planujemy szczepić codziennie od tysiąca do tysiąca pięciuset osób. Cieszę się ogromnie, że dzięki współdziałaniu miast Gdańska i Sopotu, udało się doprowadzić ten projekt do końca. Skorzystajmy z możliwości zaszczepienia się, będzie to przejaw odpowiedzialności za siebie oraz innych, a tym samym wielka szansa dla nas wszystkich na powrót do normalnego życia, które pamiętamy sprzed pandemii – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydentka Gdańska.

– Od początku pandemii podkreślam, że bezpieczeństwo jest najważniejsze i dziś ten mój apel nabiera nowego znaczenia – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Szczepmy się! Dla siebie, dla swoich bliskich, przyjaciół. Ale nie stalibyśmy dziś tutaj, gdybyśmy nie potrafili współpracować na poziomie administracji samorządowej i administracji rządowej. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się i przyczynili do tego, że od dziś w ERGO ARENIE będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19.

Osoby zapisane na szczepienia powinny kierować się do wejścia A3, zlokalizowanego vis a vis głównego wjazdu. Dla ułatwienia dojścia ustawione będzie specjalne oznakowanie, kierunkujące do miejsca szczepień. Przed wejściem do punktu szczepień każdemu pacjentowi zostanie zmierzona temperatura, a po zakończeniu szczepienia, ze względu na obowiązek poczekania po iniekcji 15 minut, będą oni oczekiwać na wyjście pod opieką ratownika medycznego w specjalnie przygotowanym miejscu.

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIE

Rejestracja na szczepienie w ERGO ARENIE odbywać się będzie poprzez:

– całodobową, bezpłatną infolinię – 989

– specjalną stronę – pacjent.gov.pl

– bezpośrednia rejestracja do punktu szczepień w ERGO ARENIE – tel. (58) 763 40 97 oraz tel. 603 262 205.

W związku z trwającym zagrożeniem epidemiologicznym niemożliwe jest zgłaszanie się osobiste do punktów szczepień w celu rejestracji.

DOJAZD

Osoby udające się na szczepienie samochodem będą mogły skorzystać z bezpłatnego parkingu mieszczącego 700 miejsc. Pozostałe osoby mają możliwość dotarcia do ERGO ARENY środkami komunikacji miejskiej. Z łatwością można tu dojechać Szybką Koleją Miejską (SKM), tramwajem,  autobusem i trolejbusem (ZTM i ZKM).

Osobom o ograniczonej mobilności dedykowany będzie podjazd od strony ul. Łokietka (Sopot), wjazd przy boisku do koszykówki.

Tramwaj: 

  • nr 2 – przystanek  Gospody/Pomorska
  • nr 4 – przystanek Gospody/Pomorska
  • nr 8 –  przystanek  Osiedle  Wejhera
  • nr 6 – przystanek Osiedle Wejhera
  • nr 11 – przystanek Gospody/Pomorska

Autobus:

  • nr 227 – przystanek Pomorska (Gdańsk)
  • nr 148 – przystanek  Gospody (Gdańsk)

Trolejbus:

  • nr 31 – przystanek ERGO ARENA