Zaszczep się przeciw COVID-19 w ERGO ARENIE

Do  30 marca 2022 punkt szczepień w ERGO ARENIE działał będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8-15:30 oraz w soboty w godz. 8-15. 

Środa, 30 marca będzie ostatnim dniem działalności punktu szczepień przeciw COVID-19 w hali widowiskowo-sportowej ERGO ARENA na granicy Gdańska i Sopotu. Od 1 kwietnia Szpitale Pomorskie zapraszają na szczepienia w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni, przy ul. Powstania Styczniowego 1 (budynek nr 5):

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek – godz. 9.00-16.00, środa – godz. 8.00-14.00,

sobota – godz. 9.00-18.00

W przypadku szczepień osób dorosłych: rejestracja nie jest wymagana, zapraszamy z ważnym dokumentem tożsamości. Realizowane są również dawki dodatkowe i przypominające.

W przypadku szczepień dzieci: dzieci w wieku 5-11 lat szczepione są w ERGO ARENIE we wtorki, czwartki i soboty, wymagana jest wcześniejsza, telefoniczna rejestracja dziecka.

Komplet informacji uzyskać można telefonicznie pod numerami:   + 48 58 763 40 97 i + 48 603 262 205. Są to też numery służące do rejestracji dzieci.

Informacja Prasowa (08.02.2022): W ERGO ARENIE podanych zostało dotychczas 110 tysięcy dawek szczepionek, w tym: I dawka – 51 564, II dawka – 40 107, III – dawka – 18 354, a sam punkt powstał w odpowiedzi na potrzebę masowego szczepienia mieszkańców Pomorza: – „Szpitale Pomorskie” były pierwszym podmiotem na Pomorzu, które rozpoczęły akcję szczepień przeciw covid-19, dlatego to miejsce cieszy się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców, ale licznie przebywających tu turystów – tłumaczy Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Zarządu „Szpitali Pomorskich sp. z o.o”- Mamy nadzieję, że uwolnienie możliwości przyjęcia III dawki szczepień dla osób od 18 roku życia spowoduje, że w ERGO ARENIE znów licznie stawią się chętni i odpowiedzialni. Zachęcamy do szczepień, bo kolejna fala pandemii covid-19 trwa. Obserwujemy to gwałtownym wzrostem ilości pacjentów przebywających na oddziałach zakaźnych w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, z których większość to osoby niezaszczepione. Dlatego apelujemy – szczepmy się i dbajmy o siebie i bliskich!

Punkt szczepień masowych w ERGO ARENIE zlokalizowany jest w przestrzeni na trzeciej kondygnacji (otok) – do wejścia D3 kieruje strzałka wyświetlana na elewacji obiektu. 

Komplet informacji na temat kolejnych dawek uzyskać można łącząc się ze specjalnie uruchomionymi infoliniami pod numerami: + 48 58 763 40 97 i + 48 603 262 205.

Do Szczepień nieustannie namawiają przedstawiciele lokalnego samorządu: – Niestety sceptyczne podejście niektórych osób do szczepień przeciw COVID-19 pozwala czwartej fali zbierać żniwo: mamy w kraju coraz więcej osób zakażonych, hospitalizowanych i rosnącą liczbę zgonów – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu – Niezmiennie przypominamy – pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie nasze i naszych najbliższych, ale także innych, których spotykamy na co dzień w pracy, sklepie czy autobusie. Tylko masowe szczepienia, dzięki którym możemy osiągnąć odporność zbiorową, uchronią nas przed kolejnymi groźnymi falami i ponownym zaostrzaniem restrykcji.

– Apeluję i stale zachęcam wszystkie osoby, które są uprawnione do przyjmowania szczepień przeciwko Covid-19. Szczególnie zachęcam uczennice i uczniów, rodziców, a także nauczycieli i pracowników gdańskich szkół. Pozwoli to zapobiec kolejnym okresom nauki zdalnej – mówi Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania. – Wszyscy wiemy, jak trudny był dla nas ubiegłoroczny lockdown. Zróbmy wszystko, żeby się nie powtórzył.

DOJAZD

Osoby udające się na szczepienie samochodem będą mogły skorzystać z parkingu mieszczącego 700 miejsc. Pozostałe osoby mają możliwość dotarcia do ERGO ARENY środkami komunikacji miejskiej. Z łatwością można tu dojechać Szybką Koleją Miejską (SKM), tramwajem,  autobusem i trolejbusem (ZTM i ZKM).

Osobom o ograniczonej mobilności dedykowany będzie podjazd od strony ul. Łokietka (Sopot), wjazd przy boisku do koszykówki.