Aktualności

Zostaw samochód na Eko parkingu, na plażę jedź meleksem

Już po raz czwarty, w sezonie 2020, Sopot uruchamia program Eko parkingu buforowego oraz transportu meleksami po mieście. Od 26 czerwca dla wszystkich gości dostępny będzie całodobowy, bezpłatny Eko parking na ponad 700 miejsc przy ERGO ARENIE. Do 30 sierpnia będzie można codziennie skorzystać z transportu meleksami na sopocką plażę czy do centrum miasta.

Meleksami pojedziemy w okolice plaży, a następnie do centrum Sopotu i z powrotem na parking przy ERGO ARENIE (trasa wiedzie ulicami: Łokietka, Polną, Grunwaldzką, Chopina, Kościuszki i powrót do ERGO ARENY ulicami Kościuszki i Łokietka).

Przystanki zlokalizowane są:

  • przy ERGO ARENIE,
  • przy ul. Polnej,
  • przy ul. Chopina,
  • Konstytucji 3 Maja (ul. Bohaterów Monte Cassino).

Meleksy codziennie kursować będą w godz. 10.00-20.00, z częstotliwością co 20 minut (z wyjątkiem dni powszednich w godz. 16.00-18.00 co 30 minut). Bilet na jednorazowy przejazd kosztuje 3 zł. Dla dzieci do ukończenia szkoły podstawowej, na podstawie okazanej legitymacji szkolnej – przejazdy bezpłatne.

Szczegółowe informacje o parkingu oraz rozkład jazdy meleksów jest na stronie http://www.sopot.pl/parking

– Cieszy nas bardzo, że mieszkańcy i goście Sopotu tak dobrze przyjęli pomysł ekologicznego poruszania się po naszym mieście – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – To nie tylko rozwiązuje problem znalezienie miejsca parkingowego, o które  w sezonie bardzo trudno, ale także jest wyrazem troski o środowisko naturalne. Warto zaznaczyć, że z Eko parkingu wygodną ścieżką można dojść na sopocką plażę.

W sezonie 2019 z oferty Eko parkingu skorzystało 10,5 tys. osób. Koszt (po rozliczeniu wpływów z biletów), jaki poniosło miasto w związku z organizacją parkingu i zapewnieniem transportu meleksami to 64 530 zł.

Podróż meleksem będzie się oczywiście odbywała z zachowaniem zasad sanitarnych:

  • W każdym wózku jest dozownik ze środkiem do dezynfekcji rąk.
  • Kierowca do obsługi pasażerów na przystanku zakłada maseczkę i rękawiczki, jeśli musi przyjąć gotówkę. Po obsłużeniu przeciera ręce/rękawiczki płynem.
  • Środkowe miejsce na każdej kanapie musi być wyłączone z użytkowania (np. zaklejone taśmą, lub wisząca kartka) – nie dotyczy rodzin, które mogą na nim usiąść. Trwale wyłączone z użytku ma być miejsce obok kierowcy.
  • Na końcowym przystanku kierowca dezynfekuje płynem kanapy i miejsca, których dotykali pasażerowie.
  • Pasażerowie jadą w maseczkach, jeśli siedzą bliżej innych niż 2 metry. Oczywiście jadą tylko pasażerowie bez objawów choroby.

23.06.2020

Powrót do listy wiadomości

09 lipca 2020

Komunikat dotyczący najbliższych wydarzeń w ERGO ARENIE

W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19), informujemy, że operator ERGO ARENY – Hala Gdańsk Sopot Sp. z o. o. – dostosowuje się do wytycznych rządowego zespołu zarządzania kryzysowego oraz innych organów rządowych i samorządowych, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo powszechne, w tym za bezpieczeństwo w związku z imprezami masowymi.

06 lipca 2020

SolarSpot zamontuje fotowoltaikę na dachu ERGO ARENY!

Operator ERGO ARENY wyłonił wykonawcę instalacji fotowoltaicznej na dachu obiektu. Firma SolarSpot z Wielkopolski zamontuje na ERGO ARENIE 246 modułów fotowoltaicznych. Całość inwestycji, którą przeprowadzi Spółka Hala Gdańsk-Sopot, sfinansuje Pomorski Fundusz Pożyczkowy.

02 lipca 2020

Samochodowe Kino Ferment gra dalej!

Przed nami czwarty tydzień seansów Samochodowego Kina Ferment przy ERGO ARENIE! Wraz z aktualizacją repertuaru organizator obniżył ceny biletów na poszczególne projekcje.

Archiwum wiadomości