04 marca 2020 środa, 20:30

06 marca 2020 piątek, 20:00

07 marca 2020 sobota, 17:30

19 marca 2020 czwartek, 10:00

21 maja 2020 czwartek,

DISTURBED

16 czerwca 2020 wtorek,

19 czerwca 2020 piątek, 19:00

10 lipca 2020 piątek, 20:00

03 sierpnia 2020 poniedziałek,

9

Aktualności

David Garrett: Tworzyć bez ograniczeń

David Garrett wraca do ERGO ARENY! Po dwóch latach polska publiczność znowu usłyszy autorską kombinację klasyków i radiowych przebojów w niesamowitych aranżacjach, z jakich znany jest niemiecko-amerykański skrzypek. Przed październikowym koncertem David Garret zdradził nam, co wyróżnia polskich fanów i który polski kompozytor jest mu szczególnie bliski.

1. Najbliżej mi do…

David Garrett: Do Davida Garretta, jestem sobą! (śmiech) Nie lubię tych porównań do Paganiniego, czy Hendrixa, bo uważam, że artystę definiuje jego indywidualny styl. Myślę, że Paganini i Hendrix zgodziliby się ze mną – obaj byli wyjątkowymi muzykami. 

2. Tytuł najnowszej płyty i motyw przewodni całej trasy (UNLIMITED – przyp. red.) odnosi się do… 

David Garrett: Muzyki, która nie zna ograniczeń. Kocham klasykę, ale zawsze będę eksperymentował. Lubię bawić się jazzem, muzyką filmową, gram też dużo muzyki popularnej. Nowa płyta, a co za tym idzie najnowsza trasa to podróż przez wszystkie gatunki muzyczne, w której nie będziemy się ograniczać.   

3. Najchętniej gram covery… 

David Garrett: To trudne pytanie, bo uwielbiam twórczość wielu artystów. Wyróżnić mogę chyba jednak Beatelsów, ich dorobek jest gigantyczny, nagrali rozmaite utwory, w różnych klimatach.

4. Praca zawodowego skrzypka to…  

David Garrett:  Ciągłe dążenie do doskonałości. Nieustanne wyzwania, codzienne próby i chęć podnoszenia swojego poziomu.

5. W mojej dotychczasowej karierze największym sukcesem było…  

David Garrett: Każdy poranek, kiedy wstaję, czuję się dobrze i mogę swobodnie pracować jest piękny i wyjątkowy.  Setki tysięcy odsłon, czy wyprzedane koncerty to fantastyczne sprawy i z pewnością olbrzymie, zawodowe sukcesy, ale dla mnie osobiście największym sukcesem jest zadowolenie z życia i możliwość dalszego realizowania się w muzyce.

6. Koncerty najchętniej gram…  

David Garrett: Miejsce występu nie ma dla mnie większego znaczenia. Koncerty w filharmoniach, czy małych salach mają swój urok, towarzyszy im wyjątkowy klimat, to intymne muzyczne spotkanie z konkretną grupą osób. Granie w wielkich arenach to produkcja, która pozwala na zabawę ze światłem, dźwiękiem, czy publicznością.

7. Młody skrzypek powinien wiedzieć, że…  

David Garrett: Łatwo nie będzie. Nigdy nie słyszałem skrzypka, który mówi “kocham próby”. Rutyna jest bardzo trudna, wymaga ogromnej samodyscypliny. Granie to ciężka praca, ale nie wolno się poddawać. Nawet gdy doskwiera zmęczenie, chęć rezygnacji, trzeba ćwiczyć, bo gdzieś tam są inni, którzy dużo daliby za moje szanse.

8. W polskich fanach najbardziej lubię…  

David Garrett: Ich zaangażowanie, od lat czuję ich wsparcie. Chętnie wracam do Polski, złapaliśmy tu z publicznością fajną więź. Jestem im wdzięczny za interakcję w Internecie, czy na występach. Wiem, że w tym roku w halach również będzie dużo ludzi, będę chciał wynagrodzić polskim fanom dobrą energię, jaką od nich dostaję.  

9. Polska muzyka klasyczna to…  

David Garrett: Chopin! Mój brat w wieku 7 lat zamienił skrzypce na fortepian i grał bardzo dużo Chopina, także w domu wszyscy zaznajomieni byliśmy z twórczością tego kompozytora.

10. W ERGO ARENIE będziemy bawić się doskonale, ponieważ…  

David Garrett: Do naszej muzycznej mieszkanki klasyki, rocka, jazzu i popa dodamy efekty specjalne i instalację video, która będzie perfekcyjnie zgrana z muzyką. Dźwięki, obrazy i emocje… Nad tym pracowaliśmy przez ostatni rok, fani w Polsce powinni być zadowoleni!

Rozmawiała Aleksandra Golec, fot. Wioletta Janoschek

Informacje o koncercie/biletach znajdziesz tu.

27.08.2019

Powrót do listy wiadomości

28 lutego 2020

Maluma dołącza do gwiazd Festiwalu Trapeton

Uwielbiany w Polsce latynoski piosenkarz Maluma wraca do ERGO ARENY! Kolumbijczyk dołącza do gwiazd, które w lipcu wystąpią w gdańsko-sopockiej hali podczas Festiwalu Trapeton.

26 lutego 2020

Garou – relacja video

Ostatki w ERGO ARENIE spędziliśmy z Garou! Kanadyjczyk zainaugurował trasę „Soul City Tour” właśnie na granicy Gdańska i Sopotu, zachwycił fenomenalną formą wokalną i zaprezentował nam swoje ulubione style muzyczne. Były hity radiowe, autorskie aranżacje coverów i folk prosto z Quebecu. Obejrzyj relację ERGO ARENA TV!

22 lutego 2020

Garou – niezbędnik widza

We wtorek, 25 lutego w ERGO ARENIE koncert kanadyjskiego wokalisty Garou. Zachęcamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami i odpowiedziami dotyczącymi tego wydarzenia.

Archiwum wiadomości