Aktualności

Lany Poniedziałek z klasycznymi samochodami

Trójmiejskie Klasyczne Rozpoczęcie Sezonu, czyli pierwsze w sezonie spotkanie właścicieli pojazdów zabytkowych, klasycznych i tzw. youngtimerów to już nieodzowna pozycja w kalendarzu motoryzacyjnym Pomorza. Pierwsze, wiosenne spotkanie na parkingu przy ERGO ARENIE odbędzie się w Wielkanocny poniedziałek, 22 kwietnia. 

Przyjmując za kryterium frekwencję, przy średnio ponad 500 autach i motocyklach- jest to prawdopodobnie największe wydarzenie motoryzacyjne w Trójmieście.

Trójmiejskie Klasyczne Zloty tworzą setki miłośników starej, zabytkowej motoryzacji, spotykających się, pierwotnie dość spontanicznie, w różnych miejscach i okolicznościach. Zloty samochodowe są bowiem naturalną odpowiedzią na ciągle rosnące zainteresowanie motoryzacją klasyczną. Jej miłośnicy, a nierzadko jednocześnie właściciele pojazdów, czerpią wiele frajdy ze wspólnych spotkań. Przedmiotowe wydarzenia przyciągają także wielu gości, bliżej i na co dzień nie związanych z branżą motoryzacyjną, zwłaszcza zabytkową. To sprawia, że podczas rozpoczęcia sezonu panuje niekiedy istny tłok – nie tylko jeśli chodzi o pojazdy, lecz również ten wywołany liczbą odwiedzających imprezę.

Na wyjątkowość „klasycznego rozpoczęcia sezonu” oraz kolejnych zlotów bez wątpienia wpływa ich luźna formuła: uczestnictwo w imprezie nie jest obowiązkowe, nie wymusza obecności przez określony z góry okres czas, nie obliguje do udziału w zadaniach etc. Jest to spotkanie, podczas którego jego uczestnicy spędzają miło czas na rozmowach  i spacerze, często z rodzinami.

Tegoroczne Trójmiejskie Klasyczne Rozpoczęcie Sezonu odbędzie się 22 kwietnia 2019 roku, tj. w lany poniedziałek, w godzinach 12.00 – 16.00. Impreza, po długiej przerwie, powraca na parking ERGO ARENY, gdzie przed kilku laty odbył się pierwszy, rekordowy względem frekwencji, zlot zabytkowej motoryzacji. Historia zlotów przysłowiowych „zabytków” sięga wiele lat wstecz, lecz to tu, przy ERGO ARENIE, po raz pierwszy udało się zapełnić tak dużą przestrzeń tak licznymi „perełkami”, skupiając tak dużą grupę uczestników, gości i odwiedzających.

Wstęp wolny dla zwiedzających!

MIEJSCE:

 • Parking główny przy hali ERGO ARENA
 • Wjazd – 5 zł
 • Parking dla osób zwiedzających przy sopockim Hipodromie, wzdłuż ulicy Łokietka

ORGANIZATORZY:

 • ERGO ARENA
 • Trójmiasto, klasycznie.

PATRONAT BRANŻOWY:

 • Magazyn Classicauto

PATRONAT MEDIALNY:

 • Dziennik Bałtycki,
 • Portal Trojmiasto.pl,
 • Radio Gdańsk

W PROGRAMIE M.IN.:

 • Upominki dla zarejestrowanych uczestników
 • Konkursy dla publiczności
 • Start oraz Meta rajdu samochodowego po Trójmieście
 • Foodtruck’i
 • Zabytkowe Ikarusy
 • Atrakcje dla dzieci

13.03.2019

Powrót do listy wiadomości

18 lipca 2019

Eko parking na czas wakacji przy ERGO ARENIE!

Bezpłatny, całodobowy, niestrzeżony Eko parking na ponad 700 miejsc przy ERGO ARENIE, od 22 czerwca do 1 września 2019. Zostaw samochód, a do centrum Sopotu dojedź ekologicznym meleksem.

17 lipca 2019

Scorpions – niezbędnik widza

Już we wtorek, 23 lipca wystąpi Scorpions. Legendarny niemiecki zespół jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Koncerty Scorpions wzbudzają ogromne zainteresowanie, nie inaczej będzie i tym razem w ERGO ARENIE. Zachęcamy do zapoznania się z najczęściej pojawiającymi się pytaniami i odpowiedziami dotyczącymi koncertu.

16 lipca 2019

Bilety na pierwszy w Polsce koncert Nicky Jam w sprzedaży!

Nicky Jam, jeden z najbardziej płodnych artystów reggaeton, nareszcie w Polsce! Autor tekstów, aktor i piosenkarz, który poruszył serca milionów fanów na całym świecie, wystąpi w ERGO ARENIE już 4. 10.2019r. Październikowy koncert odbędzie się w ramach światowej trasy koncertowej Intimo Tour. Bilety są już w sprzedaży!

Archiwum wiadomości