Aktualności

Rusza rekrutacja do kolejnych edycji Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies

Trzy miesiące wspólnych ćwiczeń oraz pracy z trenerami, dietetykami i ekspertami z zakresu żywienia i zdrowia – tak w skrócie można opisać program EkstraFAN. Inicjatywa jest skierowana do osób z nadwagą i otyłością, które chciałyby zdrowo i efektywnie schudnąć oraz poprawić swój styl życia. Nabór do kolejnych edycji projektu ruszył 5 sierpnia. Udział w programie jest bezpłatny.

Program Ekstra FAN to autorski projekt sportowo-zdrowotny Stadionu Energa Gdańsk oraz Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia. Inicjatywa jest skierowana do osób w wieku 35-60 lat borykających się z nadwagą oraz otyłością. Umożliwia wyeliminowanie złych nawyków żywieniowych oraz zmianę stylu życia na zdrowszy. W ramach programu odbywają się zajęcia z wykwalifikowanymi trenerami, dietetykami, psychologami oraz ekspertami
z zakresu żywienia i zdrowia.

Ideą projektu jest nie tylko poprawienie sylwetki, rozumiane jako zmniejszenie masy ciała uczestników, ale również wypracowywanie nawyków prozdrowotnych, zarówno w zakresie edukacyjnym, jak i sportowym. Chcemy wyposażyć uczestników w wiedzę, która pozwoli im w kompleksowy sposób zadbać o swoje zdrowie. – mówi Anna Cieplińska, Koordynator projektów z ramienia Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia

Na podstawie wyników poprzednich edycji można stwierdzić, że poprawie ulegają m.in. sprawność fizyczna, wiek metaboliczny, ciśnienie tętnicze oraz oczywiście wygląd
i samopoczucie uczestników. Co więcej, każda odsłona projektu przynosi zachwycające efekty – uczestnikom dotychczasowych edycji udało się zgubić
w sumie ponad 1200 kilogramów oraz 1330 centymetrów!
Program jest bezpłatny i kompleksowy, przygotowywany we współpracy z ERGO ARENĄ oraz klubami sportowymi: Lechią Gdańsk, Energą Wybrzeże Gdańsk, Treflem Gdańsk oraz Treflem Sopot. Projekt wspiera Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA.

Wartością dodaną projektów Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies są zmiany, które obserwujemy na płaszczyźnie społecznej. Uczestnicy świadomie kreują nowy styl życia, w który włączają często rodziny oraz znajomych. Ponadto zawiązane relacje, których podstawą jest często wzajemna motywacja, towarzyszą im również po zakończeniu programu. Działamy systemem domina. – mówi Judyta Michlińska, Dyrektor Biura Komunikacji i CSR, Arena Gdańsk Operator Sp. z o.o.

Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu przez okres trzech miesięcy na Stadionie Energa Gdańsk, w Hali ERGO ARENA oraz innych lokalnych obiektach sportowych. Poprowadzą je trójmiejscy trenerzy, w tym m.in. znany ze współpracy z Lechią Gdańsk Józef Gładysz. W trakcie trwania programu przeprowadzone zostaną również kompleksowe badania, które pozwolą weryfikować postępy oraz sprawdzać efektywność treningów. Ostatnie z nich odbędą się po roku od rozpoczęcia projektu. Będzie to świetna okazja do podsumowania trwałości rezultatów oraz pochwalenia się sukcesami.

Nabór do dziewiątej edycji Ekstra FAN oraz szóstej edycji Ekstra FAN Ladies rozpocznie się z dniem 05.08.2019 i potrwa do 28.08.2019 r. Obowiązują zapisy drogą internetową poprzez formularz na stronie projektu http://www.ekstrafan.pl. Do każdego programu zakwalifikuje się grupa maksymalnie 33 osób.

20.08.2019

Powrót do listy wiadomości

17 września 2019

„The Color Run – ERGO ARENA” – konkurs

Weź udział w naszej zabawie i pobiegnij w gdańskiej edycji The Color Run! Ten cykl biegowy to globalny fenomen, który uszczęśliwia ludzi w ponad 40 krajach na świecie! 21 września kolorowy bieg na 5 kilometrów zawita do Gdańska, a trasa zlokalizowana będzie na terenie ERGO ARENY. Dla 2 uczestników konkursu, którego organizatorem jest operator gdańsko-sopockiej hali przygotowaliśmy podwójne pakiety startowe!

16 września 2019

Jubileusz Agnieszki Chylińskiej, bo „WARTO BYŁO SZALEĆ TAK!”

Jubileusz muzycznego 25-lecia Agnieszki Chylińskiej w ERGO ARENIE świętować będziemy 28 marca 2020. Bilety na wyjątkowy koncert „Warto było szaleć tak!” w cenie od 59 zł są już w sprzedaży!

13 września 2019

„Król Walca” powraca

André Rieu z Orkiestrą Johanna Straussa w ERGO ARENIE wystąpił już sześciokrotnie! W sobotę, 20 czerwca 2020 czeka nas kolejny, magiczny występ holenderskiego „Króla Walca”. Bilety na ten wyjątkowy koncert do sprzedaży trafią w piątek, 13 października o godz. 10:00.

Archiwum wiadomości