Aktualności

Spotkanie w sprawie sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego okolic ERGO ARENY

W sobotę, 30 listopada zapraszamy na otwarte spotkanie podczas którego przedstawione zostaną szczegóły dotyczące współpracy samorządów Gdańska i Sopotu – właścicieli spółki Hala Gdańsk-Sopot – w zakresie stworzenia spójnej, urbanistycznej koncepcji zagospodarowania terenów wokół hali ERGO ARENA oraz uchwalenia dla tych terenów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

W spotkaniu, które odbędzie się w sobotę, 30 listopada o godz. 11:00 w Sali Treningowej ERGO ARENY, wejście od strony parkingu P-1 ( mapka poniżej),  udział wezmą: Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska Piotr Grzelak, Prezes ERGO ARENY Magdalena Sekuła, przedstawiciele Biura Rozwoju Miasta Gdańsk, planiści i architekci.

30 czerwca 2019 roku podpisane zostało porozumienie między gminą Gdańsk i gminą Sopot dotyczące współpracy i przygotowania spójnej koncepcji oraz planu  zagospodarowania przestrzennego dla najbliższego otoczenie ERGO ARENY. Dotyczy to obszaru o powierzchni 17,7 ha, z czego 11.9 ha znajduje się na terenie Gminy Miasta Sopot, a 5,8 ha na terenie Gminy Miasta Gdańsk. To tereny obecnie zajmowane przez halę widowiskowo-sportową, a także tereny sąsiednie, na których możliwe byłoby dalsze rozwijanie dotychczasowych funkcji usługowych o metropolitalnym charakterze i uzupełnienie programu użytkowego hali. Zgodnie z realizacją strategicznych celów Spółka Hala Gdańsk-Sopot – operator ERGO ARENY zainteresowana jest budową nowych obiektów rozrywkowo-sportowo-usługowych na terenie wokół hali, a także rozbudową infrastruktury drogowej. Planowane przez Spółkę zamierzenia są zgodne z tego typu praktykami zagospodarowania hal wielofunkcyjnych w Europie i na świecie. Aby podtrzymać atrakcyjność ERGO ARENY, zapewnić jej konkurencyjność, rozbudowa programu funkcjonalnego jest w pełni uzasadniona i wydaje się wręcz konieczna.

 

 

Prezentacja – Inwestycje wokół hali

 

27.11.2019

Powrót do listy wiadomości

26 maja 2020

Komunikat dotyczący najbliższych wydarzeń w ERGO ARENIE

W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19), informujemy, że operator ERGO ARENY – Hala Gdańsk Sopot Sp. z o. o. – dostosowuje się do wytycznych rządowego zespołu zarządzania kryzysowego oraz innych organów rządowych i samorządowych, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo powszechne, w tym za bezpieczeństwo w związku z imprezami masowymi.

25 maja 2020

Zaproszenie do składania ofert

Informujemy, że ERGO ARENA w swoich planach przewiduje możliwość obsłużenia w sezonie ligowym 2020/2021 około 30 imprez sportowych związanych z meczami ligowymi, rozgrywek o Puchar Polski w głównej hali oraz około 20 imprez sportowych w sali treningowej.

22 maja 2020

Badania w kierunku koronawirusa w mobilnym punkcie pobrań w Sopocie

Na parkingu ERGO ARENY działa pierwszy mobilny punkt pobrań COVID-19 w Sopocie. Osoby, które podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem, mogą w bezpieczny sposób wykonać badanie w modelu Go-Thru – przyjeżdżając na miejsce samochodem lub docierając pieszo. Inicjatorem projektu są Medyczne Laboratoria Diagnostyczne INVICTA, prowadzące największe na Pomorzu Laboratorium Genetyczne.

Archiwum wiadomości