André Rieu wydaje koncert „Magical Maastricht” na płycie DVD

Ze względu na wyjątkowy popyt, André Rieu wydaje zapis wydarzenia „Magical Maastricht” na płycie DVD. Najnowsza płyta artysty, który ERGO ARENĘ w roku 2022 odwiedzi dwukrotnie, trafi na półki sklepowe 28 maja 2021 roku.

Po wiośnie, która upływa nam w rytmie pięknej muzyki André Rieu, sam król walca zamierza tanecznym krokiem poprowadzić nas do lata, które rozpocznie się wraz z pierwszymi dźwiękami z płyty DVD „Magical Maastricht”. Wspólnie ze swoją żoną Marjorie, André osobiście wybrał najbardziej interesujące i romantyczne wykonania z ostatnich 15 lat, a teraz zamierza wprowadzić radosną atmosferę swoich wyjątkowych letnich koncertów plenerowych prosto do salonów, pokojów i mieszkań swoich fanów dzięki 145-minutowemu występowi zarejestrowanemu na nowej płycie DVD. Dzięki nowemu wydawnictwu miłośnicy jego muzyki będą mogli wrócić do najbardziej poruszających wykonań, które w czasie pandemii COVID-19 były źródłem pocieszenia dla wielu słuchaczy. Wśród nich znajdą się między innymi utwory takie jak „You Raise Me Up”, „Volare”, „You’ll Never Walk Alone”, „Wishing You Were Somehow Here Again”, „Highland Cathedral”, „Amigos Para Siempre” i oczywiście „Nad pięknym modrym Dunajem”. André zawsze wybiera utwory kierując się głosem serca i doskonale wie, jak wywoływać emocje u swoich słuchaczy.

Nowa płyta pozwoli wszystkim przeżyć jeszcze raz najbardziej spektakularne występy i wykonania artysty obejmujące temat Lary z „Doktora Żywago” z udziałem 300 par profesjonalnych tancerzy i tancerek, a także paradę rydwanów z „Ben Hura”.

Przygotujcie salony i domy na doskonałą zabawę i nie zapomnijcie o wygodnych butach do tańca – muzyk zaprosił wiele supergwiazd, które wykonają swoje największe hity. David Hasselhoff zaprezentuje „Looking for Freedom”, Los Del Rio wykonają swoją nieśmiertelną „Macarenę”, Jermaine Jackson zaśpiewa „Smile”, a Trini Lopez wykona utwór „La Bamba” – jeśli te utwory nie wyciągną was na parkiet, chyba nie ma żadnej siły, która będzie w stanie to zrobić.

André Rieu mówi: „Gdy przypomnę sobie tamte koncerty, wspólnie śmialiśmy się i płakaliśmy – jestem przekonany, że teraz będziecie odczuwać te same emocje. Koncert »Magical Maastricht« jest wręcz przepełniony nostalgią i sprawia, że już teraz mam ochotę wskoczyć na scenę. Muzyka zbliża ludzi – dlatego cieszę się, że możemy choćby w ten sposób spędzić ze sobą kilka godzin i bawić się przy muzyce, zanim będziemy mogli znów spotkać się na żywo”.

Płyta „Magical Maastricht” trafi na półki sklepowe 28 maja 2021 roku, jednak już 7 maja można zamówić swój egzemplarz w przedsprzedaży na stronie www.andrerieu.com, by pozwolić muzyce André Rieu poruszyć serca i wypełnić je miłością, radością i nadzieją.

Tracklist

01 Seventy – Six Trombones

02 Funiculi Funicula

03 Nel blu, di pinto di blu (Volare)

04 Spanish Gypsy Dance

05 You Raise Me Up

06 Old Comrades

07 Gloria all’Egitto, ad Iside

08 Nearer, My God To Thee

09 Parade Of The Charioteers

10 Slavko, spiel uns seins!

11 Poliushko Polie

12 Kalinka

13 Wishing You Were Somehow Here Again

14 You’ll Never Walk Alone

15 Trumpet Voluntary

16 Lara’s Theme

17 Overture Light Cavalry

18 Caro Nome

19 Highland Cathedral

20 The Beautiful Blue Danube

21 Smile

22 Amigos para siempre

23 Radetzky March

24 Strauss & Co.

25 If I Had A Hammer

26 La Bamba

27 Tutti Frutti

28 Can’t Help Falling In Love

29 Knight Rider Theme

30 Looking For Freedom

31 Maastricht Anthem

32 Maastricht, City Of Jolly Singers

33 Macarena

34 Adieu, Little Captain Of My Heart

35 Marina

Płyty można zamawiać już na stronie internetowej www.andrerieu.com

André Rieu wystąpi w ERGO ARENIE 10 i 11 czerwca 2022, więcej informacji o przyszłorocznych koncertach i przekierowanie do sprzedaży biletów znaleźć można tutaj.