CAVALIADA w ERGO ARENIE – komunikat organizacyjny

W związku ze skalą imprezy CAVALIADA (20-23.01) z użytku wyłączony zostanie, zwykle udostępniany widowni, parking P2 obok hali. Uczestników zachęca się do korzystania głównie z komunikacji miejskiej. Wszyscy posiadacze biletów dla osób zaszczepionych przy wejściu do hali proszeni będą o okazanie ważnego certyfikatu.

Dojazd na CAVALIADĘ

Ze względu na logistykę wydarzenia (budowa stajni dla 300 koni, zaplecze techniczne oraz rozprężalnia i magazyn) parkingi obok ERGO ARENY nie będą dostępne dla widzów. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewnione zostanie bezpieczeństwo koniom odpoczywającym w stajniach. Organizator CAVALIADY, grupa MTP, zachęca do skorzystania z komunikacji miejskiej.

Dogodna lokalizacja ERGO ARENY pozwala na #DobryDojazd pociągiem SKM, autobusem i tramwajem ZTM oraz trolejbusem ZKM. Wokół hali funkcjonuje też oświetlony i monitorowany parking rowerowy dla blisko 90 rowerów. Pasażerowie komunikacji, za okazaniem biletu, karty miejskiej lub skanu z aplikacji biletowej każdego dnia CAVALIADY w godz. 9:00-10:00 oraz 18:00-19:00 na hasło #DobryDojazd skorzystać będą mogli ze specjalnej promocji w punktach gastronomicznych. Oferta ta uwzględnia:

– rozgrzewającą herbatkę zimową w cenie 5 złotych,

– 2 kawy w cenie 1,

– ciastko w cenie 7 złotych,

– tortillę mięsną lub wegetariańską w cenie 10 złotych,

Dla kibiców, którzy z różnych przyczyn zdecydują się jednak przyjechać na CAVALIADĘ samochodem osobowym uruchomione zostaną dodatkowe parkingi wzdłuż ulicy Łokietka (30 złotych/ samochód osobowy) oraz wzdłuż ulic Pomorskiej, Subisława, Błękitnej i Hestii (parkingi bezpłatne lub płatne według taryfy parkometru).

Liczba miejsc na obu parkingach jest ograniczona – prosimy o stosowanie się do informacji przekazywanych przez służby odpowiedzialne za parkingi oraz poleceń policji bądź straży miejskiej.

Operator hali apeluje o nieparkowanie na terenach osiedli wokół ERGO ARENY, wjazdy na osiedla i parkingi do dyspozycji mieszkańców są odpowiednio oznakowane i zakazują wjazdu pojazdom, które nie mają odpowiednich identyfikatorów i uprawnień. Parkowanie w niedozwolonych miejscach grozi mandatem.

JESTEŚ ZASZCZEPIONY? PRZYGOTUJ CERTYFIKAT!

Wszystkie osoby, które zakupiły bilet dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19 oraz zaproszeni goście są zobowiązani do okazania ważnego certyfikatu COVID.

Goście, którzy zakupili bilety z puli ogólnej – tzn. nie deklarowali posiadania ważnego certyfikatu COVID, będą uczestniczyć w wydarzeniu w ramach obowiązującego limitu osób wyznaczonego dla wydarzeń sportowych.

Wszystkie bilety i zaproszenia będą sprawdzane przez pracowników organizatora CAVALIADY przy wejściu do obiektu i wymieniane na odpowiednią dla danego dnia opaskę logistyczną. Założona na nadgarstek opaska umożliwia poruszanie się po wyznaczonych strefach a także swobodne wyjście i ponowne wejście na wydarzenie w danym dniu. Ewentualne uszkodzenie opaski musi zostać zgłoszone przed opuszczeniem obiektu.

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz obiektu.

Cztery dni jeździeckich emocji, pięknych pokazów i sportu na najwyższym poziomie – to właśnie sopocka CAVALIADA w ERGO ARENIE będzie gościć światowej sławy zawodników startujących w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, powożeniu i WKKW. Nie zabraknie niesamowitych pokazów i Targów Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. Więcej informacji, NIEZBĘDNIK WIDZA, program czterodniowej imprezy oraz przekierowanie do biletów w cenie od 59 złotych: ergoarena.pl