Data wydarzenia 20.01.2022 godz.
Data wydarzenia 21.01.2022 godz.
Data wydarzenia 22.01.2022 godz.
Data wydarzenia 23.01.2022 godz.

W 2022 roku po raz pierwszy CAVALIADA odbędzie się w Sopocie w ERGO ARENIE!

CAVALIADA Tour – najważniejsze informacje

CAVALIADA Tour to największy cykl zawodów jeździeckich w Polsce, które odbywają się w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie. To jedyne wydarzenie w kraju, podczas którego można zobaczyć cztery konkurencje jeździeckie w jednym miejscu i czasie. CAVALIADA to międzynarodowe zawody jeździeckie, w ramach których rywalizują ze sobą zawodnicy czterech konkurencji jeździeckich: skoków przez przeszkody, powożenia, WKKW i ujeżdżenia. Głównym celem CAVALIADY jest popularyzacja jeździectwa w Polsce przede wszystkim jako dyscypliny sportowej, ale również jako formy rekreacji i aktywnego spędzania czasu wolnego.

CAVALIADA Tour to największy cykl halowych zawodów międzynarodowych autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI).

Trzy wymiary CAVALIADA Tour

SPORT – CAVALIADA to emocjonujące zawody jeździeckie rozgrywane na wysokim międzynarodowym poziomie sportowym. Na arenach zawodnicy walczą w konkursach w skokach przez przeszkody, dresażu, WKKW i powożeniu. CAVALIADA to jedno z ważniejszych wydarzeń hippicznych w tej części świata. W programie każdego wydarzenia znajdują się konkursy w ramach:

– Halowego Pucharu Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego,

– Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi,

– CAVALIADA Dressage Cup (ujeżdżenie),

– CAVALIADA Future (konkursy dla dzieci na kucach)

POKAZY – Ważną częścią każdej edycji imprezy jest program rozrywkowy, w ramach którego publiczność ogląda widowiska teatralne i pokazy z udziałem koni. Do tej pory na arenach CAVALIADA Tour można było zobaczyć pokazy woltyżerki, tancerzy z francuskiej grupy „Compagnie des Quidams”, performerów z Horseman Team oraz grupę La Pattat Dutka & Franczak Horse Show.

TARGI – Wydarzeniom z cyklu CAVALIADA Tour towarzyszą zawsze Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich, na których wystawcy prezentują swoją ofertę. Tematyka targów obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa branżowe i usługi.

Ponadto przy okazji każdej edycji CAVALIADA Tour organizujemy bezpłatny program edukacyjny dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych klas I-III.

Historia CAVALIADA Tour

Zawody jeździeckie na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywają się  rokrocznie od roku 1993. Wyjątkiem był rok 2008, kiedy to na terenach targowych odbywała się Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu i zmagania jeźdźców zostały przeniesione z tradycyjnego grudniowego terminu na luty następnego roku. W grudniu 2009 odbyły się natomiast przełomowe dla historii zawodów konnych – zawody Poznań Cup. Były to zawody w skokach przez przeszkody o ogólnopolskiej randze, których organizatorem po raz pierwszy były Międzynarodowe Targi Poznańskie, do tej pory będące tylko gospodarzem obiektu.

Marka CAVALIADA narodziła się w roku 2010. W Poznaniu odbyły się wtedy zawody o randze międzynarodowej CSI-W z konkursem kwalifikacyjnym Pucharu Świata. Wtedy też zarysowała się formuła zakładająca podział wydarzeń na część targową, sportową i pokazową. Dzięki temu wydarzenie zyskało kompleksowy charakter i zaczęło przyciągać nową, coraz szerszą publiczność.

Oficjalna strona CAVALIADY to www.cavaliada.pl.

Bilety

Bilety w cenie od 59 złotych znaleźć można na stronie tobilet.pl.