Cirque du Soleil – CORTEO – NIEZBĘDNIK WIDZA

Corteo to jedna z najbardziej uwielbianych produkcji Cirque du Soleil na świecie. Przedstawienie, które łączy w sobie pasję aktorstwa z wdziękiem i energią akrobatyki w ERGO ARENIE w dniach 08-11.09 zagrane zostanie 7 razy! Zachęcamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami i odpowiedziami dotyczącymi spektakli.

Gdzie kupię bilet? W jakich godzinach czynna jest kasa w dniu wydarzenia? Aktualnie prowadzona jest sprzedaż internetowa za pośrednictwem platformy eBilet.

Kasa numer 4 ERGO ARENY otwierana będzie godzinę przed otwarciem drzwi na pierwsze show danego dnia.

Czy można wchodzić i wychodzić na tym samym bilecie? Czy honorowane będą bilety w wersji elektronicznej? Bilet jest jednorazowy, wychodząc poza teren obiektu nie ma możliwości ponownego wejścia z tym samym biletem. Bilet można pokazać zarówno w wersji elektronicznej, np. na telefonie, jak i wydrukowany w wersji papierowej.

Ceny biletów/ czy są bilety zniżkowe? Dostępne są bilety w cenach od 151pln do 319pln. Dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat dostępne są specjalne bilety ze zniżką 20%. W przypadku zakupu biletu zniżkowego warunkiem wstępu na przedstawienie jest posiadanie dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego wiek dziecka. Dzieciom do 2 roku życia przysługuje wstęp bezpłatny, podczas przedstawienia muszą siedzieć na kolanach opiekuna. Opiekunowie dzieci poniżej 2 roku życia proszeni są o zabranie ze sobą dokumentu potwierdzającego datę urodzenia dziecka. Dzieci nie mogą być pozostawiane bez opieki podczas przedstawienia. Bilety zakupione dla dzieci muszą być miejscami obok opiekuna.

Osoby niepełnosprawne: jak zakupić bilet, czy przysługuje ulga? Komplet informacji uzyskać można pod adresem: kontakt@ebilet.pl

O której godzinie zaczyna/kończy się impreza? Widzowie są wpuszczani najwcześniej na godzinę przed startem każdego przedstawienia. Aby uniknąć spóźnienia, zapraszamy do przyjścia z wyprzedzeniem, najpóźniej 20 minut przed rozpoczęciem show.

CORTEO W ERGO ARENIE, godziny rozpoczęcia przedstawień:

8.09 czwartek 19:00

9.09 piątek 19:00

10.09 sobota 11:00, 15:00, 19:00

11.09 niedziela 12:00, 16:00

Przedstawienie trwa 2 godziny i 15 minut: 2 x 55- minutowy spektakl oraz około 25- minutowa przerwa.

Czy obowiązują ograniczenia odnośnie sprzętu audio-wideo? Jaki sprzęt jest dopuszczalny? Podczas widowiska Corteo obowiązuje zakaz fotografowania aparatami fotograficznymi. Można natomiast robić zdjęcia telefonami komórkowymi. Pod żadnym względem nie można używać lampy błyskowej – może ona oślepić akrobatów, poprzez co stwarza dla nich zagrożenie. Aparaty fotograficzne należy zostawić w depozycie (koszt: 20 zł). Widownię obowiązuje zakaz filmowania (dotyczy to również telefonów komórkowych oraz aparatów).

Czy w ERGO ARENIE będzie depozyt? Tak, koszt depozytu to 20 złotych za pozostawioną sztukę, do depozytu kierować będzie ochrona organizatora.

Czy obowiązują ograniczenia wiekowe? Nie. Podobnie jak większość produkcji Cirque du Soleil, Corteo to show przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. W trakcie spektaklu są jednak momenty, które mogą przestraszyć niektóre dzieci (np. głośna muzyka, chwilowa ciemność).

Regulamin imprezy dostępny jest tutaj.

Czy w ERGO ARENIE jest szatnia? Tak, koszt szatni to 5 złotych za sztukę.

Czy przy ERGO ARENIE znajduje się parking? Czy możliwy jest zakup biletu na parking w przedsprzedaży?

Przyjeżdżających do ERGO ARENY samochodem informujemy, że przedstawienia CORTEO – CIRQUE DU SOLEIL zaliczane są do trzeciej taryfy (cennik podczas dużych imprez). Apelujemy o nieparkowanie na terenach osiedli wokół ERGO ARENY, wjazdy na osiedla i parkingi do dyspozycji mieszkańców są odpowiednio oznakowane i zakazują wjazdu pojazdom, które nie mają stosownych indyfikatorów i uprawnień. Parkowanie w niedozwolonych miejscach grozi mandatem.

Opłacenie parkingu w aplikacji ePARK po zaparkowaniu to zaoszczędzony czas, na hasło EPARKWEIP kierowca otrzyma dodatkowe 10 PLN na kolejną usługę. Więcej informacji: https://ergoarena.pl/abc-widza/parking/

Przed imprezą wybierz komfortowy i ekologiczny transport! Dogodna lokalizacja ERGO ARENY pozwala na #DobryDojazd pociągiem SKM, autobusem i tramwajem ZTM oraz trolejbusem ZKM. Dla trzech pierwszych pasażerów komunikacji miejskiej, którzy pokażą swoją podróż na każde z przedstawień w tweecie/Instastories (tylko otwarte profile!) z oznaczeniem profilu @ERGOARENA i hashtagiem #DobryDojazd operator hali we współpracy z MOSiR w Sopocie przewidział podwójne wejściówki na najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. 🙂 

Merchandising – czy na terenie hali możliwy będzie zakup koszulek, płyt itp.? Tak, na miejscu będą stoiska, w których będzie można zakupić oficjalne produkty Corteo.

Czy w ERGO ARENIE funkcjonują punkty gastronomiczne? W obiekcie funkcjonują PUB i Food Court przy wejściu głównym A1, a także gastronomiczne punkty mobilne na kondygnacji  1, 3 i 5. 

Odpowiedzi na dodatkowe pytania udzielane będą pod numerem telefonu: + 48 785 583 758 oraz drogą mailową pod adresem info@ergoarena.pl Punkt info w dniach 06-07.09 działa w godzinach 8:00-16:00, w dniach 08-10.09 w godzinach 9:00-18:00, a 11.09 w godzinach 10:00-15:00.