Cirque du Soleil – OVO – NIEZBĘDNIK WIDZA

5 energetycznych i pełnych akrobacji przedstawień Cirque du Soleil OVO w nowej odsłonie oglądać będziemy w ERGO ARENIE od piątku do niedzieli (21-23.04.2023). Zachęcamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami i odpowiedziami dotyczącymi tych wydarzeń.

Gdzie kupię bilet? W jakich godzinach czynna jest kasa w dniu wydarzenia? Aktualnie prowadzona jest sprzedaż internetowa za pośrednictwem platformy eBilet. Kasa numer 4 ERGO ARENY otwierana będzie godzinę przed otwarciem drzwi na pierwsze show danego dnia.

Czy można wchodzić i wychodzić na tym samym bilecie? Czy honorowane będą bilety w wersji elektronicznej? Bilet jest jednorazowy, wychodząc poza teren obiektu nie ma możliwości ponownego wejścia z tym samym biletem. Bilet można pokazać zarówno w wersji elektronicznej, np. na telefonie, jak i wydrukowany w wersji papierowej.

Ceny biletów/ czy są bilety zniżkowe?
– Dostępne są bilety w cenach od 169 PLN.
– Dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat dostępne są specjalne bilety ze zniżką 20%.
W przypadku zakupu biletu zniżkowego warunkiem wstępu na przedstawienie jest posiadanie dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego wiek dziecka.
– Dzieciom do 2 roku życia przysługuje wstęp bezpłatny, podczas przedstawienia muszą siedzieć na kolanach opiekuna. Opiekunowie dzieci poniżej 2 roku życia proszeni są o zabranie ze sobą dokumentu potwierdzającego datę urodzenia dziecka. Dzieci nie mogą być pozostawiane bez opieki podczas przedstawienia.
Bilety zakupione dla dzieci muszą być miejscami obok opiekuna.

Osoby niepełnosprawne: jak zakupić bilet, czy przysługuje ulga? Komplet informacji uzyskać można pod adresem: kontakt@ebilet.pl

O której godzinie zaczyna/kończy się impreza? Widzowie są wpuszczani najwcześniej na godzinę przed startem każdego przedstawienia. Aby uniknąć spóźnienia, zapraszamy do przyjścia z wyprzedzeniem, najpóźniej 20 minut przed rozpoczęciem show.

OVO W ERGO ARENIE, godziny rozpoczęcia przedstawień:

21.04 piątek 19:00

22.04 sobota 15:00, 19:00

23.04 niedziela 12:00, 16:00

Przedstawienie trwa w sumie ok. 100 min i jest rozdzielone 25 minutową przerwą.

Czy obowiązują ograniczenia odnośnie sprzętu audio-wideo? Jaki sprzęt jest dopuszczalny? Podczas widowiska OVO obowiązuje zakaz fotografowania aparatami fotograficznymi. Można natomiast robić zdjęcia telefonami komórkowymi. Pod żadnym względem nie można używać lampy błyskowej – może ona oślepić akrobatów, poprzez co stwarza dla nich zagrożenie. Aparaty fotograficzne należy zostawić w depozycie (koszt: 30 zł). Widownię obowiązuje zakaz filmowania (dotyczy to również telefonów komórkowych oraz aparatów).

Czy w ERGO ARENIE będzie depozyt? Tak, koszt depozytu to 30 złotych za pozostawioną sztukę, do depozytu kierować będzie ochrona organizatora.

Czy obowiązują ograniczenia wiekowe? Nie. Podobnie jak większość produkcji Cirque du Soleil, OVO to show przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. W trakcie spektaklu są jednak momenty, które mogą przestraszyć niektóre dzieci (np. głośna muzyka, chwilowa ciemność).

Regulamin imprezy dostępny jest tutaj.

Czy w ERGO ARENIE jest szatnia? Tak, koszt szatni to 5 złotych za sztukę.

Czy przy ERGO ARENIE znajduje się parking? Przyjeżdżających do ERGO ARENY samochodem informujemy, że przedstawienia Cirque du Soleil OVO zaliczane są do trzeciej taryfy (cennik podczas dużych imprez). Apelujemy o nieparkowanie na terenach osiedli wokół ERGO ARENY, wjazdy na osiedla i parkingi do dyspozycji mieszkańców są odpowiednio oznakowane i zakazują wjazdu pojazdom, które nie mają stosownych identyfikatorów i uprawnień. Parkowanie w niedozwolonych miejscach grozi mandatem.

Dla osób, które zdecydują się przyjechać na przedstawienie samochodem osobowym działał będzie parking P2 (40 złotych/samochód osobowy), uruchomione zostaną również dodatkowe parkingi wzdłuż ulicy Łokietka (40 złotych/ samochód osobowy) oraz wzdłuż ulicy Pomorskiej (parking bezpłatny). Płatności dokonywać można w parkomatach oraz za pomocą aplikacji ePark, której pobranie rekomendujemy.

Przed imprezą wybierz komfortowy i ekologiczny transport! Dogodna lokalizacja ERGO ARENY pozwala na #DobryDojazd pociągiem SKM, autobusem i tramwajem ZTM oraz trolejbusem ZKM. Dla trzech pierwszych pasażerów komunikacji miejskiej każdego dnia przedstawień, którzy pokażą swoją podróż na to wydarzenie w tweecie/Instastories (tylko otwarte profile!) z oznaczeniem profilu @ERGOARENA i hashtagiem #DobryDojazd operator hali przewidział podwójne zaproszenia na ostatni domowy mecz Trefla Gdańsk w sezonie 2022/2023. 

Opłacenie parkingu w aplikacji ePARK po zaparkowaniu to zaoszczędzony czas, na hasło EPARKWEIP kierowca otrzyma dodatkowe 10 PLN na kolejną usługę. Więcej informacji: https://ergoarena.pl/abc-widza/parking/

Merchandising – czy na terenie hali możliwy będzie zakup koszulek, płyt itp.? Tak, na miejscu będą stoiska, w których będzie można zakupić oficjalne produkty OVO.

Czy w ERGO ARENIE funkcjonują punkty gastronomiczne? W obiekcie funkcjonują PUB i Food Court przy wejściu głównym A1, a także gastronomiczne punkty mobilne na kondygnacji  1, 3 i 5.

Zachęcamy do wcześniejszego przybywania do hali i przypominamy, że w punktach gastronomicznych na hasło #DobryDojazd skorzystać można ze specjalnych rabatów. Promocje kończą się pół godziny przed startem danego przedstawienia.

Odpowiedzi na dodatkowe pytania udzielane będą pod numerem telefonu: + 48 785 583 758 oraz drogą mailową pod adresem info@ergoarena.pl Punkt info w dniach do 21.04 działa w godzinach 8:00-16:00, w dniach 21-22.04 w godzinach 10:00-18:00, a 23.04 w godzinach 08:00-16:00.