Finały Siatkarskiej Ligi Narodów 2023 – NIEZBĘDNIK WIDZA

USA, Francja, Włochy, Argentyna, Japonia, Słowenia, Brazylia i, oczywiście, Polska rywalizować będą w dniach 19-23.07 w ERGO ARENIE o miano najlepszej reprezentacji Siatkarskiej Ligi Narodów VNL 2023. Zachęcamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami i odpowiedziami dotyczącymi gdańskiego turnieju finałowego.

Gdzie kupię bilet? W jakich godzinach czynna jest kasa w dniu wydarzenia? Bilety dostępne są on-line (za pośrednictwem platformy eBilet), kasa numer 4 ERGO ARENY (funkcjonująca podczas turnieju również jako punkt informacyjny) otwarta będzie w następujących dniach: 19.07, 20.07, 22.07, 23.07 od godziny 12:00 do ok. 21 (początek 3 seta ostatniego meczu).

Czy można wchodzić i wychodzić na tym samym bilecie? Czy honorowane będą bilety w wersji elektronicznej? Honorowane będą bilety w wersji drukowanej i elektronicznej, organizatorzy przewidzieli możliwość wyjścia z hali miedzy poszczególnymi meczami, ale konieczne będzie odskanowanie biletu przy wyjściu.

Ceny biletów/ czy są bilety zniżkowe? Ceny biletów w dniach 20, 22, 23.07*: Kat. 1 – 399 zł Kat. 2 – 329 zł Kat. 3 – 249 zł Kat. 4 – 179 zł Kat. 5 – 129 zł Ceny biletów w dniu 19.07 (dzień bez udziału reprezentacji Polski): Kat. 1 – 129 zł Kat. 2 – 89 zł Kat. 3 – 69 zł. Nie ma biletów zniżkowych.

Osoby z niepełnosprawnościami: jak zakupić bilet, czy przysługuje ulga? Bilety z tej puli zostały wyprzedane.

O której godzinie zaczyna/kończy się impreza? We wszystkie dni meczowe hala dla publiczności otwierana będzie o godz. 15:30.

19.07 17:00 ćwierćfinał USA – FRANCJA 20:00 ćwierćfinał ARGENTYNA – WŁOCHY

20.07 17:00 ćwierćfinał JAPONIA – SŁOWENIA 20:00 ćwierćfinał POLSKA – BRAZYLIA

Mecze półfinałowe rozgrywane będą 22.07 o 17:00 i 20:00, mecz o trzecie miejsce 23.07 o 17:00, a finał o 20:00.

Czy obowiązują ograniczenia odnośnie sprzętu audio-wideo? Jaki sprzęt jest dopuszczalny? Na imprezę można wnosić cyfrowe aparaty fotograficzne bez wymiennego obiektywu – wyjątek stanowią aparaty profesjonalne – w tym przypadku wymagana jest akredytacja FOTO.

Czy obowiązują ograniczenia wiekowe? Nie.

W jaki sposób można uzyskać akredytację? Termin składania wniosków na akredytacje medialne już upłynął.

Regulamin imprezy dostępny jest tutaj.

Czy w ERGO ARENIE jest szatnia? Tak, szatnia w ERGO ARENIE jest nieobowiązkowa, płatna – 5 zł. Szatnie zlokalizowane będą przy wejściach do obiektu.

Czy przy ERGO ARENIE znajduje się parking? Przy hali znajduje się ogólnodostępny parking, mieszczący 700 aut i ok. 15 autokarów. Przyjeżdżających do ERGO ARENY samochodem informujemy, że mecze VNL  zaliczane są do trzeciej taryfy (cennik podczas dużych imprez). Kierując się potrzebą zachowania płynności ruchu kołowego może dojść do sytuacji, w której pojazdy, pomimo wolnych miejsc na parkingu przy ERGO ARENIE, kierowane będą na pobliski, płatny parking przy ul. Łokietka. Prosimy o stosowanie się do poleceń i informacji służb parkingowych i Policji.

Opłacenie parkingu w aplikacji ePARK po zaparkowaniu to zaoszczędzony czas, na hasło EPARKWEIP kierowca otrzyma dodatkowe 10 PLN na kolejną usługę. Więcej informacji: https://ergoarena.pl/abc-widza/parking/

Apelujemy o nieparkowanie na terenach osiedli wokół ERGO ARENY, wjazdy na osiedla i parkingi do dyspozycji mieszkańców są odpowiednio oznakowane i zakazują wjazdu pojazdom, które nie mają odpowiednich identyfikatorów i uprawnień. Parkowanie w niedozwolonych miejscach grozi mandatem.

Przed imprezą wybierz komfortowy i ekologiczny transport! Dogodna lokalizacja ERGO ARENY pozwala na #DobryDojazd pociągiem SKM, autobusem i tramwajem ZTM oraz trolejbusem ZKM. Dla trzech pierwszych pasażerów komunikacji miejskiej w każdy dzień meczowy, którzy pokażą swoją podróż na to wydarzenie w tweecie/Instastories (tylko otwarte profile!) z oznaczeniem profilu @ERGOARENA i hashtagiem #DobryDojazd operator hali we współpracy z sopockim MOSiRem przewidział podwójne wejściówki na najdłuższe molo nad morzem Bałtyckim.

Przyjedź do hali z wyprzedzeniem i skorzystaj ze specjalnej oferty gastronomicznej – na hasło #DobryDojazd napoje i przekąski dostaniesz w super cenach! Promocja kończy się pół godziny przed startem pierwszego meczu każdego dnia turnieju.

Czy w ERGO ARENIE funkcjonują punkty gastronomiczne? W obiekcie działają PUB i Food Court przy wejściu głównym A1, a także gastronomiczne punkty mobilne na poszczególnych kondygnacjach.

Merchandising – czy w hali możliwy będzie zakup pamiątek związanych z imprezą? Tak, w hali będzie stanowisko SK Store.

Odpowiedzi na dodatkowe pytania udzielane będą pod numerem telefonu: + 58 76 72 101 (od poniedziałku do piątku w godz. 08:00–16:00, w dni meczowe 10:00-20:00) oraz drogą mailową pod adresem info@ergoarena.pl.