Aktualności

Diverse NOTJ: Rafał Sonik gościem specjalnym MŚ FMX!

To będzie niezapomniana runda Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie! Na listach startowych widnieją nazwiska zawodników z ośmiu krajów, w tym także aż z Australii i USA. 

Natomiast organizatorzy – Agencja Sportainment  przygotowała wiele ciekawych atrakcji: począwszy od Pit Party, czyli spotkania z zawodnikami, przez unikatowe stoiska wystawowe i  handlowe, po ekscytujące konkursy dodatkowe i akcje specjalne. Jedną z nich będzie wykonanie przez Petra Pilata i zwycięzcę konkursu „Tandem Backflip Hero” salta w tył na motocyklu. Gościem specjalnym Diverse NIGHT of the JUMPs będzie Rafał Sonik, sportowiec, który zapisał się na kartach historii polskiego motosportu zwycięstwem w prestiżowym Rajdzie Dakar.

 

Utytułowany Krakowianin, który w zeszłym miesiącu wygrał (po raz trzeci w karierze) także Rajd Maroka, przyjedzie na spotkanie z kibicami swoim quadem, ale pozostałe szczegóły jego obecności są owiane tajemnicą. Wiadomo na pewno, że, podobnie jak w marcu w Krakowie, Rafał przygotował dla fanów niespodziankę.

 

Nie tylko SuperSonik zaprezentuje się na quadzie. Patryk i Maciej Siekaj przygotowują specjalny pokaz freestyle’u na swoich czterokołowcach. Pochodzący z Pomorza zawodnicy są jednymi z niewielu na świecie, którzy skaczą z rampy na ATV. Choć są cięższe i trudniejsze w manewrowaniu od motocykli crossowych, bracia Siekaj udowadniają, że quady też mogą latać z rampy w bardzo widowiskowym stylu!

 

Ciekawie zapowiada się także rywalizacja wśród najmłodszych adeptów Motocrossu. Na specjalnie przygotowanym torze motocrossowym zawodnicy w wieku od 4 do 10 lat, walczyć będą o tytuł zwycięzcy KIDS RACE. Wśród młodych adeptów motocrossu zobaczycie zwycięzców Master Kids oraz uczestników Mistrzostw Polski w Motocrossie, Młodzi zawodnicy już teraz gwarantują że gazu nie odpuszczą, więc emocji na pewno nie zabraknie.

 

To wszystko będzie wspaniałym dodatkiem do polskiej rundy Mistrzostw Świata FMX. W trakcie rozgrywek zobaczymy kwalifikacje do konkursu Freestyle, w których wystartuje 12 zawodników, konkurs skoku wzwyż na motocyklu – Maxxis Highest Air, konkurs LifeProof Race&Style (połączenie wyścigu Supercross’owego z wykonywaniem tricków), a wreszcie finał, w którym weźmie udział najlepsza szóstka wyłoniona podczas kwalifikacji.

 

Kiedy największe emocje już nieco opadną, organizatorzy zapewniają, że podgrzeją je na nowo. Zwieńczeniem tego niesamowitego wydarzenia będzie występ Petra Pilata i laureata konkursu „Tandem Backflip Hero” – Mateusza Wieczorka. Mateusz właśnie wrócił z Czech, gdzie wraz z Petrem trenowali salto w tył do basenu z gąbkami. Podobnie, jak Iwona Guzowska w 2013 roku, Mateusz wykręci z Petrem Backflipa w ERGO ARENIE.

 

Podobnie jak w latach poprzednich przed rozpoczęciem zawodów każdy chętny będzie mógł spotkać się „oko w oko” z zawodnikami podczas Pit Party (początek 1,5 godziny przed ceremonią otwarcia zawodów) oraz na specjalnym stoisku zakupić ubrania z najnowszej kolekcji Diverse.

 

To już ostatnia szansa, aby zakupić bilety na sobotnią rundę Diverse NIGHT of the JUMPs!! Jeśli jeszcze ich nie macie, spieszcie się, aby nie przeoczyć najbardziej ekstremalnego wydarzenia motoryzacyjnego na Pomorzu! Bilety do nabycia w Kasie nr 3 ERGO ARENY, salonach EMPIK oraz na stronie: www.eventim.pl

 

LISTA STARTOWA

 

1. David Rinaldo – Francja
2. Maikel Melero – Hiszpania
3. Rob Adelberg – Australia
4. Remi Bizouard – Francja
5. Dany Torres – Hiszpania
6. James Carter – USA
7. Petr Pilat – Czechy
8. Hannes Ackermann – Niemcy
9. Brice Izzo – Francja
10. Jose Miralles – Hiszpania
11. Marcin Łukaszczyk – Polska
12. Massimo Bianconcini – Włochy (Maxxis Highest Air)

 

HARMONOGRAM

SOBOTA 21 LISTOPADA 2015

17:00 Drzwi otwarte
17:30 Pit Party – spotkanie z zawodnikami, wywiady, konkursy etc.
19:00 Uroczyste otwarcie zawodów
19:15 Prezentacja zawodników
19:30 Kwalifikacje – 12 zawodników
20:15 Life Proof Race&Style – wyścigi łączące Supercross z trickami FMX
20:30 Przerwa
21:00 Drugie otwarcie

21:05 Kids Race – wyścig motocross dzieci

21:15 Maxxis Highest Air – skoki wzwyż na motocyklu
21:25 Finał
21:50 Show Specjane – Tandem Backflip Hero
22:00 Ceremonia wręczenia nagród
22:05 Sesja autografów
22:30 Zakończenie
23:00 After Party – Dream Club Sopot

 

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: www.nightofthejumps.com

Oficjalny profil na Facebook’u: http://www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs

Oficjalna Strona Sponsora DIVERSE ExtremeTeam www.diverseextremeteam.com

 

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/793008957462569/

 

Promotor w Polsce: SPORTAINMENT www.sportainment.pl

https://www.facebook.com/SportainmentMarketingAgency   

18.11.2015

Powrót do listy wiadomości

20 lutego 2018

Atmasfera Cugowscy – niezbędnik widza.

W sobotę, 24 lutego w ERGO ARENIE wystąpi Zespół CUGOWSCY. To muzyczny projekt wieloletniego frontmana Budki Suflera – Krzysztofa Cugowskiego i jego synów – Piotra i Wojciecha,  tworzących grupę Bracia. Zachęcamy do zapoznania się z najczęściej pojawiającymi się pytaniami i odpowiedzi dotyczące wydarzenia

14 lutego 2018

MAZOWSZE NIEPODLEGŁEJ – 70 lat „Mazowsza” w ERGO ARENIE. Bilety już w sprzedaży!

Tym wyjątkowym koncertem, który w ERGO ARENIE odbędzie się 3 czerwca Zespół „Mazowsze” uczci setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, a także obchody 70. rocznicy swojego powstania. Bilety już w sprzedaży, ze specjalną ceną dla posiadaczy: Karty Mieszkańca Gdańska i Karty Sopockiej.

13 lutego 2018

Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili” – niezbędnik widza

W środę, 14 lutego w ERGO ARENIE o godz. 19.00 wystąpi Gruziński balet narodowy „Sukhishvili”  – jeden z czolowych i największych tanecznych zespołów świata, który posiada swoją własną orkiestrę. W swojej historii wyruszył na ponad 300 tournée, członkowie zespołu 11 razy objechali 5 kontynentów i 90 krajów, odbyli tysiące koncertów, które łącznie widziało dziesiątki milionów widzów na całym świecie! Zachęcamy do zapoznania się z najczęściej pojawiającymi pytaniami i odpowiedziami.

Archiwum wiadomości