Hans Zimmer po raz pierwszy w Polsce – 30 kwietnia w ERGO ARENIE! Bilety w sprzedaży.

Legendarny kompozytor muzyki filmowej zacznie polską część swojej trasy koncertowej w ERGO ARENIE. Będzie występował w towarzystwie Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej oraz chóru.

 

Hans Zimmer jest uznawany za jeden z najbardziej innowacyjnych talentów muzycznych w Hollywood. Pierwszy sukces odniósł jako członek zespołu The Buggles, z którym nagrał  światowej klasy przebój Video Killed the Radio Star.

 

Punktem zwrotnym w jego karierze była praca nad  muzyką do filmu Rain Man w reżyserii Barry Levinsona w 1988 r. Od tego momentu jego kariera na rynku muzyki filmowej nabrała dużego tempa, rozpoczął wspólpracę z Ridleyem Scottem przy takich filmach jak Thelma & Louise, Gladiator i  Hannibal.

 

Zimmer skomponował muzykę do wielu hollywoodzkich przebojów m.in.:  Piraci z Karaibów, Cienka czerwona linia, Pearl Harbor, Ostatni Samuraj, Trylogia Mroczny Rycerz, Incepcja, Interstellar, a także animowanych, takich jak Król Lew, Madagaskar, Kung Fu Panda, Książę Egiptu itp. Dotychczas Zimmer napisał muzykę do ponad 120 filmów, otrzymał wiele prestiżowych nagród, w tym Oscara, Złote Globy i Nagrody Grammy.

 Polska jest częścią pierwszej trasy koncertowej w Europie Hansa Zimmera. Słynny kompozytor osobiście zagra swoje wielkie przeboje na wielu instrumentach.

Bilety w cenie od 179 – 499 zł w  sprzedaży w kasie nr 3 ERGO ARENY,  a także na eventim.pl i na terenie całego kraju w punktach: Empik, Media Markt, Media Expert, Saturn.

Kasa nr 3 ERGO ARENY czynna:  poniedziałek – piątek 10.00 – 16.00 ( oraz w dniu imprezy )