Młodzież dla transplantacji w ERGO ARENIE!

W czwartek, 25 stycznia w ERGO ARENIE odbędzie się Forum Młodych „Bo Nowe jest Nadzieją”. Wydarzenie poświęcone tematyce donacji i transplantacji narządów w Polsce skupi ponad 3000 uczniów z województwa pomorskiego. Forum otworzy Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Forum Młodych ma na celu najlepiej i najskuteczniej trafić z przekazem „donacyjnym” do osób wchodzących w dorosłość. – Chcemy pokazać, czym jest transplantacja jako najskuteczniejsza metoda leczenia wielu chorób –  mówi Arkadiusz Pilarz, dyrektor projektu Forum Młodych – Daje szansę na drugie życie, dlatego tak ważna jest deklaracja woli oddania po śmierci narządów do przeszczepienia i rozmowa o tym z najbliższymi.

Do udziału zaproszono młodych ludzi z województwa pomorskiego. W spotkaniu weźmie udział ponad 3 tys. uczniów z kilkudziesięciu szkół Gdańska, Sopotu, Gdyni, Żukowa i Malborka.

Z kim spotka się młodzież?

Młodzież spotka się z ekspertami – lekarzami transplantologami z całej Polski, koordynatorami transplantacyjnymi i przede wszystkim osobami po przeszczepieniu. Organizatorzy chcą pokazać, czym tak naprawdę jest transplantacja jako najskuteczniejsza metoda leczenia wielu chorób.

Gośćmi Forum będą m.in. prof. Radosław Owczuk – anestezjolog, dziekan Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Roman Danielewicz – chirurg, transplantolog, przewodniczący Krajowej Rady Transplantacyjnej, oraz dr hab. Jacek Wojarski – kardiochirurg, transplantolog z Kliniki Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Spotkanie potrwa od 10.00 do 13.00. Zainteresowane redakcje proszone są o przesyłanie wniosków akredytacyjnych (imię i nazwisko oraz nazwa redakcji) na adres mailowy: tomasz.furtak@biegponowezycie.pl. Wnioski będą przyjmowane do 24 stycznia do godz. 12.00.

Wydarzenie organizowane przez Fundację Pasjonaci Życia wspólnie z Miastem Gdańsk i Uniwersyteckim Centrum Klinicznym będzie poświęcone donacji i transplantacji narządów w Polsce.

Więcej informacji znaleźć można na stronie gdansk.pl.