CAVALIADA to międzynarodowe zawody jeździeckie, w ramach których rywalizują ze sobą zawodnicy czterech konkurencji jeździeckich: skoków przez przeszkody, powożenia, WKKW i ujeżdżenia. Głównym celem CAVALIADY jest popularyzacja jeździectwa w Polsce przede wszystkim jako dyscypliny sportowej, ale również jako formy rekreacji i aktywnego spędzania czasu wolnego.

NIEZBĘDNIK WIDZA PRZED EVENTEM W ERGO ARENIE (02-05) ZNALEŹĆ MOŻNA TUTAJ.
WAŻNE INFORMACJE DOJAZDOWE:

Ze względu na logistykę wydarzenia (budowa stajni, zaplecze techniczne oraz rozprężalnia i magazyn) dostępność parkingów obok ERGO ARENY będzie BARDZO OGRANICZONA. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewnione zostanie bezpieczeństwo koniom odpoczywającym w stajniach. Organizator CAVALIADY, grupa MTP, zachęca do skorzystania z komunikacji miejskiej. Dogodna lokalizacja ERGO ARENY pozwala na #DobryDojazd pociągiem SKM, autobusem i tramwajem ZTM oraz trolejbusem ZKM. Wokół hali funkcjonuje też oświetlony i monitorowany parking rowerowy dla blisko 90 rowerów. Pasażerowie komunikacji, za okazaniem biletu, karty miejskiej lub skanu z aplikacji biletowej każdego dnia CAVALIADY w godz. 9:00-10:00 oraz 18:00-19:00 na hasło #DobryDojazd skorzystać będą mogli ze specjalnych promocji w punktach gastronomicznych. Oferta ta uwzględnia:

– 2 herbaty w cenie 1,

– 2 drożdżówki + kawa w promocyjnej cenie,

– nachosy + napój w promocyjnej cenie,

Ponadto, pasażerowie komunikacji, którzy na co dzień korzystają z mediów społecznościowych, a w drodze na CAVALIADĘ pochwalą się swoim ekologicznym wyborem, będą mieli okazję zdobyć bilety na kolejne, lutowe wydarzenie sportowe w ERGO ARENIE.

Dla kibiców, którzy z różnych przyczyn zdecydują się jednak przyjechać na CAVALIADĘ samochodem osobowym dostępna będzie ograniczona liczba miejsc przy wjeździe na parking P2 (40 złotych/samochód osobowy), uruchomione zostaną również dodatkowe parkingi wzdłuż ulicy Łokietka (40 złotych/ samochód osobowy) oraz wzdłuż ulicy Pomorskiej (parking bezpłatny).

CAVALIADA Tour to największy cykl halowych zawodów międzynarodowych autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Tour odbywa się w czterech miastach: w Poznaniu, w Lublinie, w Krakowie oraz w Warszawie.

PROGRAM CAVALIADY 2023:

Data Konkurs Godzina
Niedziela Mała Runda – Finał, konkurs zwykły (125) 07:00
CAVALIADA Future, konkurs z rozgrywką 10:00
PKO Bank Polski Grand Prix, konkurs z rozgrywką LR, CT (145) 12:15
Ujeżdżenie 15:20
Last Chance, konkurs zwykły 17:30

Poznaj wszystkie 3 wymiary CAVALIADY

SPORT- CAVALIADA to emocjonujące zawody jeździeckie rozgrywane na najwyższym poziomie. W ramach CAVALIADA Tour zawodnicy skoków przez przeszkody mają szansę powalczyć o cenne punkty do światowego rankingu! Dodatkowo Poznań, Kraków i Warszawa to zawody zaliczane do Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej, z wielkim finałem, który odbywa się właśnie w Krakowie. Wysoki poziom rywalizacji utrzymuje się również w konkurencji Powożenia i WKKW. W trakcie CAVALIADA zawodnicy walczą o cenne punkty do Halowego Pucharu Polski, którego finały odbywają się w Krakowie.

SHOW- Nieodłącznym elementem każdej CAVALIADY jest szereg pokazów i atrakcji dla publiczności. Od prezentacji koni arabskich, przez finałowe rozgrywki zaprzęgów huculskich o Kryształową Kulę po Ogólnopolski Czempionat Koni Ras Szlachetnych w Skokach Luzem. W latach poprzednich kibice mogli podziwiać występy La Pattat Dutka & Franczak Horse Show – piękno i precyzja najtrudniejszych elementów ujeżdżeniowych w magicznej aranżacji muzyki filmowej oraz energetyczne i szalone ewolucje na koniach w pełnym galopie w rockowym klimacie.

TARGI- CAVALIADA Expo to Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. Tematyka targów obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa branżowe i usługi.

Tak bawiliśmy się podczas CAVALIADY w ERGO ARENIE w roku 2022:

Bilety

BILETY DOSTĘPNE SĄ RÓWNIEŻ W HALOWYCH KASACH NUMER 1 I 4 PRZY WEJŚCIU A1