Już w marcu 2016 roku do naszego kraju powróci uwielbiany przez polską publiczność chór Gregorian! Tym razem Gregorianie zaskoczą nas najnowszym show w ramach trasy koncertowej „Final Chapter Tour”. Ponad 20 artystów na scenie. Pokaz przygotowany z wielkim rozmachem. Muzyka na żywo. Duże obiekty rozrywkowe mogące pomieścić imponującą scenografię. Program artystyczny utrzymany w wyjątkowej atmosferze i zaskakująca choreografia. Spektakularne efekty sceniczne z użyciem ognia, świateł i pirotechniki. Wszystkie te elementy tworzą zapierające dech w piersiach show, które zdobyło serca 2,5 miliona ludzi od Europy po Japonię.  Niezwykłe hity ze szczytów list przebojów i wyjątkowe interpretacje, które zaskakują najbardziej wytrawnych melomanów. Czekają Was niezapomniane przeżycia w trakcie wiosennych koncertów chóru Gregorian! Podczas ich ostatniej wizyty w Polsce sale pękały w szwach, a bisom nie było końca. W przyszłym roku, w ramach europejskiej trasy „Masters of Chant – The Final Chapter” zespół zagości w ERGO ARENIE!

Chór Gregorian powstał na początku lat 90. XX wieku w Wielkiej Brytanii. Strzałem w dziesiątkę okazał się oryginalny pomysł znanego producenta muzycznego, Franka Petersena, aby połączyć średniowieczny chorał gregoriański ze współczesną muzyką popową i rockową. I właśnie ten pomysł zapoczątkował okres świetności zespołu Gregorian. Już pierwszy album grupy Masters of Chant przyniósł jej sukcesy i ogromną popularność– status złotej płyty w 6 krajach Europy, a w Portugalii okrył się platyną. Dostał się również do prestiżowej listy TOP 10 w dziesięciu krajach świata. Zachęcony sukcesem zespół, wydał rok później drugi album, Masters of Chant – Chapter II. Okazało się, że pomysł stylizowania utworów na śpiew liturgiczny wciąż zachwyca publiczność. Płyta została wydana w 19 krajach i powtórzyła niebywały sukces swojej poprzedniczki, zdobywając złoto w 8 krajach Europy i platynę w Finlandii. Album dostał się na 6 miejsce TOP 10 najlepiej sprzedających się albumów. Singiel Moment of Peace stał się spektakularnym hitem.

Tuż po opublikowaniu dwóch pierwszych płyt Frank Peterson, Carsten Heusmann, Jan-Eric Kohrs i Michael Soltau zaczęli przygotowania do produkcji trzeciej, która ukazała się w roku 2003. Podobnie jak w przypadku poprzednich albumów, kompozycje zostały utrzymane w stylu średniowiecznego śpiewu liturgicznego. Kryterium selekcji repertuaru jest proste: Gregorianie stosują w swej muzyce modalne skale siedmiostopniowe. W praktyce oznacza to spore problemy z doborem tonacji oraz z późniejszą aranżacją i wykonaniem. Chorał gregoriański to jednogłoskowy śpiew liturgiczny wywodzący się z Kościoła rzymskokatolickiego. Utwory muszą sprostać wielu regułom, co jak widać, w imponujący sposób wychodzi mnichom – w ich repertuarze znajdziemy cały przekrój muzycznego świata – od Stinga po Duran Duran.

Oprócz serii Masters of Chant w dorobku zespołu są też takie pozycje jak krążek The Dark Side, na którym pojawiły się cięższe brzmienia, czy Gregorian Christmas: Chants & Motetsalternatywa do tradycyjnej muzyki bożonarodzeniowej.

Ogromna popularność Gregorian przyczyniła się do powstania wielu naśladowców, niemniej jednak to właśnie Gregorianie są jedynym, niepowtarzalnym i charakterystycznym zespołem. Ich największe hity będziemy mieli okazję usłyszeć już w marcu na trzech wyjątkowych koncertach w Polsce – jeden z najpopularniejszych chórów świata pojawi się w Gdańsku, Szczecinie i Warszawie. Właśnie wtedy wyjdą na scenę, by postawić kropkę nad „i” i zakończyć serię „Masters of Chant”  koncertem pełnym efektów specjalnych „Masters of Chant – The Final Chapter”.  Wykonawcy zapowiadają, że przygotowali tak wiele niespodzianek, że koncerty z pewnością na długo pozostaną w pamięci słuchaczy – te występy są obowiązkowym punktem w kalendarzu każdego miłośnika muzyki.

Akredytacje: pr@makroconcert.com

Organizator koncertu: Makroconcert


 

Najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi dotyczące koncertu

 

1. Gdzie kupię bilet? 

Sprzedaż internetowa:

  • Eventim.pl
  • Ebilet.pl

Punkty Sprzedaży:

  • Sieci salonów Empik
  • Kasa nr 3 w ERGO ARENA w dniu koncertu w godz. 10:00-19:00

Jestem osobą niepełnosprawną – gdzie kupię bilet i czy obowiązuje mnie zniżka? 

  • ERGO ARENA (kasa nr 4) w dniu koncertu

2. O której godzinie zaczyna/kończy się impreza?

19:00-19:50 Pierwsza część koncertu

19:50-20:10 Przerwa

20:10-21:30 Druga część koncertu

3. Od której godzinie można wejść na obiekt? 

Od godz. 18:00 wejście na obiekt

4. Czy można wnosić na obiekt sprzęt audio – wideo? 

Zakaz fotografowania i filmowania  –  z wyjątkiem rejestracji  krótkich fragmentów dla potrzeb tzw.”News” –  w tym przypadku wymagana jest akredytacja FOTO.

5. Gdzie i w jaki sposób mogę uzyskać akredytację?

Wnioski o akredytacje można składać pod adresem pr@makroconcert.com

6. Czy obowiązują ograniczenia wiekowe?

Osoby poniżej 18 roku pod opieką dorosłych

7. Czy w ERGO ARENIE  jest szatnia?

Tak, szatnia w ERGO ARENIE  jest nieobowiązkowa, płatna  – 2 zł.

8. Czy przy ERGO ARENIE  znajduje się parking?

Tak – przy hali znajduje się ogólnodostępny parking, mieszczący 700 aut i ok. 15 autokarów.

Wjazd na parking kosztuje 20 zł dla samochodów osobowych,  50 zł dla autobusów.             

Bilety parkingowe do nabycia pod linkiem poniżej:

http://www.eventim.pl/

9. Czy i gdzie na obiekcie będzie można coś zjeść/pić?

Na obiekcie funkcjonuje  Pub oraz Food Court przy wejściu A1

Bilety

Bilety w cenie od 130 zł do 190 zł w sprzedaży.  

Do nabycia w kasie nr 3 ERGO ARENY,
na www.ebilet.plwww.eventim.pl,
www.makroconcert.pl oraz w salonach Empik.

Rezerwacja biletów grupowych (powyżej 10 sztuk):
rezerwacje@makroconcert.com

Eventim.pl
Kup bilet
Parking
Kup bilet