Musical Metro ma 30 lat! Jubileuszowy koncert!

„Świat się zmienia,
Padają mury, otwierają się granice
Teatr też się zmienia
Niezmienne pozostają tylko marzenia…
… marzenia młodych ludzi, nasze marzenia”

Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

„METRO”. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością … Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

Scenariusz, choreografia i reżyseria – 
JANUSZ JÓZEFOWICZ

OBSADA:

Anka –Magdalena Dąbkowska/Katarzyna Granecka
Jan – Jerzy Grzechnik/Jakub Józefowicz
Filip – Maciej Robakiewicz/Robert Więch
Max – Mariusz Czajka/Jarosław Janikowski

Wokaliści:
Magdalena Dąbkowska, Wiktoria Kostrzewa, Katarzyna Granecka, Daria Domitrz, Gabriela Coutinho, Weronika Stańkowska, Antonina Goworek, Oliwia Smuszkiewicz, Kalina Józefowicz, Patrycja Sadowska, Justyna Bujalska, Aleksandra Narojczyk,
Jerzy Grzechnik, Artur Chamski, Filip Czyżykowski, Maksymilian Więckowski, Krystian Embradora, Jakub Kamiński, Michał Rosiński, Jan Kraska, Olaf Młodziński, Adrian Załęgowski.

Tancerze:
Paulina Jaskółowska, Aleksandra Kosińska, Inga Gołębiowska, Lorene Seeman, Patrycja Nowak, Dominika Blezień, Wiktoria Burzycka,
Paweł Orłowski, Błażej Ciszek, Patryk Darłak, Daniel Pustelnik, Krystian Jabłoński, Jakub Sosnowski.

Najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi dotyczące wydarzenia:

NIEZBĘDNIK WIDZA (FAQ)

Gdzie kupię bilet? W jakich godzinach czynna jest kasa w dniu wydarzenia? Ostatnie bilety dostępne są w sprzedaży na stronie eBilet.pl.

Czy można wchodzić i wychodzić na tym samym bilecie? Czy honorowane będą bilety w wersji elektronicznej? Bilet jest jednorazowy, wychodząc poza teren obiektu nie ma możliwości ponownego wejścia z tym samym biletem. Bilet można pokazać zarówno w wersji elektronicznej, np. na telefonie, jak i wydrukowany w wersji papierowej.

Czy są bilety zniżkowe? Nie ma biletów zniżkowych. W zależności od kategorii bilety są dostępne w cenach od 137,50 do 371 zł.

Osoby z niepełnosprawnościami: jak zakupić bilet, czy przysługuje ulga? Bilety dostępne są pod adresem artbilet.pl/metro – miejsca są wyznaczone. Bilet w wyznaczonym miejscu uprawnia do wejścia z opiekunem.

O której godzinie zaczyna/kończy się impreza? Wejście na wydarzenie od godziny 17:30, początek przedstawienia: 19:00, zakończenie: 21:00.* Przewidziana jest 20-minutowa przerwa w spektaklu. Harmonogram ma charakter orientacyjny.

Czy obowiązują ograniczenia odnośnie sprzętu audio-wideo? Jaki sprzęt jest dopuszczalny? Nie można wnosić profesjonalnego sprzętu z wymienną optyką, wyjątkiem są osoby posiadające akredytację.

Czy w ERGO ARENIE będzie depozyt? Nie.

Czy obowiązują ograniczenia wiekowe? Nie. Osoby poniżej 16  roku życia muszą być pod opieką osoby dorosłej lub posiadać oświadczenie opiekuna.

Czy w ERGO ARENIE jest szatnia? Tak, szatnia w ERGO ARENIE jest nieobowiązkowa, płatna 5 zł.

W jaki sposób można uzyskać akredytację? Wnioski o akredytacje można składać drogą elektroniczną: biuro@yea.com.pl

Regulamin wydarzenia znaleźć można tutaj.

Czy przy ERGO ARENIE znajduje się parking? 

Rekomendujemy dojazd komunikacją miejską! Dla widzów, którzy z różnych przyczyn zdecydują się jednak przyjechać autem otwarty będzie parking P2 (40 złotych/samochód osobowy), uruchomione zostaną również dodatkowe parkingi wzdłuż ulicy Łokietka (40 złotych/ samochód osobowy) oraz wzdłuż ulicy Pomorskiej (parking bezpłatny). Parkowanie wokół bloków, na terenach osiedli jest zabronione i grozi mandatem! Prosimy o stosowanie się do wskazówek służb parkingowych i Policji.

Płatności za parking dokonać można tuż po zaparkowaniu za pomocą aplikacji ePARK (polecamy!) lub w jednym z blisko 20 rozlokowanych wokół wszystkich terenów parkingowych parkomatów. W parkomatach można płacić monetami, kartą płatniczą oraz BLIKiem. Przy zakupie biletu obowiązkowe jest wpisanie numeru rejestracyjnego dzięki czemu płatność będzie mogła być weryfikowana online niezależnie od tego czy kierowca pozostawi bilet na podszybiu.

https://ergoarena.pl/abc-widza/parking/

Przed imprezą wybierz komfortowy i ekologiczny transport! Dogodna lokalizacja ERGO ARENY pozwala na #DobryDojazd pociągiem SKM, autobusem i tramwajem ZTM oraz trolejbusem ZKM. Wokół hali funkcjonuje też oświetlony i monitorowany parking rowerowy dla blisko 90 rowerów.  Dla trzech pierwszych pasażerów komunikacji miejskiej, którzy pokażą swoją podróż na Musical METRO w tweecie/Instastories (tylko otwarte profile!) z oznaczeniem profilu @ERGOARENA i hashtagiem #DobryDojazd operator hali we współpracy z Treflem Gdańsk i Treflem Sopot przewidział podwójne bilety na jeden z dwóch najbliższych meczów ligowych. 🙂

Merchandising – czy na terenie hali możliwy będzie zakup koszulek, płyt itp.? Tak, na I kondygnacji.

Czy w ERGO ARENIE funkcjonują punkty gastronomiczne? W obiekcie funkcjonuje Food Court przy wejściu głównym A1, a także gastronomiczne punkty mobilne na poszczególnych kondygnacjach.

Odpowiedzi na dodatkowe pytania udzielane będą (od poniedziałku do piątku) pod numerem telefonu: +48 785 583 758 (08:00 – 16:00)  oraz drogą mailową pod adresem info@ergoarena.pl. W dniu imprezy (sobota, 24.02) infolinia czynna będzie w godz. 9:30-17:30.

Bilety

Bilety w cenach od 99 zł

Bilety: www.artbilet.pl/metro

Zamówienia grupowe: grupy@yea.com.pl

Kontakt telefoniczny: +48 91 887 60 75

Czas trwania przedstawienia – 120 min

Zachęcamy do rezerwacji noclegów w partnerskich hotelach.