Na ostatnie wakacyjne zajęcia zapraszamy w niedzielę, 26 sierpnia w godz. 16.00-21.00.  Wejście do hali (A1) od godz. 15.45. Wstęp WOLNY!

W ostatnią niedzielę sierpnia oprócz warsztatów z jazdy na rolkach odbędą się również zawody. Punktualnie o godzinie 18:00, po bloku zajęć w strefach rozpoczną się zawody w konkurencjach Amatorska Liga Slalomowa, Bladecross, High jump i limbo.

Warsztaty pod okiem instruktorów odbędą się tradycyjnie z podziałem tematycznym:

  1. Strefa nauki jazdy – doskonalenie jazdy na rolkach od podstaw, prowadzona przez instruktorów szkółek wrotkarskich
  2. Strefa freestyle slalom – nauka jazdy między kubeczkami dla początkujących i zaawansowanych rolkarzy, pod nadzorem instruktora.
  3. Strefa nauki jazdy agressive/urban – strefa dla średniozaawansowanych rolkarzy, którzy będą chcieli podnieść swoje umiejętności. Zajęcia prowadzone na podstawowych przeszkodach (poręcz, hopka, podest), pod nadzorem instruktora,
  4. Strefa jazdy szybkiej i rekreacyjnej – na obwodzie płyty głównej jest utworzony tor po którym rolkarze jeźdżą w kółko w jednym kierunku (rotacyjnie). W tej strefie jazda odbywa się bez instruktora, w rytmie muzyki.
  5. Strefa hokeja na rolkach – plac otoczony bandami do unihokeja, dodatkowo odgrodzony płotkami. Odbywają się tu zajęcia dla dzieci z instruktorem, do dyspozycji dzieci są kije hokejowe.

Tym razem oprócz instruktorów Roll4all w strefie freestyle slalom oraz aggressive/urban pojawią się goście specjalni – Ewelina Czapla, wielokrotna laureatka zawodów rangi światowej we Freestyle Slalom, zawodniczka plasująca się w pierwszej 10. najlepszych zawodników na świecie, oraz Piotrek Combrzyński czyli wielokrotny Mistrz Polski jazdy wyczynowej, zwycięzca jednych z największych na świecie zawodów aggressive, wielokrotny laureat zawodów rangi światowej.

Od godziny 16:00 – 17:30 będzie otwarte biuro zawodów, w którym będzie można zgłosić swój udział do poszczególnych konkurencji.

Amatorska Liga Slalomowa, czyli zawody w Freestyle Slalomie na rolkach rozegrane zostaną w kategoriach:

  • dzieci do lat 12 (dzieci, które w tym roku ukończyły 13 rok życia do końca roku mogą startować w tej kategorii)
  • dorośli i młodzież od 13 r.ż., kobiety
  • dorośli i młodzież od 13 r.z., mężczyźni

Konkurencja polega na efektownym pokonaniu toru złożonego z równomiernie rozłożonych słupków. Zawodnicy będą wykonywali po 2 przejazdy, każdy po 30 sekund. W tym czasie będą przed sędziami i publicznością prezentować swoje umiejętności. W zawodach może wystartować każdy kto choć odrobinę spróbował wcześniej slalomu na rolkach.

Mini Bladecross, czyli wyścig na torze z przeszkodami. Niezwykle widowiskowa konkurencja, pełna emocji i rywalizacji! Zawodnicy wystąpią w kategoriach:

A – dzieci ur 2011r i młodsze
B – dzieci ur 2010-2009r.
C – dzieci ur 2008-2006r.
D – dzieci ur 2005-2003r.
Senior women – ur 2002 – 1990
Senior men – ur 2002 – 1990
Masters – ur 1989r i starsi

Uczestnicy zawodów będą mieli do pokonania tor, na którym napotkają różnego rodzaju przeszkody – drewniane skrzynie, które trzeba będzie przeskoczyć, tyczki i taśmy pod którymi trzeba będzie przejechać, opony po których trzeba będzie przebiec i wiele innych. Zadaniem zawodników będzie oczywiście dotarcie w jak najkrótszym czasie na metę. (kask i pełen komplet ochraniaczy są obowiązkowe!)

Limbo – zawody dla najmłodszych w przejeździe pod tyczką – zwycięzcą okaże się ten zawodnik lub zawodniczka, który przejedzie pod najniżej ustawioną przeszkodą.

Kategorie:
Kid – dzieci ur. 2010 i młodsze
Junior – dzieci ur. 2009 – 2006

High jump – zawody dla młodzieży i dorosłych w skoku na rolkach przez tyczkę

Kategorie:
Junior – dzieci ur 2006 – 2003
Senior women- kobiety ur 2002 i starsze
Senior men – mężczyźni ur 2002 i starsi

Na zawodników czekają medale i dyplomy oraz fantastyczne upominki od sponsorów. Ponadto podczas Rolkowiska wszyscy uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, żeby zdobyć plakat z autografem Gości Specjalnych!

Zapraszamy serdecznie!

UWAGA: Możliwe jest wypożyczenie rolek w promocyjnej cenie 20 zł za całe rolkowisko, pod warunkiem  wcześniejszej rezerwacji mailem: roll4all@roll4all.pl lub sms-em 500 073 261